Звернення аміра Хізб ут-Тахрір, вченого Ата ібн Халіля Абу ар-Рашти з нагоди руйнування Держави Халіфат у 1342 р.х./1924 р.

Звернення
Інструменти
Друкарня

بسم الله الرحمن الرحيم

Хвала Аллаху! Мир і благословення Посланцю Аллаха, його родині, сподвижникам і усім, хто надав йому допомогу...

Звернення до Ісламської Умми у цілому і до носіїв ісламського заклику відновлення Праведного Халіфату зокрема, до чоловіків із їх числа і жінок...

Мир вам, милість Аллаха і Його благословення!

У ці дні, сто років назад, тобто у кінці місяця Раджаб 1342 р.х., що відповідають першим дням березня 1924 р., невірні колонізатори під керівництвом Британії на ту мить, а також за допомогою зрадників серед арабів і турок покінчили з Державою Халіфат. Після цього злочинець сторіччя Мустафа Кемал публічно заявив про скасування Халіфату, блокаду халіфа в Стамбулі з подальшим його вигнанням із країни. То була плата Мустафи Кемала Британії за те, щоб та зробила його президентом світської Турецької Республіки. Втрата Халіфату стала потрясінням для мусульман, адже вони в той день втратили джерело своєї слави і вдоволення Аллаха.

Скасувавши Халіфат, цей злочинець об’явив про відкрите невір’я, після чого для Ісламської Умми стало ваджибом виступити проти нього зі зброєю у руках, як про це сказано у хадісі Посланця Аллаха ﷺ, від Убади ібн Саміта (р.а.):

وَأَنْ لَا نُنَازِعَ الْأَمْرَ أَهْلَهُ إِلَّا أَنْ تَرَوْا كُفْراً بَوَاحاً عِنْدَكُمْ مِنْ اللَّهِ فِيهِ بُرْهَانٌ

«... і ми не будемо боротись за владу з її володарями до ти пір, поки не побачимо явного невір’я, на яке від Аллаха буде твердий доказ».

Дії у відповідь від Мустафи Кемала були жорстокими. Він нещадно проливав кров мусульман, особливо вчених, стративши багатьох із них, у т.ч. шейха Саіда Пірані, нехай помилує його Аллах, і посадив у в’язниці багатьох інших. Ці дії набули успіху для нього, тому що вплинули на мусульман і ті не встали проти нового порядку Мустафи Кемаля в великій кількості. Відповідь мусульман виявилась слабкою і не достатньою, щоб перемогти зрадника Аллаха, Його Посланця ﷺ і віруючих! Саме тому верх отримав чоловік, який об’явив явне невір’я і саме тому йому вдалось скинути Ісламську Умму на саме дно!

Після цього невірні колонізатори більше не мали перешкод для поширення свого впливу. Вони взялись дробити країни мусульман і продовжували це робити, поки замість Халіфату не утворилось 55 дрібних держав. Такі наслідки обрушились в результаті скасування Халіфату — першого потрясіння, яке ми пережили. Потім другим ударом і потрясінням стало встановлення єврейської держави на благословенній землі Палестини, на землі Ісра і Міраджа Пророка Аллаха ﷺ. Цьому утворенню була надана усіляка допомога, щоб воно устояло. Одним із головних видів такої допомоги виявилось надання захисту руками агентів-правителів сусідніх держав. Ці правителі пішли далі і почали вести з іудеями показові війни, програваючи між ними одну війні за іншою до тих пір, поки у єврейського утворення не виник штучно завищений імідж сильної держави. Агенти-правителі не зупинились на цьому і стали усіма силами боротись проти Аллаха і Його Посланця ﷺ, щоб перевести проблему Палестини з формату корінного усунення єврейського утворення у формат переговорів, з офіційною надією на те, що іудеї зволять повернути мусульманам те, що окупували у 1967р.! Минув час і ці зрадники знизили напругу у відносинах з єврейським утворенням і вирішили зовсім нормалізувати з ним відносини, не вимагаючи від євреїв ніяких територіальних поступок!! Деякі опустились до злочинної нормалізації прихованим чином, інші заявили про нормалізацію публічно. Після того, як правителі Єгипту очолили марш цієї ганьби і приниження, за ними послідували правителі Йорданії, ОАЕ, Бахрейну, Судану і Марокко. Тим часом Саудівські правителі стоять біля краю дороги і сигналізують тим державам, що Сауди не збираються від них відставати і теж готові приєднатись до їх каравану... Так, усі вони квапляться скоїти злочин, не зважаючи на приниженість, яка покриє їх з голови до ніг.

سَيُصِيبُ الَّذِينَ أَجْرَمُوا صَغَارٌ عِندَ اللَّهِ وَعَذَابٌ شَدِيدٌ بِمَا كَانُوا يَمْكُرُونَ

«Грішників же спіткає приниження перед Аллахом і тяжкі муки за те, що вони плели підступи»(6:124).

Палестина не єдина земля, у відношенні якої вчинили зрадницьки ці правителі. Аналогічним чином вони здали і зрадили і багато інших чистих земель. Так, наприклад, Кашмір був приєднаний язичниками-індусами в свою державу... Росія приєднала Крим... Південь Судану був відокремлений від Півночі... Східний Тимор був відокремлений від Індонезії... Кіпр — фортеця мусульман, яке управлялась ними багато років — був поділений і більшою його частиною сьогодні править Греція... Мусульман рохинья вбивають у М’янмі, які називають «Бірмою», а якщо рохинья намагаються врятуватись втечею у сусідній Бангладеш, то їх там утискає місцевий правлячий режим і викидає жити на острів Бхасан Чар, життя на якому небезпечне через систематичні повені, внаслідок чого він не придатний для проживання. Потім варто згадати про Східний Туркестан, в якому Китай витворяє з місцевими мусульманами усе, що заманеться, у найдикіший спосіб, до якого не докотився б жоден дикий звір. Місцеві мусульмани — як чоловіки, так і жінки — натовпами сидять у китайських в’язницях, їх масово катують і вбивають, причому на очах в усіх режимів, правлячих ісламськими землями, що мовчки спостерігають за тим, що відбувається, а якщо хтось із них і проронить слово про тиранію Китаю над мусульманами, то одразу ж додасть, що це внутрішня справа Китаю.

كَبُرَتْ كَلِمَةً تَخْرُجُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ ۚ إِن يَقُولُونَ إِلَّا كَذِبًا

«Тяжкі слова, які виходять із їх ротів, і говорять вони одну лише брехню» (18:5).

Що є стосується решти ісламських земель, то вони заходяться під правлінням нікчемних місцевих правителів-рувайбідат, які вертять своїми країнами на пару з невірними колонізаторами як хочуть. Вони не зацікавлені в захисті, безпеці своїх країн, як і не піклуються про права своїх громадян належним чином. Ресурси цих країн віддані на розграбування, достоїнство місцевих жителів попирається,де тільки можливо. Мусульмани цих країн не мають в очах невірних колонізаторів ніякої значущості, особливо в очах Америки. Ми для них — пил. Правителі мусульман тільки і роблять, що намагаються принизити нас і роздавити усе сильніше, тому що колонізатори їм услід говорять: «Якщо б не ми, то ви б не усиділи в своїх кріслах і декількох днів, а тому платіть нам за допомогу як можете і навіть понад того, що можете!». Дійсно так: хто принижується сам, того принизити не складно!!

О, мусульмани! Ось в такому положенні ви опинились після зникнення Халіфату, коли на вас накинулись різноманітні народи з усіх боків. Але яким було ваше положення раніше, коли ви жили під стягом Халіфату?

Ви були кращою Уммою, виведеною для людей, послідовниками самого Мухаммада ﷺ — печаті пророків і імама муджахідів... Ваші пращури — праведні Халіфи і воєначальники-завойовники!... Ви нащадки Салахуддіна — переможця хрестоносців і визволителя Єрусалиму, який очистив священне місто від нечисті невірних окупантів у цей великий місяць Раджаб 583р.х... Ви нащадки Кутуза і Бейбарса — переможців татар... Ви нащадки Мухаммада аль-Фатіха — молодого аміра, який у віці 22 років завоював Константинополь у 857 р.х./1453 р., за що по праву отримав похвалу від Посланця Аллаха ﷺ, який сказав у відомому хадісі, переданому Ахмадом від Бішра аль-Хатамі:

فَلَنِعْمَ الْأَمِيرُ أَمِيرُهَا وَلَنِعْمَ الْجَيْشُ ذَلِكَ الْجَيْشُ

«Який же чудовий той амір і яке ж чудове те військо!»

Ви нащадки Халіфа Сулеймана Кануні, якого Франція у 1525 р. просила врятувати їх короля із полону. А сьогодні Франція забула або робить вигляд, що забула про свої прохання до Сулеймана, і намагається піднестись над Ісламом і Пророком ﷺ, не боячись ніякого звіту за свої дії, тому що щит Ісламу зламаний... Ви нащадки халіфа Селіма Третього, у часи якого США платили щорічну данину за право пропуску американських судів із Атлантичного океану в Середземне море і не боятись нападу османського флоту у вілаяті Алжир. Тоді уперше в своїй історії США підписали угоду з ким-небудь не на своїй мові, а на мові іншої держави — держави Османів — у 1210 р.х./1795 р. А сьогодні Америка править правителями мусульман, примовляючи: «Платіть нам і ми вас захистимо!»... Ви нащадки халіфа Абд Аль-Хаміда Другого, якого не спокусили мільйони золотом, запропоновані іудеями для його казни, в обмін на дозвіл поселитись їм у Палестині. У відповідь на їх пропозицію він сказав тоді свої знамениті слова: «Нехай краще мої груди розріжуть скальпелем, аніж я побачу, як Палестину відрізають від Халіфату». Потім він додав: «Нехай іудеї побережуть свої мільйони... адже якщо одного разу Халіфат буде розідраний, то вони зможуть взяти Палестину за безцінь». Так воно і трапилось!... Ви нащадки тих, хто винайшов годинник і подарував один екземпляр Карлу «великому» — наймогутнішому королю Європи того часу — свита якого,побачивши годинник, подумала, що в них живуть демони і біси! Такими вони були відсталими і такими ми були розвинутими і прогресивними!

Такими ви були, о, мусульмани, коли жили в затишку Халіфату, і такими ви стали, втративши його. Хто із вас має очі, нехай робить висновки...

На завершення я звертаюсь до мусульман, які мають силу і здатність надати захист... О, спадкоємці Халіда ібн Валіда, Салахуддіна і Мухаммада аль-Фатіха!

Тільки ви в змозі зцілити серця мусульман і захистити їх від наших спільних ворогів. Тільки ви можете покінчити з приниженням, в якому живуть мусульмани на своїх же землях, на землях Ісламу... Цим ви заслужите пошану і повагу, як люди, з яких почали втілюватись надії Умми і уся вона послідує за вами, кожен її солдат від першого до останнього. Ви ніколи не будете одинокими з дозволу Аллаха Всевишнього. Вставайте і виконуйте свій обов’язок і нехай Аллах благословить вас! Допоможіть нам!Допоможіть Хізб ут-Тахрір встановити Праведний Халіфат, тому що це не тільки шлях до перемоги з точки зору самої реальності, але і в першу чергу великий фард, з виконанням якого виконується багато решти законів Ісламу, встановлюються правила худуд, а без нього не будуть запроваджуватись закони Шаріату серед людей... Той, хто не діє над встановленням Халіфату і халіфа, маючи на те сили і можливість, той несе на собі великий гріх, і подібний тому, хто ніби помер у часи джахілії, що вказує на величину його гріха.

وَمَنْ مَاتَ وَلَيْسَ فِي عُنُقِهِ بَيْعَةٌ، مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّةً

«А хто помер, не маючи на свій шиї присяги, той помер смертю джахілії»

Навіть коли помер Посланець Аллаха ﷺ, мусульмани відклали підготовку його тіла і поховання, поки не обрали халіфа, незважаючи на усю важливість спішки з похованням померлого. Це іще раз доводить важливість встановлення Халіфату і велич цієї справи...

Люди, які мають силу і здатність надати захист!... Люди, які здатні надати допомогу!... Армії мусульман! Це звернення до вас:

Невже серед вас немає жодного чоловіка, хто б хотів стати як Мусаб ібн Умейр, Асад ібн Зурара, Усеід ібн Худейр і Саад ібн Муаз, які надали допомогу Аллаху і Його Посланцю ﷺ і тим самим отримали успіх як у цьому світі, так і в Наступному. Адже навіть трон Аллаха здригнувся, коли помер Саад ібн Муаз — настільки великою була допомога цього чоловіка Ісламу! Вивів Бухарі від Джабіра (р.а.): «Я чув, як Пророк ﷺ сказав:

اهْتَزَّ العَرْشُ لِمَوت سعد بن معاذ

«Здригнувся Трон через смерть Саада ібн Муаза»

Невже серед вас не знайдеться жодного праведного чоловіка, який бажає допомогти Аллаху, Його Посланцю ﷺ і тим, хто закликає до Ісламу? Умма чекає на вас, чекає від вас допомоги, звеличує Аллаха і хоче це робити разом з вами! Умма хоче передати вам стяг Ісламу, віддати хвалу Аллаху і молитись за вас! Тільки так Умма відродиться, тільки так встановлюється Праведний Халіфат, який запроваджує Іслам в землях Ісламу і несе його далі у світ закликом і джихадом.

إِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ

«Воістину, Ми надамо допомогу Нашим Посланцям і віруючим у мирському житті і в той день, коли предстануть свідки» (40:51).

О, воїни Аллаха! Ми розуміємо, що ніколи не спустяться янголи з небес, щоб встановити Халіфат замість нас і повести за собою наші армії, щоб звеличити Іслам і мусульман. Аллах Всевишній посилає янголів, щоб ті допомогли нам у випадку, якщо ми самі діємо усіма силами і з усією щирістю для відновлення ісламського образу життя на землі і зведення Халіфату. Окрім того, цей Халіфат обіцяний у Книзі Аллаха і Сунні Його Посланця ﷺ, а тому не мають ніякого значення слова тих, хто заявляє, нібито Халіфат – це утопія. Насправді, правда в тому, що ті, хто вважають Халіфат утопією, самі слідують утопіям. Ну а встановлення Халіфату – це істина, яка одного разу з дозволу Аллаха прийде, чому є чотири фактичних докази:

1. Обіцянка Аллаха.

وَعَدَ اللَّـهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ

«Аллах обіцяв тим із вас, які увірували і робили праведні діяння, що Він неодмінно зробить їх намісниками на землі, подібно тому,як Він зробив намісниками тих, хто був до них» (24:55).

2. Обіцянка Посланця Аллаха ﷺпро те, що Халіфат за методом пророцтва повернеться по завершенню нинішньої епохи тиранії:

...ثُمَّ تَكُونُ مُلْكاً جَبْرِيَّةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللَّهُ أَنْ تَكُونَ ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ، ثُمَّ سَكَتَ

«...Потім буде правління тиранії,яке триватиме стільки, скільки побажає Аллах. Потім, коли Аллах побажає його завершити, воно завершиться. Потім буде Халіфат за методом пророцтва». Поті він замовчав. (хадіс вивів Ахмад від Хузейфи).

3. Ісламська Умма жива, дійсна і продовжує бути кращою Уммою, виведеною для людей:

كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّـهِ ۗ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيْرًا لَّهُم ۚ مِّنْهُمُ الْمُؤْمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفَاسِقُونَ

«Ви є кращою із общин, яка з’явилась на благо людства, наказуючи робити схвалюване, утримуючи від засуджуваного і віруючи в Аллаха. Якщо б люди Писання увірували, то це було б краще для них. Серед них є віруючі, але більшість із них — нечестивці» (3:110).

І якщо сьогодні Умма втратила Халіфат, то це означає, що вона як хижий лев з довгими кликами готується до стрибка.

4. Існує Хізб, щирий з Всевишнім, правдивий з Його Посланцем ﷺ, який прискорює свій рух, діє вдень і вночі для виконання обіцянки Аллаха і Його Посланця ﷺ, намагаючись бути тими, про кого сказано у хадісі:

لَا تَزَالُ طَائِفَةٌ مِنْ أُمَّتِي ظَاهِرِينَ عَلَى الْحَقِّ لَا يَضُرُّهُمْ مَنْ خَذَلَهُمْ حَتَّى يَأْتِيَ أَمْرُ اللَّهِ وَهُمْ كَذَلِكَ

«Не припинить група із моєї Умми бути переможцями на правді. Не нашкодить їм той, хто залишить їх без допомоги. Потом прийде веління Аллаха, а вони як і раніше будуть все такими же» (вивів Муслім від Саубана).

Який із цих чотирьох доказів не візьми, його досить для того, щоб не ставитись до питання встановлення Халіфату як до утопії. Що ж тоді говорити, коли усі чотири є на руках? Тому встановлення Халіфату – це істина, яка втілиться в реальності у найближчий час з дозволу Аллаха. Ця держава устоїть і витримає усі труднощі після свого встановлення, іншаллах. Ми упевнені, що структура сучасних наддержав розсиплеться і вони стануть подібні тим, які вже деградували. Ці держави нічого не значать для Аллаха і Його рабів. Погляньте на те, що зробило крихітне створіння Аллаха під назвою Covid-19,яке навряд чи могли навіть помітити ті крупні наддержави разом з їх лідером Америкою... Подивіться, що трапилось на президентських виборах в США: одна фракція вважає результати виборов грабуванням голосів і шахрайством, а інша святкує підсумки виборів як велику перемогу! Вони не зупинились на взаємних звинуваченнях і почали захоплювати державні офіційні заклади, вбиваючи один одного у коридорах — це відбувається у державі-лідері капіталістичного світу!Разом з цим обидві фракції закликають до зруйнованої демократії! Таким є сучасний світ. Риба гниє з голови... Цей світ може врятувати тільки Ісламська Держава, Держава Халіфату за методом пророцтва...

Дорогі брати! Ми докладали зусилля і молили Аллаха про те, щоб Халіфат був встановлений до того, як мине 100 років після його скасування. За ті 70 років, що діє наша партія, нам, бувало, ось-ось вдавалось встановити Халіфат, але потім ми зазнавали поразку. Проте це не примушує нас впадати у відчай в сподіванні на Аллаха. Ми, як і раніше, ведемо свою діяльність, дивлячись на проект Халіфату, і наші серця як і раніше бажають його. Ми не втрачаємо упевненості, тому що сам Посланець Аллаха ﷺ сказав:

ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ

«Потім буде Халіфат за методом пророцтва»

Усе перераховане правда і вона мотивує нас рухатись далі, зміцнює нашу рішучість і спонукає з іще більшим пилом братись за роботу знов. Врешті решт ми стаємо ніби іншими людьми і вже легше переносимо ті потрясіння, які могли б зломити непідготовлених людей.

Так Мудрий Творець сказав:

فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا ﴿٥﴾إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا

«Воістину, за кожним тягарем приходить полегшення. За кожним тягарем приходить полегшення» (94:5,6)

Також Правдивіший Пророк ﷺ сказав:

وَلَنْ يَغْلِبَ عُسْرٌ يُسْرَيْنِ

«Одна трудність ніколи не перевищить дві легкості»

Також Умар ібн аль-Хаттаб у своєму листі Абу Убайде сказав:

فَإِنَّهُ لَمْ تَكُنْ شِدَّةٌ إِلاَّ جَعَلَ اللَّهُ بَعْدَهَا مَخْرَجاً، وَلَنْ يَغْلِبَ عُسْرٌ يُسْرَيْنِ

«Немає труднощі, із якої Аллах не створив би вихід і ніяка трудність не перевищить дві легкості».

Полегшення, на яке ми чекаємо, скоро прийде з дозволу Аллаха. Халіфат буде встановлений за допомогою правдивих віруючих, після чого ми покінчимо з єврейським утворенням і повернемо Палестину назад в Дар уль-Іслям. Ми завоюємо Рим як був до нього завойований Константинополь і гучно проголосимо слова Аллаха Всевишнього:

وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ ۚ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا

«Скажи: «Явилась істина, і згинула брехня. Воістину, брехня приречена на загибель» (17:81)

Мир буде охоплений такбірами і осяється світлом Ісламу!

لَيَبْلُغَنَّ هَذَا الْأَمْرُ مَا بَلَغَ اللَّيْلُ وَالنَّهَارُ وَلَا يَتْرُكُ اللَّهُ بَيْتَ مَدَرٍ وَلَا وَبَرٍ إِلَّا أَدْخَلَهُ اللَّهُ هَذَا الدِّينَ بِعِزِّ عَزِيزٍ أَوْ بِذُلِّ ذَلِيلٍ عِزّاً يُعِزُّ اللَّهُ بِهِ الْإِسْلَامَ وَذُلّاً يُذِلُّ اللَّهُ بِهِ الْكُفْرَ

«Ця справа охопить усе, що охоплює день і ніч. Аллах не залишить ані осілого дому, ані кочового, не ввівши в нього цю релігію сильною величчю або сильним приниженням. Величчю Аллах звеличить Іслам, а приниженням принизить невір’я» (вивів Ахмад від Таміма ад-Дарій).

Нам чудово відомо, що вороги Ісламу вважатимуть виконання цього проекту абсурдним і будуть повторювати те ж саме, що говорили до них подібні у минулому, глузуючи з віруючих:

غَرَّ هَـٰؤُلَاءِ دِينُهُم

«Ці люди обмануті своєю релігією» (8:49).

Але подібно тому, як ця фраза обернулась катастрофою для тих людей у минулому, побачивших врешті решт допомогу Аллаха Своїй релігії, так і сьогодні до них подібних теж спіткає катастрофа, тому що Аллах Всевишній як і раніше, так і сьогодні, разом зі своїми рабами, уповаючими на Нього, щирими до Нього і правдивими з Його Посланцем ﷺ, діючими з усіх сил заради Аллаха, не розділяючись між собою ані у серцях, ані у розумах.

إِنَّ اللَّـهَ بَالِغُ أَمْرِهِ ۚ قَدْ جَعَلَ اللَّـهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

«Аллах доводить до кінця Свою справу. Аллах встановив міру для кожної речі» (65:3).

Вони з кожним днем усе ближче до своєї цілі.

وَاللَّـهُ غَالِبٌ عَلَىٰ أَمْرِهِ وَلَـٰكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ

«Аллах владний вершити свої справи, проте більшість людей не знає про це» (12:21).

Мир вам, милість Аллаха і Його благословення!

Ваш брат Ата ібн Халіль Абу ар-Рашта
Амір Хізб ут-Тахрір

Субота 29 Раджаб 1442 р.х.
13.03.2021 р.