Останнє слово за Ісламом відносно жінки та її положення у суспільстві

Газета «Ар-Рая»
Друкарня

 بسم الله الرحمن الرحيم

Доктор Іяд Кунейбі говорить: «Коли ти погоджуєшся з тим, що в твоїй релігії є деякі проблеми — ти програв половину битви, а коли ти намагаєшся виправдати що-небудь із своєї релігії, щоб це відповідало стандартам твого ворога, то ти програв другу частину битви».

«Ложка дьогтю в бочці меду» — відома приказка, яку цитують майже усі, говорячи про політичні справи або про ворожість заходу до Ісламу, а терміни і стандарти змінюються в залежності від того, хто говорить і де говорить. Але те, що спонукало мене написати цю статтю — це фотографія, опублікована одним арабським телеканалом на своїй сторінці в «Facebook» під заголовком: «Розміром з долонь... британський підліток народжує найменшу недоношену дитину в країні».

Багато хто не помічає цю новину, адже народи відчули приниження, зубожіння, війни і безпритульність, а правителі виснажують їх важкою працею, щоб люди могли заробити собі на життя . Яке їм діло до народившої британки?! Хіба буде непокоїти мусульман, яких вирізають, чи було немовля недоношеним чи ні?

Читач проходить повз таких новин і не звертає уваги на отруту, якою його труять: дівчинка народжує позашлюбну дитину. Нас це не стосувалось би, якщо Захід день і ніч не поширював свою отруту в наших країнах і серед наших дітей. Нас не стосувалось би те, що європейські доньки народжують від перелюбства, якщо б невірні країни не засуджували ранній шлюб і не ганьбили б його, більше того, вони навіть працюють над його криміналізацією в мусульманських країнах, вони хочуть поширити порочність і аморальність, і конвенція CEDAW (https://www.un.org/ru/documents/decl_conv/conventions/cedaw.shtml) — тому явний приклад.

Західна думка, яка виходить із капіталістичної ідеології, не соромлячись, вважає, що плотські задоволення є метою і що отримання найбільшої їх кількості є шлях до щастя, тому для Заходу загробне життя не має значення . Індивідуум — це усе, його схильності і пристрасті є тим, хто рухає людиною і управляє її вчинками і поведінкою. Якщо вона захоче блудити, красти чи вбивати, її не утримає нічого, окрім страху перед покаранням, а якщо вона зуміє обманути закон, то їй нічого не завадить скоїти те, що вона хоче, тому в капіталістичному суспільстві ходить поширена приказка «закон не захищає дурнів».

В цьому капіталістичному суспільстві панує розпуста, де людина не знає свого батька, на відміну від мусульманського суспільства, яке відоме своєю чистотою, збереженням роду і захистом честі. В Ісламі жінка — це честь, яка оберігається і захищається ціною життя.

Секуляристів і населення Заходу у цілому непокоїть, коли говорять, що мусульманська жінка — перш за усе мати і домогосподарка, а також честь, яку необхідно зберігати. Дивно те, що у цих людей більше 60% народжуваності — від перелюбства, і вони не знаходять нічого поганого в тому, що жінка народжує від перелюбства. На питання, що жінка в Ісламі — це честь, вони дивляться з очки зору наявності чи відсутності цноти. Перегортаючи ці теми, вони нападають на цнотливу релігію Іслам з усією нахабністю . В результаті чого усі їх конференції, семінари і конвенції поцятковані такими темами, як обрізання, незаймана плева, аборт і ранній шлюб, будучи упевненими, що честь, як вони її розуміють, — це сексуальний аспект. Як говориться, сосуд виділяє запах того, що в ньому міститься!

Іслам — це релігія чистоти, і це правильна і істинна ідеологія, яка наділяє і чоловіка, і жінку правом на бездоганну повагу. І коли ми бачимо напад капіталістів на постанови Шаріату, ми не займаємо оборонну позицію, виправдовуючи закони нашої релігії під кутом прийнятих стандартів невірних, навпаки, ми дивимось на ці нападки як на ганебне, огидне і зневажливе ставлення до істини.

Я дивуюсь сміливості цих людей, які не зуміли захистити своїх жінок від усілякого зла, згідно повідомленню, нещодавно опублікованому Макроном в своєму акаунті в «Twitter», що французькі жінки більше не почувають себе упевнено в громадському транспорті. Я засуджую подібні нахабні заяви від тих, хто виставив свої жінок напоказ і довів їх до того стану, що перетворив у їжу, яку можна подавати до столу. Ці люди зайшли настільки далеко, що нападають на приписи Ісламу і поняття честі і рівності серед мусульман! Ми викриваємо цю систему, яка лежить в основі усіх лих і хвороб, і її присутність в управлінні призводить до людських страждань.

Їх ідеологія заперечує Одкровення з небес, і її люди пишаються своїми гріхами, тому вони встановили те, що потурає їх бажанням і пристрастям, а не те, що буде правильно для суспільства, і приймають закони, які відповідають їх пристрастям, а не тому, що зберігає їх природу. Тоді немає нічого поганого в високих показниках абортів, чи в народжуваності внаслідок перелюбства, чи в тому, що будинки для людей похилого віку переповнені тими, чиї діти відмовились від своїх батьків, або просто в тому, що мати викинула свою дитину на смітник тільки тому, що вона турбує її і омрачає її день своїм плачем або своїми потребами, як це трапилось в Америці з 18-річною жінкою в штаті Нью-Мексіко сьомого числа цього місяця.

Коли інтереси індивіда є ідейною основою, а матеріальна цінність є інтелектуальною основою, недивно, що природа суспільства перевернулась з ніг на голову. Але коли ідейне керівництво буде побудовано на непорушній і непохитній основі, чим є Одкровення від Всевишнього Аллаха, тоді ви знайдете суспільство чистим в своїх думках і високорозвиненим. І чоловік, і жінка обертаються в цьому суспільстві, щоб побудувати його і зберігати це суспільство розвиненим, і кожен із них виконує відведену йому роль, допомагаючи один одному, знаходячись в гармонії і чистоті.

Кожен знаходиться на своєму місці, тому жінка з самого народження була оточена ніжністю, турботою і увагою з боку батька, матері, братів і навіть дядюшок по батьку і по матері. Її статус подібний статусу принцес, і це проявляється в тому, як про неї піклувались і переживали, щоб з нею не трапилось щось погане. Можна побачити, як вони піклуються про неї з дитинства. Її батько робить усе можливе, щоб забезпечити їй гідне життя, яке буде радувати її серце, і вона живе наповненим спокоєм і ласкою життям серед рідних і близьких так, що ніхто не образить її словом. І навіть ті, хто недосить вихований, ніколи не перейдуть межу по відношенню до неї, навіть словом, тому що знають, що навіть розмовляти зі сторонньою жінкою заборонено Всевишнім. Аллах зробив її оберігаємою перлиною і зробив обов’язковим забезпечувати її, щоб у неї було гідне життя, а також велів проявляти ласку і турботу. Усе це входить в обов’язок чоловіків, і вони будуть відповідати перед Господом світів за це.

З іншого боку, на жінку покладений один із найбільш складаних і делікатних обов’язків у світі — створення родини і нагляд за її справами. Хадіс Посланця Аллаха ﷺ у цьому відношенні ясний, що жінка є пастирем в домі свого чоловіка і несе відповідальність за свою паству — домочадців. Але різниця між випасом і доглядом — велика! Капіталіст, чия ідейна основа диктує, що немає іншої цінності, окрім матеріальної, буде думати, що пастух — це той, хто кормить і поїть, тому його розум кричить, говорячи: мати і домогосподарка принижені, тому що вони не працюють і не отримують оплати за свої послуги! Якщо б він подивився міркуючим поглядом на дома жителів Заходу і побачив, як тварини офіційно стають членами родини через поширенні розпаду родини і приходу старості, він би замовчав, перш ніж говорити те, про що не знає . Що ж стосується мусульманина, то він чудово усвідомлює, що роль матері — це вище положення, якого може досягти жінка, і що її роль дуже схожа на роль сподвижників в битві при Ухуді, оскільки вона знаходиться на джихаді без боротьби і в такому положенні, що якщо вона залишить його, то тил Умми буде оголений, і мусульмани програють в битві зі своїм ворогом. Ви знайдёте жінку-мусульманку вірною своєму Господу, твердо стоячою на своєму посту, і ви знайдете чоловіка-мусульманина, який плекає свою мати, сестру і доньку і підтримує їх. Вони допомагають один одному у покорі Аллаху і в виконанні задачі намісництва на землі. Ви не знайдете жінку-мусульманку, яка викидає свою дитину на смітник, швидше, вона — доброчесна мати, і це те, що пером не описати.

Такий мудрий підхід у питанні чоловіків і жінок, кожен із яких знаходиться на своєму місці, виходячи із своєї природи, потенціалу, здібностей, відповідає покладеним на них обов’язкам. І це дозволяє кожній із сторін займати якісну роль у побудові родини, яка є першим осередком суспільства, де здоров’я цієї родини позначається на здоров’ї і розвитку усього суспільства . Цей мудрий закон, яким Іслам розмежував ролі чоловіків і жінок, вкрай необхідний сьогодні людству, щоб повернути його до тієї природи, з якою Аллах створив людей. І тоді жінки повернуть своє нормальне і забезпечене життя в складі суспільства, яке будує, а не руйнує, яке неможливо зіпсувати, де жінка — сестра для чоловіка, а не його конкурент, не рівна йому частина, але і не жертва його похоті.

Це розмежування і це гідне життя не будуть досягнуті ані жінками, ані людством без держави, яка запроваджує Іслам в сферах життєдіяльності повноцінним чином з притаманним йому милосердям, справедливістю і точністю в своїх законах. Без Халіфату жінки не будуть щасливі, і людство не знайде заспокоєння.

وَلَقَدْ أَنزَلْنَا إِلَيْكَ آيَاتٍ بَيِّنَاتٍ وَمَا يَكْفُرُ بِهَا إِلاَّ الْفَاسِقُونَ

«Ми ниспосилали тобі ясні знамення, і не вірують в них тільки нечестивці» (2:99).

 

Газета «Ар-Рая»
Баян Джамаль
02.02.2022

Останній номер газети Ар-Рая арабською
Інтерв'ю з Османом Баххаш про газету «Ар-Рая»
Газета Ар-Рая

Головне меню