За неодноразові спалення Священного Корану відповідальні уряди

Данія
Інструменти
Друкарня

Прес-реліз

Після спалення Корану, спочатку перед посольством Туреччині в Стокгольмі 21 січня 2023 року, а нещодавно перед мечеттю в Копенгагені під час п’ятничної молитви 27 січня, політики поквапились зняти з себе відповідальність. Датський посол був викликаний в Туреччину, а міністр іноземних справ Ларс Лекке Расмуссен заявив «Радіо Данії» (дат. «Danmarks Radio», «DR»), що він «не має нічого спільного» з тим, що він назвав «провокаціями». Ларс Лекке зазначив, що «дуже прикро», коли чоловік, який «ніяким чином не представляє Данію», може робити такі дії.

Цей незвичний і у вищій мірі лицемірний тон лунає природним чином в контексті бажання Швеції вступити в НАТО, що можливо тільки зі згоди Туреччини. Хоча ці акти ненависті не притаманні для середньостатистичного датчанина, вони заохочуються датською державою і в значній мірі є результатом двох десятиріч антимусульманської політики в цій та іншій європейських країнах. З 2000-х років свобода слова стала зброєю датських політиків та ЗМІ, коли мова заходить про порушення і ненависть до мусульман. Міністр іноземних справ, ймовірно, забув, що він є міністром уряду, який заохочував образливі карикатури і вимушував мусульман приймати глузування, ображання і знущання на свою адресу. Це той же самий уряд, який втягнув Данію в хрестові походи Америки, де екземпляри Корану були осквернені на базі тортур Гуантанамо, де солдати розстріляли Коран в Іраку і підпали його на базі Баграм в Афганістані.

Свобода слова вже давно стала інструментом політичної влади . Коли мова йде про ісламські прояви і практики, заборони і примушення поширені по усій Європі. Ми бачимо заборону на носіння хіджабу, спеціальні закони для імамів, демонізацію ісламських родинних цінностей, закриття мечетей і мусульманських шкіл і т.д. В багатьох інших випадках усе суспільство вимушено іти по дуже тонкій грані, щоб уникнути судового переслідування чи засудження за розпалювання ненависті, у той час як антиісламська політична ненависть зрощується і підживлюється повсюдно. Офіційно і політично, при будь-якому уряді, Данія вже більше двох десятиріч робить антимусульманську і антиісламську ненависть незалежною чеснотою і політичним правилом — не через дебати і обговорення фактів, а через війну, дискримінаційні спеціальні закони, підбурювання і порушення. Тому антимусульманські акти ненависті з боку таких жалюгідних індивідів представляють собою політику багатьох західних країн у самому прямому змісті цього слова.

Це свідчить про величезну ідейну слабкість в ліберальній, світській Європі, включаючи Данію. Іслам і мусульмани мають багату традицію критичних дискусій, але ми ніколи не піддамось на ненависні образи і нас не залякати ними! Коли мусульмани піддаються атакам ненависті, Захід навіть має нахабність закликати ігнорувати її . Систематична антимусульманська політика змінюючих один одного урядів, включаючи нинішній, не може і не повинна замовчуватись. Уряди несуть відповідальність за ненависть і ворожість до мусульман, яка поширилась із Крістіансборга (датський королівський палац з 1740 року) на усе суспільство. З іншого боку, поки не буде державної влади, здатної на ділі представляти думку і волю мусульман, мусульмани в Європі та інших країнах будуть залишатись беззахисними. Тому ми закликаємо кожного мусульманина брати участь у відновленні Праведного Халіфату на мусульманських землях. Праведного Халіфату,який буде захищати святині Ісламу будь-якою ціною, економічно, дипломатично і, якщо треба буде, військовим шляхом.

Інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір Данія
Неділя, 7 Раджаба 1444 р.х.
29.01.2023 г.
№ 01/23