3 березня 1924р. День, коли була скасована держава, утворена Посланцем Аллаха ﷺ

Британия
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

«Сини Ізраїля керувались пророками. Коли помирав один пророк, за ним приходив наступний. Після мене більше не буде пророків, але буде багато халіфів. Присутні спитали: «Що ти накажеш нам робити у цьому стані?» На що Посланець, нехай благословить його Аллах та вітає, відповів: «Дотримуйтесь присяги тому, кому вона була дана уперше і потім знов першому, і віддавайте їм їх права» (Сахіх Муслім).
Мединська держава Пророка ﷺ була вищою моделлю управління із коли-небудь існуючих, після якої послідували праведні халіфи за моделлю пророцтва.

 

Халіфи, яки прийшли після праведних халіфів, відрізнялись якістю. Кращі з них – це халіфи, подібні до Умара ібн Абдульазіза, Мухаммада Фатіха, Сулеймана аль-Кануні та АбдульХаміда II, які були великими правителями. Найгірші із них були  краще за злочинних правителів, які правлять ісламським світом сьогодні. Навіть, впритул до османської епохи, коли Халіфат був ослаблений та занурений у борги, він залишався значною силою на світовій арені, не лише через те, що мусульмани не думали і не правили якою-небудь новою системою, окрім Ісламу, але також відчайдушно боролися за збереження єдності держави та Умми.

Усього 89 років назад 3 березня 1924р. через декілька років після того, як Халіфат був розчленований (після Другої світової війни) і після тривалого періоду ідейного занепаду, держава Халіфат, форма правління, яка була встановлена улюбленим Посланцем Аллаха ﷺ, була скасована злочинцем Мустафою Камалом в Анкарі. Мусульманський світ був шокований. Ця подія описувалась як катастрофа для Ісламу та цивілізації. Прогнозувалось, що ісламський світ буде кинутий у низку революцій та безладів. На жаль, ці прогнози здійснились. І досі мусульмани шукають шлях, щоб подолати це лихо.
   
Протягом десятиріч мусульмани були свідками втілення західної капіталістичної системи та моделі національної держави, яка змінювалась від пригноблення диктаторів до корупції демократичних політиків. Після руйнування держави Халіфат Іслам обмежувався індивідуальною вірою, молитвою, закятом, постом у місяць Рамадан  та хаджем. Ми слідуємо за Сунною Пророка ﷺ у цих індивідуальних обрядах поклоніння, тим не менш, ми залишили Сунну у політиці та правлінні! За допомогою цього великого інституту Пророк ﷺ навчав Умму, як займатися політикою та керувати суспільством та державою як для мусульман, так і для не мусульман.
 
Держава Халіфат уособлює єдність Умми. Халіф – амір цієї Умми. Аллах (с.в.т.) говорить: 

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُو

 «Міцно тримайтеся за вервь Аллаха усі разом та не розпадайтесь» (3:103). 

Халіфат – це практичний метод, за допомогою якого шаріат зберігає цю єдність. Силою, яка зв’язує людей у Халіфаті є їх громадянство. Усі, хто мають громадянство ісламської держави, мусульмани та не мусульмани, мають повне право користуватися захистом без побоювання бути дискримінованими, якщо вони підкоряються закону, згідно до божественного принципу: «Вони користуються такою самою справедливістю як мусульмани, так само підзвітні як мусульмани». Халіфат турбується про справи громадян, не залежно від їх роду та етнічної приналежності, у підкоренні наказу Корана:

إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِندَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ

 «І найбільш шанований перед Аллахом серед вас – це найбільш богобоязливий» (49:13) 

Без ісламської системи правління, Умма розділилась на національні держави, а шкода націоналізму та міжмазхабного розбрату не принесла у наші країни та народи нічого, окрім війн конфліктів, розділення та фітни.
 
Держава Халіфат є політичною системою, у якій Уммі належить влада і вона повинна вимагати звіту від халіфа згідно до Ісламу. Після прийняття посади халіфа, Абу Бакр ас-Садикъ (р.а.) сказав:

Держава Халіфат є політичною системою, у якій Уммі належить влада і вона зобов’язана відзвітовувати халіфа згідно до Ісламу. Після прийняття посади халіфа Абу Бакр ас-Садикъ (р.а.) сказав: «О, люди! Я став вашим правителем, хоча я не найкращий серед вас. Тому, якщо я вчиняю вірно, то допоможіть мені, а якщо невірно, то виправте мене. Підкоряйтесь мені доти, доки я підкоряюсь Аллаху та Його Посланцю, а якщо я не стану підкорятися Аллаху та Його Посланцю, то підкорення мені не буде покладеним на вас».
 
Халіфат заохочує підзвітність уряду, бо Аллах наказав ісламській Уммі наказувати схвалене та забороняти засуджуване правителю. Посланець Аллаха ﷺ  сказав:

«Присягаюся Тим, у чиїй длані моя душа, ви неодмінно повинні закликати до схваленого, забороняти засуджуване та спонукати до добра. Інакше Аллах покарає вас усіх покаранням. Потім кращі з вас почнуть молити, а Він не буде приймати їх мольби! (Сунан Абу Дауд №4336).
 

Тому існує судова гілка, яка призначена для того, щоб вирішувати суперечки поміж правителем та народом – Каді Мазаллім, який має повноваження відсторонювати Халіфа, якщо він порушить умови своєї угоди на правління. Іслам спонукає до утворення політичних партій, щоб вони відзвітовували правителя, утворенню Маджліса обраних представників, щоб вимагати звіту від правителя та радити йому, а також спонукає утворення незалежних ЗМІ для звіту та пильного вивчення дій уряду. У той час як вважається, що демократія – єдиний шлях для існування підзвітного уряду, реальність така, що саме демократична система у таких країнах як Пакистан, Бангладеш, Ірак та Афганістан породила корумпованих до мозків кісток політиків, які розкрадають мільйони та мільярди  із багатства Умми та розчинили наші країни перед огидними планами колоніалістів.
    
В економічному плані наші країни тонуть у трясовині боргів, бідності, нерівності та економічного колоніалізму. Це положення має місце, у той час як наша Умма наділена найбільшими природними ресурсами, плодючою землею та багатим людським потенціалом. Такий стан справ має місце у силу світських політиків, які стоять над цією Уммою сьогодні для того, щоб розкрадати це багатство та сприяти колоніальним державам у втілення політики МВФ та Світового банку, яка гарантує знаходження наших ресурсів у руках Заходу. Лише щире ісламське керівництво, яке втілить ясні економічні закони Ісламу, може змінити цей статус-кво. Одним із завдань Халіфату є збір закяту. Завдання Халіфату стягувати усі узаконені збори, такі як закят, ушр, харадж, джизья, так само як збір прибутків з державної та громадської власності, та витрачати їх на усі обов’язкові напрями. Наприклад, кожен громадянин потребує харчі, одяг та житло, кожна дитина, хлопчик або дівчинка повинні отримати освіту, також держава повинна витрачати кошти на медицину та військові витрати.
 
Ісламський світ стогне від проблем та потребує альтернативу, яка полягає у державі ісламський Халіфат. Після арабських революцій, Єгипет та Туніс і досі поглинуті у політичну кризу та страждають від невірного керування, тому що в основі утворена людиною система залишилась на місці. Лише система Халіфат може породити уряд, заснований на нашій акиді, який відповідає нашій ідентичності, історії, культурі та який має практичні рішення для багатьох наших політичних, економічних та соціальних проблем. І, що більш важливе, лише за допомогою цієї системи ми набудемо вдоволення Аллаха (с.в.т.).
 
Сьогодні західною капіталістичною системою, яка керувала світом протягом десятиріч, захоплюються не так як раніше. Вона породила чергову глобальну економічну кризу. Західні сили перевершили себе в імперіалістичній війні в Афганістані та в Іраку. У їх суспільствах повно зруйнованих родин та соціальних проблем. Їх народи бачать, що політики вкрай корумповані та прогинаються перед банками та крупним бізнесом.

У відчаї, західні політики та їх ЗМІ роблять наклеп на Пророка Ісламу ﷺ та зображають систему правління у Халіфаті  як відсталість та прагнення екстремістів. І усе це через їх розуміння того, що Халіфат кидає виклик їх політичному, економічному та військовому домінуванню в ісламському світі.
 
Брати та сестри! Ми, як мусульмани, що проживають у Британії, зобов’язані кинути виклик цій брехні на адресу Ісламу, Посланця Аллаха ﷺ, його системи правління та шаріату. Насправді, ми повинні надати людям, які шукають вихід для людства сьогодні, альтернативу, несучи нашим сусідам, колегам та іншим заклик Ісламу. Ми повинні показати їм, як ісламська акида задовольняє людський розум, відповідає його природі, те, як вона здатна вирішити проблеми усього людства.
 
Це обіцянка Посланця Аллаха ﷺ, що Халіфат за методом Пророцтва повернеться після того, як він був скасований. Він ﷺ сказав, що після періоду жорсткої тиранії «прибуде Халіфат за методом пророцтва» і потім замовкнув. (Муснад Імам Ахмад).
 
Напередодні його повернення хіба не буде вірним, якщо ми виправимо ганебне викривлення постаті пророцької системи правління, яка присутня сьогодні? Це наш обов’язок  як мусульман бути обізнаними про цю модель правління та розтлумачувати іншим її реальність, замість дешевих «торговців» із числа ЗМІ.
 
Дорогі брати та сестри. Це обіцянка вашого Господа, блага звістка від вашого Пророка ﷺ та вищий із обов’язків.
 
Хізб ут-Тахрір
Британія
19 Рабі ус-Сані 1434 р.х.
01.03.2013