Коротко про Хізб ут-Тахрір

Хізб ут-Тахрір - ісламська політична партія, метою якої є відновлення Ісламського способу життя, за допомогою встановлення держави Халіфат.

Метод Хізб ут-Тахрір виведений з життєвого шляху, який пройшов Посланник Аллаха (хай благословить його Аллах та вітає) в Мецці до встановлення першої Ісламської держави. Тому наш метод обмежується виключно політичною та ідеологічною роботою. Хізб ут-Тахрір не практикує насильницькі методи, не містить і не фінансує збройні групи.

Метод Хізб ут-Тахрір не змінюється зі зміною політичної ситуації, тому події у світі та Україні не впливають на метод Хізб ут-Тахрір. Наша діяльність заснована на текстах Корану і Сунни Посланника Мухаммада (хай благословить його Аллах та вітає) і тому не потрапляє під вплив з боку політичних подій, і навіть репресій і тортур, які практикуються щодо наших членів тиранічними режимами.

Чи відомо Вам, що:

 • Партія була заснована в 1953 році групою ісламських вчених на чолі з суддею шаріатського апеляційного суду міста Єрусалим Такіюддіном ан-Набхані.
 • Росія є єдиною країною у світі, в якій Хізб ут-Тахрір визнана терористичною організацією.
 • Росія є єдиною країною у світі, в якій законодавчо передбачено покарання у вигляді довічного позбавлення волі лише тільки за визнання себе членом Хізб ут-Тахрір.
 • В Узбекистані в ув'язненні перебувають близько 10 000 членів партії, більша частина з яких знаходяться там з кінця 90-х років. Після закінчення терміну, влада фабрикує нову кримінальну справу і подовжує строк. Кожен раз коли термін закінчуються, влади додають строк.
 • Цілком всі правозахисні організації як на пострадянському просторі, так і в світі вважають переслідування відносно членів Хізб ут-Тахрір цілковито необгрунтованими і незаконними, вимагаючи їх негайного припинення (Human Rights Watch, Amnesty International, Меморіал, Громадське сприяння, «За права людини», Центр «Сова», «Права людини в Центральній Азії»).
 • Теперішній керівник партії, вчений науки усуль аль-фікх (основи ісламського права), інженер за професією Ата Абу Рашта щорічно потрапляє в розділ «Політики» списку п'ятисот найвпливовіших мусульман світу за версією щорічного видання “The Muslim 500”.
 • У 1998 році правозахисна організація "Amnesty International" визнала Ата Абу Рашта "в'язнем совісті", після того, як він був арештований в Йорданії і засуджений до трьох років позбавлення волі за критику йорданського короля.
 • Хізб ут-Тахрір є ісламською політичною партією, яка працює більш ніж в 40-ти країнах світу, і партією, яка за всю історію свого існування не зрадила початковий курс, цілі та методи їх досягнення.
 • Хізб ут-Тахрір відкидає будь-яке фінансування ззовні, ні від держави, ні від приватної особи. Єдиним джерелом фінансування є щомісячні членські внески членів партії.
 • Центральний інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір знаходиться в Лівані в місті Бейрут.

 

Досі ми не бачили жодних переконливих доказів того, що організація Хізб ут-Тахрір виступає за насильство або тероризм.

Білл Раммель, Міністр Закордонних справ Великобританії, 19.04.2004

Хізб ут-Тахрір - організація, абсолютно відкидає насильство.

Крейг Мюррей, екс-посол Великобританії в Узбекистані, Аль-Джазіра 17.05.05

Вона виступає за відродження ісламського халіфату. Вони відрізняються від джихадистських груп, відкидаючи насильство для досягнення своїх цілей.

International Crisis Group, 02.03.2005

Хізб ут-Тахрір досить явно заперечує насильство як засіб досягнення влади.

Джон Шоберлейн, Директор центральноазіатської програми Гарвардського університету

Буде невірно розглядати Хізб ут-Тахрір як терористичну організацію. Це було б можливим, якщо Хізб ут-Тахрір вдавалася б до насильства. Тому Хізб ут-Тахрір, в її сьогоднішньому вигляді, не може бути заборонена, як терористична організація.

Постанова Суду державної безпеки Туреччини, 13.04.2004

Партія проводить свою діяльність в країнах:

Палестина Йорданія Ліван Ірак Туреччина Росія Ємен Скандинавія Узбекистан Египет Східна Африка Індонезія Бангладеш Судан Британія Пакистан Киргизстан Америка Сирія Афганістан Нідерланди Туніс Австралія Марокко Австрія Алжир Малайзія Таджикистан Кувейт Лівія

 

Інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір в Україні

Інформаційний офіс ісламської партії Хізб ут-Тахрір в Україні (далі ІВ ХТ в Україні) - це медіа-структура, сформована з метою повного та об'єктивного висвітлення діяльності партії і надання необхідної інформації, що сприяє розумінню явищ і процесів, що відбуваються в середовищі мусульман.

Функції ІВ ХТ в Україні:

 • висвітлення діяльності Хізб ут-Тахрір, його цілі і завдань
 • інформування громадськості про процеси, які відбуваються в середовищі мусульман світу і України зокрема
 • взаємодія з українськими та іноземними ЗМІ
 • підтримка робочих контактів з громадськими та політичними діячами
 • підготовка заяв і повідомлень для ЗМІ, брифінгів та прес-конференцій.

Всі матеріали від імені Інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Україні - є офіційною позицією партії. Детальніше на цій сторінці.

Главою Інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Україні є Фазил Амзаєв.

fazil amzaevФазил Недімович 28 серпня 1982 р. народження. Випускник факультету Автоматики та обчислювальної техніки Севастопольського Національного Технічного Університету. Володіє англійською, турецькою, українською, російською та кримськотатарською мовами. Одружений, має трьох дітей. Детальніше на цій сторінці.

Київ - Львів
+38 063 3226572
fb.com/amzaev
fazilamza
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Раздел ХТ в Україні на сайті партії | Сторінка ХТ в Україні на Facebook

Такъиюддин Набхани – Шейх основатель партии Хизб ут-Тахрир

Такіюддін Набхані - Шейх засновник партії

Шейх Абдулькадим Заллюм – лучший преемник

Шейх Абдулькадім Заллюм - кращий наступник

Ата Абу Рашта - амір Хізб ут-Тахрір

Ата Абу Рашта - амір Хізб ут-Тахрір

Осман Баххаш - Голова центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір

Осман Баххаш - Голова центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір