Хізб ут-Тахрір - ісламська політична партія, метою якої є відновлення Ісламського способу життя, за допомогою встановлення держави Халіфат.
Метод Хізб ут-Тахрір виведений з життєвого шляху, який пройшов Посланник Аллаха (хай благословить його Аллах та вітає) в Мецці до встановлення першої Ісламської держави. Тому наш метод обмежується виключно політичною та ідеологічною роботою. Хізб ут-Тахрір не практикує насильницькі методи, не містить і не фінансує збройні групи.
Метод Хізб ут-Тахрір не змінюється зі зміною політичної ситуації, тому події у світі та Україні не впливають на метод Хізб ут-Тахрір. Наша діяльність заснована на текстах Корану і Сунни Посланника Мухаммада (хай благословить його Аллах та вітає) і тому не потрапляє під вплив з боку політичних подій, і навіть репресій і тортур, які практикуються щодо наших членів тиранічними режимами.
Чи відомо Вам, що:
- Партія була заснована в 1953 році групою ісламських вчених на чолі з суддею шаріатського апеляційного суду міста Єрусалим Такіюддіном ан-Набхані.
- Росія є єдиною країною у світі, в якій Хізб ут-Тахрір визнана терористичною організацією.
- Росія є єдиною країною у світі, в якій законодавчо передбачено покарання у вигляді довічного позбавлення волі лише тільки за визнання себе членом Хізб ут-Тахрір.
- В Узбекистані в ув'язненні перебувають близько 10 000 членів партії, більша частина з яких знаходяться там з кінця 90-х років. Після закінчення терміну, влада фабрикує нову кримінальну справу і подовжує строк. Кожен раз коли термін закінчуються, влади додають строк.
- Цілком всі правозахисні організації як на пострадянському просторі, так і в світі вважають переслідування відносно членів Хізб ут-Тахрір цілковито необгрунтованими і незаконними, вимагаючи їх негайного припинення (Human Rights Watch, Amnesty International, Меморіал, Громадське сприяння, «За права людини», Центр «Сова», «Права людини в Центральній Азії»).
- Теперішній керівник партії, вчений науки усуль аль-фікх (основи ісламського права), інженер за професією Ата Абу Рашта щорічно потрапляє в розділ «Політики» списку п'ятисот найвпливовіших мусульман світу за версією щорічного видання “The Muslim 500”.
- У 1998 році правозахисна організація "Amnesty International" визнала Ата Абу Рашта "в'язнем совісті", після того, як він був арештований в Йорданії і засуджений до трьох років позбавлення волі за критику йорданського короля.
- Хізб ут-Тахрір є ісламською політичною партією, яка працює більш ніж в 40-ти країнах світу, і партією, яка за всю історію свого існування не зрадила початковий курс, цілі та методи їх досягнення.
- Хізб ут-Тахрір відкидає будь-яке фінансування ззовні, ні від держави, ні від приватної особи. Єдиним джерелом фінансування є щомісячні членські внески членів партії.
- Центральний інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір знаходиться в Лівані в місті Бейрут.
Досі ми не бачили жодних переконливих доказів того, що організація Хізб ут-Тахрір виступає за насильство або тероризм.
Білл Раммель, Міністр Закордонних справ Великобританії, 19.04.2004
Хізб ут-Тахрір - організація, абсолютно відкидає насильство.
Крейг Мюррей, екс-посол Великобританії в Узбекистані, Аль-Джазіра 17.05.05
Вона виступає за відродження ісламського халіфату. Вони відрізняються від джихадистських груп, відкидаючи насильство для досягнення своїх цілей.
International Crisis Group, 02.03.2005
Хізб ут-Тахрір досить явно заперечує насильство як засіб досягнення влади.
Джон Шоберлейн, Директор центральноазіатської програми Гарвардського університету
Буде невірно розглядати Хізб ут-Тахрір як терористичну організацію. Це було б можливим, якщо Хізб ут-Тахрір вдавалася б до насильства. Тому Хізб ут-Тахрір, в її сьогоднішньому вигляді, не може бути заборонена, як терористична організація.
Постанова Суду державної безпеки Туреччини, 13.04.2004
Партія проводить свою діяльність в країнах: