В центрі уваги
Новина:
Окупаційні літаки завдали удару по житловій будівлі в районі Думмар в Дамаску. (САНА).
По розділам
Новина:
Окупаційні літаки завдали удару по житловій будівлі в районі Думмар в Дамаску. (САНА).
Новина:
Сполучені Штати ввели візові обмеження для тайських чиновників за депортацію 40 уйгурів до Китаю, де вони піддаються переслідуванням. Державний департамент США має намір боротись зі спробами Китаю спричиняти тиск на уряди з метою примусового повернення уйгурів та інших груп до Китаю, де вони піддаються тортурам і насильницьким зникненням. Незважаючи на попередження експертів ООН по правам людини про те, що їм загрожують тортури і жорстоке обходження, Таїланд депортував їх у лютому цього року.
Новина:
Прибічники секуляризму продовжують виражати своє обурення діяльністю партії «Хізб ут-Тахрір» в Бангладеш, Індонезії і Туреччині в річницю скасування Халіфату і широкою громадською реакцією на неї.
Новина:
У середу, 5 березня 2025 року, BBC Arabic повідомила на своєму сайті, що США і єврейське утворення відкинули арабський план відновлення сектора Газа після війни, який не згодний з виселенням палестинців із сектора, як це передбачено в плані президента США Дональда Трампа.
Новина:
Посол єврейського утворення в ОАЕ Йосі Шеллі взяв участь в іфтарі з нагоди Рамадану, організованого міністерством по справам молоді Султаном ан-Ніяді на тлі голоду жителів Гази і триваючої агресії проти них. Міністр написав на своїй сторінці в X: «В атмосфері Рамадану, наповненої добротою і миром, я був радий бути присутнім на першому заході ініціативи «Іфтар цінностей» в ОАЕ, де молодь зібралась разом з братами-резидентами за столом, відображаючи громадську єдність, дух щедрості і терпимості, на яких ми виросли і які прагнемо прищепити майбутнім поколінням».
Новина:
101-ша річниця руйнування держави Халіфат.
Продовження статті, опублікованої в дев’ятому випуску.
З іменем Аллаха, Милостивого і Милосердного
З волаючою нахабністю і зневагою до грошей і багатств Умми наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммад ібн Салман у середу ввечері провів телефонну розмову з президентом Дональдом Трампом, привітавши його зі вступом на посаду як президента Сполучених Штатів. У розмові він підтвердив «бажання Королівства розширити свої інвестиції і торгові відносини зі Сполученими Штатами протягом наступних чотирьох років на суму 600 мільярдів доларів, яка може збільшитись у випадку появи додаткових можливостей». Через декілька годин Трамп заявив, що попросить Ібн Салмана, якого він назвав «чудовою людиною», збільшити цю суму до одного трильйона доларів.
Пророк Мухаммад ﷺ показав нам, як Ісламська Держава може спричиняти вплив на міжнародне положення і формувати громадську думку, щоб заклик до Ісламу поширювався, а слово Аллаха підносилось. Вплив Ісламської Держави будується на двох основах: утвердження його престижу в серцях людей і підтвердження його правдивості і вірності своїм обіцянкам. Якщо ці дві умови дотримані, то ісламський заклик стає іще більш сильним і дієвим.
З іменем Аллаха, Милостивого і Милосердного
Сьогоднішня ситуація у більшості мусульманських країн представляє собою перехід від епохи минулих авторитарних режимів до нинішніх, коли при владі знаходяться ті, хто піднімає ісламські гасла. Проте відмінність між минулими і нинішніми режимами часто зводиться лише до наявності чи відсутності бороди, що є зверхньою оцінкою.
В історії Ісламу було багато викликів, але одним із найбільш небезпечних є інтелектуальне протистояння західною культурою. У той час як політичні і економічні зміни можуть відбуватись стрімко і бути тимчасовими, зміни в свідомості і світогляді народів відбуваються повільно, але мають довгострокові наслідки. Цей прихований, але глибоко укорінюваний процес трансформації свідомості мусульман триває протягом останніх двох сторіч, формуючи громадські, політичні і культурні погляди в дусі західних цінностей.
Арабська мова — це найважливіша і невід’ємна частина Ісламу, оскільки це мова Корану і Сунни, а також шаріатських законів та іджтіхаду. Слабкість в знанні арабської мови веде до слабкості в розумінні Ісламу, а отож, до нездатності правильно його поширювати і роз’яснювати. Захід, усвідомлюючи це, працював і працює над тим, щоб усунути арабську мову із життя мусульман, замінивши її діалектами або іншими мовами. Для цього він використовує різні методи і стратегії, скеровані на одну ціль — віддалити мусульман від арабської мови і таким чином віддалити їх від Ісламу.
Сьогодні Європа переживає найгірші часи з миті свого формування. Вона балансує між ностальгією по минулому, коли вона домінувала у світі, і ілюзіями майбутнього, які розсипаються від ударів як зовнішніх, так і внутрішніх чинників, наближаючи Європу до катастрофічного падіння. Найбільш яскравим доказом цього є зізнання однієї із ключових країн, виступаючих за єдність Європи – Франції.
З 14 по 16 лютого 2025 року в німецькому місті Мюнхен пройшла 61-я Мюнхенська конференція по безпеці. Одним із найбільш помітних аспектів цього заходу став розбрат між двома частинами Західного табору – американською і європейською. Для чого ця конференція і в чому причина виниклого розбрату?
Із заснуванням першої Ісламської Держави в Медині народилась община праведного шляху, справедливості і милосердя, яка після довгих років пригноблення і мороку осяяла світ світлом і наповнила його справедливістю. Ця держава очолила світ, виводячи людей із поклоніння створінням до поклоніння Творцю, від несправедливості хибних релігій до справедливості Ісламу. Вона згуртувала народи в єдину Умму, не роблячи відмінностей між арабами і неарабами, чорними і білими. Вона управляла по справедливості, слідуючи наказу Аллаха:
З 20 по 24 січня 2025року в Давосі пройшов Всесвітній економічний форум під хибним гаслом «Співпраця для адаптації до епохи розумних технологій»! В ньому взяли участь багато голів держав і урядів, представники міжнародних організацій, генеральні директора найбільших компаній, експерти наукових, промислових, дослідницьких і аналітичних центрів, а також фахівці по управлінню бізнесом, провідні університети, профспілки і неурядові організації. Усе це було організовано в демонстративному форматі, щоб підтвердити лідерство Заходу.
27 січня 2025 року міністр іноземних справ Німеччини Анналена Бербок назвала призупинення санкцій хорошою новиною як для сирійського народу, так і для європейців, оскільки це необхідно для відновлення і забезпечення безпеки. Проте вона підкреслила, що це не є «чеком без суми», закликавши до подальшого пильного спостереження за розвитком подій в Сирії. Бербок заявила: «Європейський союз не стане спонсором екстремістських, терористичних чи ісламських структур», додавши, що «майбутнє Сирії залишається неясним навіть через 50 днів після падіння Асада».
Президент США Дональд Трамп розпорядився призупинити надання американської зовнішньої допомоги, за винятком тієї, яка призначена для єврейського утворення і Єгипту. Цей крок був підтверджений меморандумом Державного департаменту США. Даний підхід відображає більш глибоку стратегію, в межах якої допомога використовується як інструмент контролю, а не як засіб для вдоволення глобальних гуманітарних потреб.