По розділам

Новина:

Наслідний принц йорданського режиму Хусейн ібн Абдуллах II сказав: «Неймовірно, увесь світ не в змозі зупинити трагедію, яка відбувається в секторі Газа. Ми усі шоковані нездатністю світу зупинити цю різанину. Люди нашого регіону втратили довіру до міжнародної спільноти, і вони праві».

Новина:

24 травня 2024 року канал «Fox News» повідомив, що «Міжнародний суд ООН вимагає, щоб «Ізраїль» зупинив напад на Рафах, але уряд «Ізраїля» продовжує атаку і обіцяє знищити «ХАМАС». В ефірі було показано інтерв’ю з Нетаньяху, де журналіст почав з похвали і схвалення на адресу Нетаньяху, а також осудження міжнародної спільноти. Раніше Міжнародний кримінальний суд рекомендував видати ордери на арешт Нетаньяху і міністра оборони Йоава Галанта.

Новина:

Конгресмен-республіканець США Ліндсі Грем викликав суперечки в єврейському утворені своїми заявами, які стосуються умов Саудівської Аравії по нормалізації відносин з «Ізраїлем». Однією із таких умов, за словами Грема, є знищення бригад «ХАМАС». Грем зазначив: «Я думаю, що умова, яку вимагає Мухаммад ібн Сальман, це припинення бойових дій. Ібн Сальман не очікує, що «Ізраїль» укладе угоду, яка не буде включати знищення «ХАМАС». Ніхто в Саудівській Аравії ніколи не припускав, що угода дозволить «ХАМАС» зберегти свою військову силу, і тому я хотів би це чітко прояснити» («CNN», 30 травня 2024 р.).

Новина:

Табори для переміщених осіб в Газі... відчай в них підсилюється через відсутність води, їжі і ліків («Arabi21», 16 травня 2024 року).

Новина:

Лавров: задача конференції в Швейцарії — не досягнення миру на Україні, а підбурювання країн проти Росії.

Новина:

В середу 22 травня газета «Аль-Саура», яка видається в Сані, опублікувала новину під заголовком «Святкування Дня національної єдності перенесено на наступну неділю». В статті говориться: «Голова Верховної Політичної Ради Ємену Махді аль-Машат доручив уряду відкласти святкування Національного дня, який повинен був відбутись сьогодні, в середу, на наступну неділю, щоб розділити траур разом з іранським народом у зв’язку з трагедією, при якій загинув президент Ібрахім Раісі і його соратники».

Наважлива задача, яку невірний Захід ставить перед собою вже більше 200 років, — це не дати Ісламській Уммі знов набути колишньої сили і величі. Звичайно, ця ціль багатогранна. Одного лише скасування Халіфату, який був щитом мусульман, недосить. Для них важливо зробити так, щоб Халіфат не міг бути встановлений знов. Для цього безбожний Захід вдався до численних методів і засобів, щоб нав’язати будь-які необхідні умови, і зробив агентів/маріонеткових правителів в мусульманських країнах хранителями цих умов. Він опирається не тільки на лідерів, які знаходяться на верхівці і володіють владою. Навпаки, Захід розділив владу між бюрократами, військовими, службою безпеки, суддями і ЗМІ, які знаходяться на адміністративному рівні, і внушив це як необхідність сучасної епохи країнам, які направили політичний компас в сторону Заходу. Таким чином, хто б не прагнув до управління з демократичною системою, яку вони запроваджують, він повинен бути заклопотаний головоломкою «розділення влади1» і відволікати цим громадську свідомість, а не нести повну відповідальність за закони, які втілюються в життя.

Всевишній Аллах сказав:

إِنَّمَا يَخۡشَى ٱللَّهَ مِنۡ عِبَادِهِ ٱلۡعُلَمَٰٓؤُاْۗ

«Бояться Аллаха серед Його рабів тільки володіючі знанням» (35:28).

Заклик Посланця Аллаха ﷺ після встановлення Ісламської Держави в Медині, привів до того, що люди поступово приймали Іслам за допомогою давату і джихада. Держава Халіфат в дуже короткий строк стала головуючою державою світу, і протягом 6 сторіч вона не знала поразок на полі джихаду, придушивши наддержави того часу — Персію і Візантію. Тільки після вторгнення монголів до Багдаду в 1258–1260 роках Умма залишилась без голови. Одразу ж після цього Умма знов повстала, відновила Халіфат, знов ставши головуючою державою світу, і протягом 1293 років Іслам запроваджувався через Халіфат.

Для тих, хто знає про високий рівень добробуту, миру і розвитку, який Халіфат забезпечує мусульманам зокрема, і людству — у цілому, своєю наявністю, і для тих, хто знає про хаос, кров, сльози і несправедливість, які виникають за його відсутністю, згадування про «скасування Халіфату» дійсно є пронизливим. Як величезний платан, який сторіччями укривав під своїм затишком мусульман і пригноблених, не може примусити серця страждати від його знищення? Так, ми спробуємо підбити підсумки цієї сумної події у межах обсягу статті, нагадавши, що руйнування цього щита, який захищає життя, майно, релігію, розум, потомство і усі цінності кожної людини, яка перебуває під його затишком, є джерелом скорботи для кожного свідомого мусульманина.

Ідеологія, в самому простому визначенні, — це сукупність ідей, суджень, образу життя і спосіб рішення проблем. Людина створює ідеологію або власним генієм, обумовленим громадськими умовами, в яких вона знаходиться, або ідеями, переданими їй кимось іншим. Якщо вона створила її за допомогою власного генія, то створена нею ідеологія повинна буде змінитись і втратити свій вплив і дію, коли зміняться соціальні умови або трансформується її власний ментальний світ. Проте якщо вона створена незмінною волею через Божественне Одкровення, то ця ідеологія не може змінитись. Хоча її існування не завжди помітно в конкретному виді, для неї буде можливо переродження в будь-який час.

Слова «обмежені ресурси» і «необмежені потреби», які згадуються майже в кожному предметі, пов’язаному з економікою, складають основну ідею капіталістичної економічної системи. З цієї точки зору, капіталістична економічна система заснована на збільшенні виробництва, і вона надає йому великого значення.

У вівторок, 14 травня, Міжнародний центр діалогу KAICIID провів Всесвітній форум діалогу в Лісабоні за участю 140 людей, серед яких знаходились релігійні лідери, діючі і колишні голови держав, а також представники ООН.

В статті, опублікованої Міжнародною журналістською організацією «Project Syndicate» під заголовком «Конфлікт всередині Білого дому» від 4 грудня 2021 року, відомий американський економіст професор Джеффрі д. Сакс писав:

Перевороти зазвичай відбуваються у країнах, де армія контролює уряд або коли існує внутрішнє протистояння між силами, кожна із яких хоче подолати іншу і захопити владу. Або ж коли над самою державою, або над окремими силами всередині країни переважає іноземний вплив.

Член військової ради єврейського утворення, колишній міністр оборони Бенні Ганц, пригрозив піти у відставку із уряду Біньяміна Нетаньяху, якщо план про післявоєнний устрій сектора Газа не буде утверджений до 8 червня. В своїй промові, сказаної у суботу, 25 травня 2024 року, Ганц заявив, що «незначна меншість взяла під контроль рішення в «Ізраїлі» і веде країну в невідомість», звинувачуючи деяких «ізраїльських» політиків в турботі тільки про своє майбутнє, що, за його словами, означає, що «необхідні негайні зміни», повідомляє «Arab World News Agency».

Опублікована на сайті «Al Jazeera» 29 квітня 2024 року стаття під назвою «Американський дослідницький інститут RAND: Чи закочується сонце Сполучених Штатів?», містить висловлювання відомого американського письменника Девіда Ігнатіуса, який заявив:

Генеральний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан подав запит до суду про видачу ордера на арешт прем’єр-міністра «Ізраїля» Біньяміна Нетаньяху і міністра оборони Йоава Галанта, а також трьох лідерів ХАМАС: голови руху Ісмаіла Ханії, його військового командира Мухаммеда Деіфа і голови руху в секторі Газа Яхьї Сінвара. Хан заявив, що ордер на арешт підозрюваних відповідає опису їх злочинів і є правовою підставою для його видачі згідно з «Римським статутом», основоположним документом Міжнародного кримінального суду, членами якого є 124 держав. Ці держави повинні співпрацювати з судом у виконані виданих ордерів на арешт.