Правоохоронні органи Узбекистану б’ють лежачу жінку

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

В ім’я Аллаха – Милостивого і Милосердного

Новина: На сайті «BBC O'zbek» 11.04.2016 було оприлюднено новину про те, що «співробітники узбецької міліції побили ногами лежачу жінку».

На різних сайтах поширилося відео, яке показує, як співробітник МВС Узбекистану б'є ногами жінку, яка впала на землю. Також відео записало, як поліцейський штовхав жінку по обличчю і голові з криками: «Закрий рота!», - А молода жінка, закривши руками обличчя, голосно плакала. Причини побиття і приниження жінки залишаються незрозумілими.

Що стосується поліції, то не існує законів, що обмежують її повноваження; в Узбекистані законодавством не передбачені для поліції спеціальні закони.

За словами активіста із захисту прав людини Сурата Ікрамова, видання цього закону було готове ще у 2001 р., і тоді ж воно було направлено до Верховної Ради для прийняття. Проте, державний парламент з невідомих причин не уніс закон на обговорення в Палаті представників. На думку активіста, «сьогодні співробітники поліції виконують суто службові накази».

Деякі спостерігачі висловили думку про те, що ігнорування прийняття даного закону, який грає важливу роль в розвитку суспільства, може призвести до внутрішнього конфлікту.

Обов'язки та повноваження правоохоронних органів не визначені донині.

Коментар: Уряд Узбекистану надав силам безпеки, особливо - поліції, дуже широкі повноваження, тому що народ Узбекистану бачить, що співробітники служби безпеки - це не ті, хто забезпечує їм безпеку. Більш того - народ вважає, що вони є джерелом зла. У свідомості людей співробітники служби безпеки або поліції не виконують службові обов'язки, а є органом і інструментом покарання.

Захід, який день і ніч твердить і хвалиться своєю демократією, правами людини і свободою, нібито з якоїсь причини стає глухим, коли мова йде про Середню Азію. Особливо коли служби правопорядку та співробітники в'язниць Узбекистану принижують і катують мусульман тільки тому, що вони є мусульманами, причому вони роблять це так, що гинуть шахідами десятки, а то і сотні з причин їх тортур. Буває, в місяць у місцях ув'язнення Узбекистану ховають трьох шахідів.

Якби Захід (особливо - США) не дав зелене світло на подібні дії, то узбецька влада не добилася б подібного рівня насильства. Якщо на Заході так вчинять по відношенню до тварини, а не до людини, то демонстранти заповнюють вулиці, не кажучи вже про захист прав людини.

Так проявляється лицемірство Заходу, тому що якщо у нього є інтереси в низці злочинів, то він заплющує на це очі та ігнорує їх. А якщо якась держава вчинить всупереч інтересам Заходу, то він тут же розкриє свої очі і зганьбить даний злочин на весь світ.

Несправедливість, тортури і порушення прав, які ми відчуваємо щодня, - все це відбувається через відсутність Імама, який правив би над нами законами Аллаха. Воістину, Халіфат за методом пророкування - це єдина система, яка може захистити Умму від будь-яких зазіхань і загроз. Це - єдина система, яка може подбати про Умму, забезпечивши їй спокій і процвітання. Халіфат не допустить такої поведінки серед синів Умми. Хто бажає повернути честь і гідність, а також забезпечити світле майбутнє для майбутніх поколінь, той зобов'язаний відповісти на заклик Всевишнього Аллаха. Докладаючи всіх зусиль, він повинен прагнути втілити в життя закони Ісламу, втілювати в затінку Праведного Халіфату, встановленого за методом пророцтва, оскільки втілення законів Ісламу запобігає злочинності, блокуючи і викорінюючи її причини, в той час як закон, встановлений людиною, навіть якщо і є стримуючим фактором, тягне за собою проблеми і згубні наслідки та не вирішує покладені на нього проблеми.


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір 
Мурад (Абу Мусаб)
8 раджаб 1437
15.04.2016