Статті

Єгипетський суд викликав двох знаменитих саляфітських шейхів — Якуба і Хассана — по справі по так званому «ІДІЛ», що послужило показовим судом над ними та їх саляфітською ідеологією, над «Братами-мусульманами», та й над усіма ісламськими рухами у цілому.

Свавільна і дискримінаційна практика середньовічної Церкви і підтримуючих її монархів і феодалів, яка подарувала Європі найбільш похмурий період, викликала хвилю невдоволення у суспільстві.

Віра в існування Аллаха не так стара, як історія людства, а навпаки, це дійсність, яка почалась з самої першої людини на Землі. Адже перша людина, Адам (а.с.), є першим із пророків.

Часто відмінним один від одного питанням Шаріат дає однакове рішення, при цьому, користуючись розумовою аналогією, ніколи ми самі не дійшли б до такого висновку. Шаріат дав однакове рішення відносно води, землі як очищаючих об’єктів під час омовіння, хоча вода, на наш погляд, очищає, а земля бруднить.

Той, хто щиро несе Іслам і працює над тим, щоб повернути його до державному устрою і в життя суспільства, будь то окрема особа чи група, не може брати участь в правлінні куфру, при цьому стверджуючи, що він працює над його руйнуванням, тому що, беручи участь в правлінні, яке застосовує неісламські системи і закони, він лише зміцнює їх, а не руйнує.

Для мусульман стало звичайним проводити розділення між фардами, тому вони використовують такі терміни, як «фардайн» і «фардкіфая». В основі цього розділення лежить реальність самих фардів.

У цю болючу для мусульман епоху ісламські рухи працюють над зміненням реальності і пошуком кращої альтернативи, якою для багатьох виступає, звичайно ж, Ісламська держава.

Думка про те, що вести діяльність аль-амрубіль-мааруф ван-нахъюаніль-мункар (наказувати схвалюване і забороняти засуджуване) є ваджибом, більш переважна у більшості вчених. Є висловлювання про те, що цієї думки дотримувались усі вчені.