Статті

Тим, хто знає, що Іслам представляє собою образ життя, також відомо, що Іслам не настільки простий, щоб обмежуватись рамками мечеті, місяцем Рамадан, домами чи мусульманина.

Слово «хізб» згадується у Корані у багатьох аятах, іноді у негативному змісті, іноді — у позитивному. Я наведу низку аятів, щоб ви змогли зрозуміти значення цього слова таким чином, який дозволить видалити неправильне сприйняття і асоціації, які виникають з цим словом в останній час.

وَالَّذِينَ كَفَرُوا بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ

«Невіруючі є помічниками і друзями один одному» (8:73), і Боснійська війна — тому яскравий приклад

Існуючі сьогодні держави, зокрема — наддержави, не мають в своєму словниковому запасі таких виразів, як добрі наміри, чесна конкуренція, добросусідство, любов до інших, добрі спонукання, чеснота, благодійність чи великодушність.

Швидше усього, не буде перебільшенням сказати, що труднощі, з якими ми стикаємось у сучасному вихованні дітей, ймовірно, ніколи не набували подібних масштабів.

У ці дні проходить 25-та річниця різанини в Сребрениці, яка була названа найжахливішою розправою над мусульманами у сучасній історії. Нагадаємо, що у липні 1995 р. сербські сили по прямій вказівці членів Головного штабу армії Республіки Сербської скоїли масове вбивство боснійських мусульман (бошняків) в Сребрениці.