Статті

Хтось вважає, що сьогодні світом править «новий світовий порядок», який піклується про «права людини» і представляє собою найсучаснішу систему на верхівці економічного і технологічного прогресу, приязну до усіх і працюючу над рішенням усіх людських проблем на глобальному і міжнародну рівнях.

Капіталізм та його порочна культура швидкими кроками рухаються у бік краху. Шлях капіталізму у два сторіччя показав, що він позбавлений змісту і цілі. Послідовники капіталізму далекі від істинного розуміння зв’язку Творця і творіння, розуміння природи людини, її призначення, її кінця.

Капіталістична доктрина виникла у середньовічній Європі після тривалої боротьби між королями і мислителями. Королі використовували релігію як засіб для експлуатації і пригноблення народів, стверджуючи, що вони є намісниками Бога на землі, а духовенство вони використовували для підкорення людей.

Ісламська Умма втратила багато чого з падінням Халіфату і запровадженням над нею вигаданих людьми законів. Більше того, можна сказати, що вона втратила усе з падінням Халіфату. Ані слави, ані пошани, ані безпеки, ані захисту у неї не залишилось.

• Умма потребує змін. Тому діяльність по зміненню повинна бути політичною, і її повинно вести політичне згуртування, засноване на ідеології Ісламу.

У першу чергу Умма пережила тривалий період занепаду, потім була ідейна агресія з боку Заходу, яка становила найбільшу небезпеку для мусульман. Чужді мусульманам західні ідеї породили націоналістичні і патріотичні тенденції.

Розумі шукає шляхи порівняння у виборі між однаковими або схожими положеннями, тому він проводить аналогію (кияс) між кожними двома питаннями, які мають схожості. У той же час він проводить відмінність між двома різними положеннями, тобто дає різні рішення по різним питанням.