Послання Алі Абдуллаха Салеха із могили

Новини та коментарі
Друкарня

Новина: Зі слів одного із членів родини колишнього президента Алі Абдуллаха Салеха, він був похований у суботу 09.12.2017 у своєму селищі неподалік від Сани з урахуванням заходів безпеки.

На похоронах були присутніми його син Мадін, його племінник, голова Рали Представників Ємену Яхья Алі аль-Раі, член партії колишнього президента та військовий керівник хоусітів Алі Абу аль-Хакім («Arabi 21»).

Коментар: Алі Абдуллах Салех на протязі сорока років вів політичну діяльність . У свій час арабська преса назвала його «таким, що танцює на головах змій» і він любив цей титул), а американські офіційні особи називали його «чужим та критичним». Журнал «TheAtlantic» дав йому «Френк Андервуд Близького Сходу», порівнявши його з героєм знаменитого американського веб-серіалу «Картковий домик», тем самим вказуючи на його злобні та недобросовісні способи у зміцненні своєї влади, маніпулюючи в однаковій мірі своїми супротивниками та союзниками.

Перш ніж перейти до послань Салеха, стисло пробіжимось по його політичній кар’єрі. Салех прийшов до влади після того, як на протязі одного року були вбиті три президенти Північного Ємену. Він брав участь у шестирічній війні з хоусітами, використовуючи генерала Алі Мохсена аль-Ахмара. Хто відстежував хід подій війни, ясно бачив, що Салех за допомогою неї намагається позбутися від свого першого конкурента Алі Мохсенааль-Ахмара. Салех бажав розчистити шлях у владу для свого сина Ахмеда. Бувало так, що Салех інколи забезпечував хоусітів зброєю, незважаючи на те, що вів з ними війну; також він зміг втягнути у неї Саудівську Аравію. Після першого свого союзу з Саддамом Хусейном у війні проти Кувейту він пориває відносини з Саудівською Аравією, але, коли почалась війна проти соціалістів у Південної Ємені, він повернувся до дружби з нею.

Після «Арабської весни» та ініціативи Перської затоки він знов розриває відносини з Саудівською Аравією, і вже на останньому тижні свого життя намагається подружитись з нею. Він заключав союз з «Аль-Іхван аль-Муслімун» в Ємені, воював з ними проти соціалістів у південному Ємені . Після укладання мирної угоди з соціалістами — після об’єднання Ємену — він піддає переслідуванню Алі Салема аль-Бейда та його соратників, потім об’являє війну проти «Аль-Іхван аль-Муслімун». Після свого уходу із влади у 2012 р. він знайшов предмет своїх пошуків у ворогах хоусітах,уклавши союз з ними. Потім, повернувшись до свого супротивника в обличчі Саудівської Аравії, він починає нову війну проти хоусітів, де і був вбитий. Це був його останній танець на головах змій, його ноги послизнулись від старості та слабкості. Або усе ж таки це — неминучий кінець усіх, хто йшов по такому шляху?!

Салех надіслав декілька послань, і мова не іде про послання на листках паперу, а йде про заклики . Перше послання адресовано його синам:

Суть його полягає у тому, що його смерть — це не питання помсти, адже хоусіти помстилися за свого брата Хусейна аль-Хоусі. На кону стоїть справа країни, народу, який гине на наших очах, стоїть справа Умми, яку експлуатують вороги, спонукаючи одних рубити голови іншим. Необхідно відкинути особисті образи та дрібниці і зайнятися основною проблемою!
Друге послання адресоване мусульманським правителям:

У посланні говориться, що Аллах дає відстрочку кожному, що Він не поспішає. Хіба ви не бачили, що я правив тридцять три роки? Я наказував та забороняв, я був законодавцем та виконавцем, а тепер я вмираю з кулею у голові, як помирають старі англійські коні. Зникло моє майно, мій вплив, моя влада. За моїми погребальними носилками послідувало лише не більше двадцяти людей. Мене поховали під покровом ночі, місце моєї могили знають лише небагато хто. У могилі мене схопили за комір і вимагають свої права тисячі тих, у смерті яких я винен. Я — банкрот, моє наставляння вам полягає у тому, щоб ви не підкорялись ворогам Умми із числа американців, англійців, французів та інших. Зробіть Умму опорою у вашому правлінні, а Книгу Аллаха та Сунну Його Посланця ﷺ — конституцією. Лише тоді ви отримаєте велич у цьому світі і щастя у Наступному.

Заключне послання було Уммі, і народу Ємену — зокрема:

Не ставайте після мене невірними, які рублять один одному шиї, як застеріг від цього Посланець ﷺ, і об’єднайтеся, як наказав вам ваш Господь. Не розділяйтесь, інакше будете приниженими, жалюгідними, а міжнародні гравці та їх місцеві агенти будуть боротися за вас заради своїх інтересів. Ви були героями, коли вийшли проти мене, вимагаючи свої права, проте ваш вихід був неповноцінним, ви не мали ясної альтернативи правлячій системі, чим полегшили для своїх ворогів можливість вкрасти ваші старання та зусилля і повернути їх проти вас самих. Тим самим вони змогли перервати вашу благословенну революцію. Покайтесь перед Аллахом, скеруйтесь до Його вдоволення, і Він скерується до вас. Зробіть Його своїм Керівником, і Він дасть вам владу. Піднесіть Його Книгу, і він надасть вам допомогу, адже якщо Він надасть вам свою допомогу, то ніхто не зможе здолати вас. Прощавайте!


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Хасбуллах ан-Нур/Хартум
25 Рабі уль-авваль 1439 р.х.
13.12.2017 р.

Головне меню