Хізб ут-Тахрір – політична партія, яка ґрунтується на Ісламі. Її метою є відновлення ісламського способу життя шляхом встановлення Халіфату. Діяльність партії, її програмні завдання та метод регламентуються вимогами Ісламу.
Вивчаючи життєпис Пророка (с.а.в.) , Хізб визначив, що держава Халіфат повинна бути встановлена шляхом ідеологічної та політичної боротьби, без використання насильницький дій, бо ісламська держава встановлюється не шляхом примусу суспільства, а, навпаки, шляхом формування громадської думки на користь ідеї Халіфату. І цей шлях є наказом самого Всевишнього Аллаха.
Отож, найбільш придатними та найбільш природними для виникнення у них Халіфату є країни ісламського світу. Тому робота над встановленням ісламської держави ведеться виключно у мусульманських країнах, де мусульмани складають переважну більшість.Стосовно не мусульманських країн, до числа яких входить і Україна, робота Хизба у них полягає виключно у заклику до Ісламу, до його світогляду. По відношенню до мусульман, метою партії є збереження їх ісламської ідентичності та протистояння їх асиміляції. Хізб працює для збереження та відродження ісламських цінностей, для усвідомлення мусульманами своєї релігії. Також Хізб працює з не мусульманами, яким пояснює ісламський світогляд, погляд Ісламу на різноманітні суспільно-значущі події. Не мусульманам пропонується погляд на альтернативне капіталістичному рішення тих чи інших проблем суспільства.
Переходячи до запитання про взаємовідносини поміж Духовним управлінням мусульман Криму (Муфтіят) та Хізб ут-Тахрір, варто відзначити, що останнім часом кримська спільнота стала свідком нападок з боку Муфтіяту на Хізб ут-Тахрір. Зокрема, першим було ініційовано проведення круглого столу «Хізб ут-Тахрір як загроза національній безпеці України».
Ця подія, так само як і усі попередні нападки ДУМКа, варто розглядати на тлі наступних тенденцій, які взяли гору над Духовним управлінням мусульман Криму:
1.Розглядання усіх ісламських організацій, які проводять діяльність у Криму, як конкурентів, що прагнуть , у їх розумінні, посягнути на «монополію» Муфтіяту;
2.Нездатність , а головне : небажання вступати з ними до конструктивної дискусії з метою усунення протиріч. Нездатність протистояти в ідейній боротьбі.
3.Використання будь-яких засобів для позбавлення від інакодумства власних єдиновірців, чи то йдеться про брехню, наклеп або звертання до держави з вимогою репресій.
Сьогодні одержимість у вищевикладеному штовхає ДУМК заперечувати очевидні істини, а саме: місце та важливість Халіфату (ісламської форми правління) в Ісламі, а також непридатність демократії.
Ми хочемо звернути увагу мусульманської спільноти на систематичні спроби ДУМК підштовхнути та спровокувати державу розпочати застосовувати каральні санкції по відношенню до Хізб ут-Тахрір та інших ісламських організацій, які ведуть заклик до Ісламу на території України.
Варто зазначити, що Муфтіят Криму є ісламською організацією і, тому він повинен перевіряти відповідність поглядів, мети та принципів Хізба виключно Корану та Сунні, а не Кримінальному кодексу України. Іслам вимагає від Муфтіяту вступити до публічної дискусії з Хізб ут-Тахрір та заперечити його погляди на підґрунті шаріатських джерел, а не звертатися до держави проти своїх братів по вірі.
Ми не втрачаємо надії на те, що члени Духовного управління мусульман Криму схаменуться, позбавляться від вищевикладених згубних тенденцій та приведуть у відповідності до Ісламу свою діяльність. Бо Посланець Аллаха сказав:
«Усі сини Адама помиляються, а кращими із тих, хто помиляється є ті, хто кається» (ат-Тірмізі 2499, Ібн Маджа 4251).