Міжнародний жіночий день: 115 років обману і лицемірства

Новини та коментарі
Друкарня

Новина:

8 березня 2025 року — Міжнародний жіночий день, який знаменує 115 років з миті його заснування в Копенгагені в 1910 році. Західні уряди та інститути відмічають цей день гучними заявами про прогрес, рівність і звільнення. Проте реальність розкриває їх глибоке лицемірство, особливо в їх місії, яку вони поклали на себе — «звільнити» мусульманок.

Коментар:

Ілюзія прогресу. Незважаючи на більше аніж сторічну боротьбу феміністок, міжнародні угоди, так і як Пекінська декларація і Конвенція про ліквідацію усіх форм дискримінації у відношенні жінок (CEDAW), жінки по усьому світу продовжують стикатись з насильством, бідністю, сексуальними домаганнями, торгівлею людьми і обмеженим доступом до освіти і охорони здоров’я. Незважаючи на те, що можливості в освіті і на ринку праці збільшились, також зросло психологічне напруження, стреси, насильство і сексуальні домагання, як про це заявляє рух «#MeToo». Честь жінки підривається, її зводять до товару, примушують відповідати нереалістичним стандартам краси, а також примушують об’єднувати кар’єру, материнство і громадські очікування.

Світська капіталістична система, яка стверджує, що вона наділяє жінок правами, насправді перетворює їх на товар. Вона створює оточення, де чоловіки постійно підривають їх права і честь. Ріст правого популізму, відображений в таких лідерах, як Дональд Трамп, ілюструє терплячість суспільства до женоненависництва, розкриває моральні протиріччя в заявах Заходу про права жінок і призводить до руйнування припускаємого прогресу в області прав жінок та їх благополуччя.

Західне лицемірство по відношенню до мусульманок. Незважаючи на те, що західні уряди стверджують, що вони захищають свободу жінок, одночасно вони накладають обмеження на одяг мусульманок. Навіть у Данії, батьківщині Міжнародного жіночого дня, так званий Комітет по ліквідації дискримінації у відношенні жінок запропонував заборонити хіджаб у початкових класах, посилаючись на необхідність забезпечити мусульманок свободою. Це абсурдне протиріччя викриває вибірковий підхід, який Захід застосовує до прав жінок. Вони намагаються «звільнити» мусульманок за допомогою сили і заборон, у той час як самі західні жінки волають про необхідність звільнитись від пригноблення капіталізму.

У той же час західні уряди підтримують єврейське утворення, яке несе відповідальність за вбивство тисяч жінок в Газі і систематичне жорстоке обходження з ув’язненими. Поки вони святкують Міжнародний жіночий день заявами про рівність, вони продовжують підтримувати і фінансувати репресивні режими, які продовжують насильство проти жінок. Ці подвійні стандарти викривають їх моральні протиріччя.

Іслам — реальна гарантія збереження честі жінки. На відміну від фемінізму і капіталізму, які не змогли забезпечити гідність, Іслам пропонує всеохоплюючу систему, яка захищає жінок від експлуатації, пригноблення і сексуалізації. На відміну від західних суспільств, Іслам не ставить чоловіків і жінок один проти одного у гендерній боротьбі, не продає хибні ідеали і не перетворює їх на товар. Замість цього він встановлює гармонію між статями через певні ролі, взаємні права і обов’язки. В Ісламі чоловік і жінка не є конкурентами, вони доповнюють один одного, кожен виконує свою роль в справедливій системі, ниспосланої Всевишнім Аллахом. Халіфат залишається єдиною державою в історії, яка гарантувала права, безпеку і честь жінок.

Прийшов час для мусульманок і немусульманок відкинути порожні обіцянки світського фемінізму і прагнути до справжньої справедливості і захисту в Ісламі.

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір»
Ібрахім Атраш
11 Рамадана 1446 р.х.
11 березня 2025 р.