Розділ про відсікання руки людині знатного походження і про заборону клопотання за неї при покаранні

Хадіс
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ми вітаємо вас, наші любі брати, на новій зустрічі з нашою програмою «Разом із священним хадісом». І ми починаємо з кращого привітання миром, милістю Аллаха і Його благословенням!

Приводиться у коментуючій книзі імама Нававі «Тасарруф», у розділі «Про відсічення руки людині знатного походження і про заборону клопотання за неї при покаранні» хадіс, представлений у книзі «Сахіх» імама Мусліма:

حدثني إسماعيل بن سالم أخبرنا هشيم أخبرنا خالد عن أبي قلابة عن أبي الأشعث الصنعاني عن عبادة بن الصامت قال: أخذ علينا رسول الله صلى الله عليه وسلم كما أخذ على النساء، أن لا نشرك بالله شيئا ولا نسرق ولا نزني ولا نقتل أولادنا ولا يَعْضَهُ بعضُنا بعضاً، فمن وفّى منكم فأجره على الله ومن أتى منكم حدا فأقيم عليه، فهو كفارته ومن ستره الله عليه فأمره إلى الله، إن شاء عذبه وإن شاء غفر له

«Розповів нам Ісмаїл ібн Салім, якому розповів Хашим від Халіда, від Абу Куляби, від Абу Ашаса ас-Санааній, від Убади ібн ас-Саміта, який сказав: «Посланець Аллаха (с.а.с.) узяв (обіцянку) з нас, як взяв (обіцянку) з жінок у тому, що ми не будемо надавати Аллаху у співтовариші нічого, не будемо красти, не будемо перелюбствувати, не будемо вбивати своїх дітей, не будемо зводити наклеп одне на одного. «Той з вас, хто зробить це, то його нагорода – в Аллаха, а хто прийшов з вас (,щоб) просити покарання, то приведіть його у виконання, і це буде спокутою для нього. Той же, (чий гріх) приховав Аллах, то його справа відноситься до Аллаха. Якщо (Аллах) захоче – покарає його, а якщо захоче - пробачить»»».

Ці тексти відносяться до скоєних за Шаріатом злочинів, від яких нас попереджував благородний Посланець Аллаха (с.а.с.). Мусульмани ж сучасності потрапили в інше положення, і ця реальність стала частиною їх життя. Немає вже ані стримувань, ані звіту. Так хто ж виконає систему покарань, щоб очистити мусульман від того, у що вони впали? Хіба це виконує держава Саудівська Аравія, яка хибно заявляє, що виконує Іслам? Або це виконує республіка Іран, яка б’ється на боці Башара Асада і приймає участь у таких звірствах, що язик не повертається їх описати? Або це робить Туреччина при Ердогані, який кричить на весь світ про єврейську загрозу і в той самий час укладає з «Ізраїлем» договори один за іншим? Або це практикує Судан, уряд якого відтяв південь країни і перешкодив туди доступ Ісламові? Хто застосує закони покарання Аллаха проти тих, хто запишався у своїй порочності? Де застосування Ісламу в Туреччині, в Судані, в Ірані та інших країнах мусульман? Мусульмани знаходяться у великому лиху, адже вони впадають у великі гріхи і не знаходять того, хто б їх від цього очистив. Доходить до того, що вони звертаються до деяких країн, щоб ті очистили їх батогом, в’язницею або вбивством. Аллах Всевишній далекий від таких законів. Достатньо нам Аллаха і чудовий Він як Покровитель.

До скорих зустрічей, наші любі брати, у нових серіях програми «Разом із священним хадісом». Ми залишаємо вас під опікою Аллаха. Мир вам, милість Аллаха і його благословення!


09 Сафара 1436 г.х.
12.01.2014 г.