Чи дозволено відвідування кінотеатрів з метою перегляду звичайних фільмів

Відповіді на питання
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Питання: Чи дозволено відвідування кінотеатрів з метою перегляду звичайних фільмів? Чи дозволяється перегляд відеопродукції сексуально-еротичного і порнографічного характеру з урахуванням того, що це зображення, а не справжні тіла?

І яку позицію нам зайняти ваджиб у відношенні мусульман, які переглядають подібну відеопродукцію, чи треба нам забороняти їм або треба залиши їх у спокій?

Відповідь:

Дозволено відвідувати кінотеатри для перегляду серйозних і корисних фільмів, з умовою, що у залі для глядачів жіночі ряди будуть відділені від чоловічих. Це подібно відвідуванню лекцій чи форумів, відвідування яких дозволено при умові, що чоловічі і жіночі ряди будуть відділені один від одного.

Проте краще залишити відвідування кінотеатрів через побоювання побачити аурати присутніх там жінок і побоювань почути неналежні звуки з боку тих, хто знаходиться у залі для глядачів.

Що стосується відеопродукції сексуально-еротичного і порнографічного характеру, то вона заборонена, навіть якщо це перегляд зображень, а не справжніх тіл,бо шаріатське правило гласить:

اَلْوَسِيلَةُ إِلَى الْحَرَامِ حَرَامٌ

«Засіб, який веде до хараму, сам стає харамом».

Дане правило не ставить умовою, щоб засіб категорично вів до хараму, досить лише переважаючого припущення (галябат уз-занн).

У більшості випадків дані фільми ведуть до скоєння хараму, тому згадане правило і застосовується до даної відеопродукції. А, отож, заборонено ходити на перегляди подібних фільмів і купувати їх.

Що стосується того, як повинні поводити себе шабаби Хізб ут-Тахрір у відношенні мусульман, які дивляться подібну відеопродукцію, то у більшості таких людей немає добра, і їм не допоможуть накази і заборони, окрім тих, над ким змилостивився наш Господь. Проте, якщо хтось із шабабів виявить дієві, мудрі і стримуючі способи, то нехай використає їх.

Здається, той, хто задав питання, мав на увазі деяких із своїх родичів, яких йому сумно бачити у такому положенні, у такому образі життя. Якщо справа обстоїть так, то нехай він накаже їм робити благе і заборонити коїти гидоту, а також обере підходящі способи, і, можливо, Аллах направить їх  по прямому шляху. За це він отримає нагороду від Всевишнього!

Сьогодні мусульмани з усіх боків оточені лихами і трагедіями з причини відсутності Халіфату. Мусульманам варто було ю витрачати час на інше, аніж на дозволені забави. А що ж говорити про тих, хто витрачає свій час на заборонене, нехай убереже нас Аллах від цього! Дорогі брати! Для вас є ваджибом енергійно, але з мудрістю направити мусульман до того, щоб вони наповнили свій час благими справами, наповнили його ретельністю і старанням на шляху встановлення Халіфату, на шляху порятунку Умми від лих і трагедій.

 


18 Рамадана 1427 р. х.
10.10.2006 р.