Відносно книги «Як був зруйнований Халіфат»

Відповіді на питання
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

1) Вступ Османської держави у Першу світову війну було зроблено з метою повернути втрачені землі, зокрема — Єгипет,адже в Єгипет англійці увійшли на час під приводом боргу, а потім взяли його під свій контроль. Тому перші битви на Османському флоті були за Єгипет. Османи вважали, що вступ у війну на боці Німеччини дозволить їм повернути свої окуповані території.

На ту мить Османська держава була ослаблена як в ідейному, так і в політичному плані, і тому Османи не розуміли масштабів війни ані з точки зору шаріатського хукму, ані з точки зору політичного усвідомлення. Також сюди треба додати проникнення невірних у державу, у тому числі і англійських агентів із числа арабів і турок. Як наслідок Перша світова війна закінчилась трагічно для Османської держави.

2) Частка Росії у підписанні угоди Сайкс–Піко була виключно моральною, бо її частка була не більше аніж налагодження хороших відносин з Англією та Францією у надії, що вони обидві закриють очі на деякі землі Османської держави. Адже Росія бажала приєднати до себе частину земель, зокрема — район Ерзерум. А також вона бажала стати захисницею православних християн у Палестині. Тому у третьому пункті угоди Сайкс–Піко пишеться: «У зоні під назвою «Палестина» буде створена міжнародна адміністрація, форма якої буде визначена після консультацій з Росією …». І після цієї угоди (підписаної у 1916 р.), Росія у 1917 р. окупує Ерзерум.

3) Що стосується Мустафи Кемаля Ататюрка, то про нього написано багато інформації, зокрема — про його рід та походження. Більш правильним буде сказати, що його походження сумнівне, або він із євреїв дьонме, або із інших злобних невірних. Про це говорить Муваффак Бані Марджа (MuafaqBaniMarja) у свій книзі «Пробудження хворої людини» з посиланням на мемуари Різи Нура (заступник міністра закордонних справ у часи Ататюрка), які Франція та Англія передали йому на умовах не поширювати до 1960 р. Мемуари були опубліковані у Туреччині лише у 1968 р., що викликало великий галас і низку скандалів, у результаті чого Муваффак Бані Марджа був висланий із Туреччини. У своїй книзі він приводить наступне: «Кемаль Ататюрк був незаконнонародженою дитиною жінки на ім’я Зюбейде, яка проживала у Салоніках. Вона була відома як жінка з сумнівною репутацією. Батьком Ататюрка вона назвала якогось митника у Салоніках Алі Риза-ефенде, який пізніше одружився з нею». Що стосується самого Кемаля Ататюрка, то він скоїв такі злочинні дії проти Халіфату та Ісламу, які не робили ані євреї, ані англійці та ніхто інший із колонізаторів.

 

01.07.2004