Саудівські інвестиції - це ще один важіль для втягування Марокко у міжетнічний конфлікт

Новини та коментарі
Друкарня

Новина: Посол Саудівської Аравії в Марокко Абдул-Азіз ібн Мухйіддін Ходжа підтвердив, що Саудія і Марокко мають єдине бачення і координують співпрацю в різних областях, назвавши існуючі відносини між Саудівською Аравією і Марокко «винятковими, міцними і більше ніж братніми».

Як повідомляють ЗМІ, про це посол заявив 08.03.2016 після закінчення зустрічі з главою МЗС Марокко Салахеддіном Мезуаром, яка відбулася в присутності делегації великих саудівських інвесторів. «Ці відносини необхідно розвивати і далі, особливо зміцнювати економічні зв'язки між двома країнами, тим паче тоді, коли існують можливості, сприятливі для динаміки інвестицій», - сказав Абдул-Азіз Ходжа, вказавши на те, що глави держав король Мухаммад VI і король Сальман ібн Абдул-Азіз виступають гарантами стабільності в усьому арабському регіоні. Посол вказав на те, що візит делегації інвесторів здійснюється в контексті підтримки існуючого єдиного політичного бачення між двома країнами і сказав: «Зусилля, що вживаються Саудівською Аравією в ім'я економічного розвитку в Марокко, в той же самий час є економічним та інвестиційним розвитком і для самої Саудівської Аравії». Поряд з цим, посол зазначив, що саудівська делегація відвідає також і південні провінції країни. «Це - наше сильне послання, в якому ми підтверджуємо нашу підтримку територіальної цілісності Марокко і наше прагнення щосили до розвитку цих регіонів», - заявив він.

Коментар: Той, хто стежить за подіями, легко розуміє, що Марокко втягнуте в так звану «війну з тероризмом» - буквально через кілька годин після того, як Саудія 15.12.2015 оголосила про створення «Ісламської військової коаліції для боротьби з тероризмом», заступник саудівського міністра оборони здійснив візит у Марокко, в ході якого було підписано договір про співпрацю збройних сил двох країн в різних областях, включаючи підготовку кадрів, матеріально-технічне забезпечення, обмін досвідом, координацію розвідслужб, а також медичні послуги. Як повідомляє «CNN Arabic», 06.02.2016 Марокко пообіцяв направити свої війська для участі в коаліції, однак 10.02.2016, під час зустрічі глави МЗС Саудівської Аравії в Марокко зі своїм марокканським колегою, останній спробував спростувати обіцянки про відправку військ для участі в саудівському альянсі - але це не змогло приховати того факту, що Марокко стоїть в одному ряду з Саудією в її протистоянні з Іраном і його партією в Ємені.

Незважаючи на спробу Марокко заховати це питання під щільним покривом таємниці, все-таки виявилися очевидні ключі до її розгадки, коли в травні 2015 року в Ємені загинув марокканський пілот, в зв'язку з чим офіційно було оголошено про те, що Марокко направило ескадрилью винищувачів F- 16 в Емірати для участі в повітряних операціях коаліції, які проводяться під керівництвом США проти угруповання «ІД».

 Сама спроба Марокко приховати факт відправки збройних сил у Сирію для війни проти «ІД» у рамках так званої «Ісламської військової коаліції» була викликана тим, що влада Марокко усвідомлює те, що народ відкидає втягування своєї країни в руйнівну війну, котра має лише на меті збільшити кровопролиття мусульман в Шамі, перешкодити їм повалити башарівський режим і встановити на його руїнах державу Праведний Халіфат за методом пророкування.

Марокко, яке стверджує про себе як про друга Сирії і яке в грудні 2012 року організувало конференцію на підтримку народного повстання в Сирії, по суті, нічого не зробило серйозного, навіть формально, для того, щоб скинути деспотичний лад і припинити страждання народу в Сирії. Навпаки, Марокко вважало за краще не помічати ці злочини і втягнулося в люту війну для того, щоб переслідувати всіх, хто хоче приєднатися до джихаду в Сирії під приводом підтримки ними угруповання «ІД».

Так, бажаючи отримати ще більшої фінансової підтримки з країн Перської затоки, Марокко все більше і більше занурюється у війни, що живляться Саудівською Аравією, бере участь в цій етно-конфесійній пожежі, яка охопила синів Ісламу через бажання Америки втопити регіон в кривавих війнах і тим самим перекроїти карту регіону відповідно до свого бачення.

Америка, виходячи зі своїх розвідувально-аналітичних здібностей і оцінки громадської думки в ісламському світі, вже усвідомила, що мусульмани схиляються все ближче до Ісламу і пристрасно жадають появи Ісламської Держави, яка втілить Іслам у життя. Також Америка усвідомлює, що це рано чи пізно здійсниться, тому йде на випередження, займаючи мусульман штучно розв'язаними руйнівними міжетнічними війнами, щоб розколоти ряди синів однієї Умми і перешкодити їм заново об'єднатися, а також для того, щоб на територіях, де, ймовірно, встановиться халіфат, нанести максимум руйнувань для того, щоб зробити майбутнє ісламське правління практично неможливим.

Штати, завдяки своєму гіркому досвіду в Сомалі, Іраку і Афганістані, навчилися триматися максимально далеко від прямої участі своїми збройними силами у війнах проти мусульман. Америка на власній шкурі пізнала силу і рішучість мусульман, тому вона покладає свої військові місії на своїх агентів у регіоні - для цієї справи вона обрала Саудію, що володіє вагомим релігійним інструментом, який дозволяє їй, як вона стверджує, «підняти прапор захисту ахлі сунни перед шиїтсько-рафідітською загрозою», а також має чималу кількість матеріальних ресурсів для того, щоб «купити» і ув'язати арабські держави в цю війну.

Саме в цих рамках необхідно розуміти візит саудівських інвесторів до Марокко і обіцянки збільшити потоки саудівських інвестицій: це не більше ніж політичний хабар, де нафтовий капітал обмінюється на кров мусульман армії Марокко і його спецслужб, які полізуть в пекло вогню, від якого все загине, і вигоду від цього отримають лише невірні колонізатори.

Якщо армія Марокко і повинна вплутуватися у війну за межами своєї країни - то перш за все їй треба захистити мусульман Палестини і вигнати євреїв, або захистити мусульман Шама і покласти край гніту злочинного башарівського режиму над мусульманами, або ж захистити мусульман Бірми і врятувати їх від пазурів оскаженілих зловісних буддистів, або захистити мусульман в інших гарячих точках, де мусульмани піддаються неймовірним стражданням! А що стосується протилежного сказаному, тобто війни в країнах Шама для того, щоб покінчити з благородною революцією його народу і стати пліч-о-пліч з «шиїтськими бойовиками» (саме так їх називає і саме з ними воює саудівська коаліція в Ємені), так це - повний абсурд і зневага крові мусульман.

Посланник Аллаха ﷺ сказав:

«Якщо два мусульманина зійдуться (в бою, схрестивши) свої мечі, то і вбивця і вбитий опиняться в Пеклі». (Люди) запитали: «О Посланник Аллаха, (буде справедливо, якщо туди потрапить) вбивця, але чому ж і вбитий?!». Він ﷺ відповів: «Адже і він хотів убити свого товариша!» (Муттафакун Алейх - хадіс узгоджено).


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Мухаммад Абдуллах
1 Джумада ас-сані 1437 х.
10.03.2016 р.

Головне меню