Починати та переривати пост місяця Рамадан разом в один день – це ваджіб, о учасники Стамбульської конференції!

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

بسم الله الرحمن الرحيم

З іменем Аллаха – Милостивого та Милосердного

Новина: О суботі 28.05.2016 у Стамбулі відбулась Конференція по об’єднанню місяців місячних календарів 2016 року серед мусульманських країн. Метою конференції, яка продовжить свою роботу о понеділка, є вирішення спірного в ісламському світі питання щодо календаря по хіджрі.

У конференції взяли участь факіхи та астрономи із більше ніж 60 країн, у тому числі – і президент Міжнародного союзу мусульманських вчених шейх Юсуф аль-Кардаві, який заявив на відкритті, що ті, хто зібрався, прагнуть до уніфікованості мусульманського календаря, щоб мусульмани були єдині у питання початку та кінця місяця посту. Від себе віз закликав астрономів сприяти факіхам у цьому питанні, підкресливши, що: «Шаріат – на боці астрономії, і не існує релігії, яка спонукала б до науки так, як це робить Іслам!». Конференцію очолило турецьке Управління по справах релігії (Diyanet) у співпраці з Ісламським проектом по спостереженню за півмісяцем (ICOP), обсерваторією «Kandilli» Босфорського університету та Європейською радою по фетвах та дослідженням (European Council for Fatwa and Research – ECFR).

Коментар: На перший погляд, тема конференції і те, що ми знаходимось напередодні місяця рамадан, наштовхують на думку, що учасники конференції дійсно бажають повернути ситуацію у нормальне русло та відновити порядок стосовно початку та кінця місячних місяців. Іншими словами – уніфікувати пост місяця Рамадан та утвердити мусульманський календар на основі бачення нового Місяця, де досить свідоцтва одного мусульманина. Проте при уважному розгляді ситуації ми бачимо у їх діях завуальований та викривлений метод, неугодний Всевишньому Аллаху.

Як відомо, протиріччя між мусульманськими країнами стосовно місяця посту несуть сугубо політичний характер. Нам відомо про небажання правителів повернутись до правлінню згідно Шаріату та його дотриманню – і тому їх муфтії виносять фетви у межах інтересів цих правителів.

Пост місяця Рамадан, хадж та інше є сильнішими проявами єдності мусульман, здатними стерти штучні кордони, які охороняються маріонетковими правителями та їх посібниками через розбіжності мазхабів, поясів та часів.

Більш переважним у питанні виявлення молодого місяця є поститися усім разом згідно до хадісу нашого Пророка ﷺ:

صوموا لرؤيته وأفطروا لرؤيته، فإن غُبِّيَ عليكم فأكملوا عدّة شعبان ثلاثين

«Постіться, побачивши його, и припиняйте поститись, побачивши його, а якщо ж він буде прихований від вас, то доведіть число (днів) місяця Шаъбан до тридцяти» (Бухарі).

Саме цього дотримувалась більшість мусульманських вчених різноманітних мазхабів з часів Посланця Аллаха ﷺ і по сьогодні.

Думка, яка враховує розбіжність поясів та регіонів, неприпустима у питанні «бачення Місяця» тим більше – згідно з кордонами, накресленими невірними.

Баченням, яке береться до уваги при визначенні початку посту, є лише безпосереднє бачення Місяця очима. Астрономічні ж розрахунки не беруться до уваги і не мають шаріатської цінності, якщо не доведено зриме бачення нового Місяця. Звідси звернення до астрономів щодо прохання співпраці з факіхами на конференції марне. Задачею учасників конференції є збереження єдності у початку та завершенні посту та роз’яснення людям істини. На цьому шляху є політичні перепони, представлені в образі правителів, які відхилились від законів Аллаха. Ми повинні скинути їх, об’єднатись під єдиним стягом і за єдиним Імамом!

Стамбульська конференція, на жаль, – це чергова спроба із багатьох приховати істину та відволікти мусульман від пошуку істинних та дозволених рішень. Це зобов’язує кожного мусульманина озброїтися усвідомленістю та проникливістю, щоб побачити істинну суть речей та розуміти згубну роль, яку відіграють сьогодні правителі-секулярісти у Туреччині.


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Хаджір Якубі
30.05.2016