Зв’язок Умми зі своїми правителями сьогодні

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Новина: Дружина відстороненого президента Зімбабве Роберта Мугабе вимагає розлучення після його відсторонення від правління.

Коментар:

Це не єдиний подібний випадок. Також дружина Зіна аль-Абідіна Бен Алі (президента Тунісу 1987–2011рр.) потребувала розлучення після зміщення чоловіка мужа. Це говорить про те, що відношення між цими двома правителями та їх дружинами представляють собою зв’язок на основі користі.

Таким же чином, вибудовуються відносини між нашими правителями та окремими особами з Умми. Люди можуть здаватись згуртованими навколо правителя. Проте свідоме суспільство розуміє, що ця згуртованість або прив’язаність засновані на поєднанні інтересів та страху; і варто правителю бути скинутим, як усе його оточення залишає.

Всевишній Аллах об’яснив нам цю особливість людина у притчі про Каруна, де люди, яка бажали мирських благ, сказали:

يَٰلَيۡتَ لَنَا مِثۡلَ مَآ أُوتِيَ قَٰرُونُ

«Ось якщо б у нас було те, що даровано Каруну!» (28:79).

Але після того, як Аллах принизив його тим, що його поглинула земля, вони сказали:

وَيۡكَأَنَّ ٱللَّهَ يَبۡسُطُ ٱلرِّزۡقَ لِمَن يَشَآءُ مِنۡ عِبَادِهِۦ وَيَقۡدِرُۖ لَوۡلَآ أَن مَّنَّ ٱللَّهُ عَلَيۡنَا لَخَسَفَ بِنَاۖ وَيۡكَأَنَّهُۥ لَا يُفۡلِحُ ٱلۡكَٰفِرُونَ

«Ох!Аллах збільшує та обмежує прожиток тому із Своїх рабів, кому забажає? Якщо б Аллах не надав нам милість, то Він примусив би землю поглинути і нас. Ох! Невіруючі не набудуть успіху» (28:82).

Те, що сталося з Зін аль-Абідіном Бен Алі, Хосні Мубараком, Каддафі, Башаром Асадом та Алі Абдуллахом Салехом, є доказом того, що у глибині душі Умма не прив’язана до своїх правителів сьогодні. І ми твердо віримо, що коли буде встановлений Другий Праведний Халіфат за методом пророцтва, то любов до халіфу та валіям і згуртування навколо них будуть істинними та такими, що виходять із любові до Аллаху та Його Посланцю ﷺ.

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Гасан Кісвані, Кудс
21 Рабі уль-авваль 1439 р.х.
09.12.2017 р.