Іран на службі американської політики

Новини та коментарі
Друкарня

Новина: Варшавська конференція по сприянню безпеці та стабільності на Близькому Сході завершилась заключною заявою, у якій пролунало звернення до держав-організаторів, Америки і Польщі, по необхідність закласти основи проведенням цієї конференції для реалізації стабільності на Близькому Сході.

Держсекретар США Майк Помпео закликав до співпраці для досягнення глобальної угоди по загрозі Ірану, зазначаючи що «проблеми не замкнуться лише на Близькому Сході, а перейдуть на Європу і Захід», — тоді як міністр закордонних справ Польщі ЯцекЧапутович заявив: «Втручання Ірану у Сирію негативно впливає на регіон» (по даним сайту «AsharqAl-Awsat»).

Коментар:

По-перше, дана напруженість проявляється у нинішній політиці Америки, яка застосовує усі карти та інструменти для досягнення своїх цілей у світі. Немає сумнівів у тому, що однією із таких карт є Іран, який служив та продовжує дистанційно прислужувати Америці на тлі усіх балачок та загострень у медіапросторі. Насправді незрозуміло, як деякі досі можуть думати, що Іран становить собою загрозу для США або окупаційної влади «Ізраїлю», коли отримує один удар за іншим з питання Сирії і мовчки сприймає усе це як належне, без якої-небудь відповідної реакції навіть з метою захисту, якщо тільки не брати до уваги усі його образливі заяви на адресу «американського диявола».

По-друге, розмови про причетність США до початку іранської революції велись, нехай і на рівні жартів, навіть з боку деяких політиків Ірану. Хізб ут-Тахрір на самому початку чітко заявляв про те, розкриваючи плани і викриваючи агентів безбожного Заходу у регіоні. На сьогоднішній день є маса інформації при причетність США до тієї революції. Наприклад, британська радіослужба «Бі-бі-сі» уперше опублікувала серію історичних документів, що розкривають істинне послання колишнього іранського революційного лідера та засновника Ісламської Республіки Аятолли Хомейні президенту США Джону Кеннеді, таємні зустрічі посланців Джиммі Картера та радника  Хомейні у 1979 році у Парижі усього за декілька тижнів до початку революції, а також повну координацію дій між адміністрацією США і Хомейні, щоб останній взяв на себе важелі правлінні в Ірані. У документах виражалась підтримка з боку Хомейні інтересів США в Ірані.

По-третє, Іран стикнувся з міжнародною, викликаною порушенням ядерної угоди та негативною роллю у регіоні, почавши контркампанію проти Америки та європейських країн. Також Іран представив світу свою нову балістичну ракету «Dezful» класу «земля-земля» з дальністю дії у 1000 кілометрів, яка, за заявами, несе подвійну руйнівну здатність. Хоча при цьому більша частина балістичних ракет, розроблених Іраном, не пройшла реальних випробувань, щоб довести обґрунтованість подібних стверджень.

Іран вже раніше розкривав деякі бази і заводи по виробництву балістичних ракет, як це було з однією із підземних ракетних 5 січня 2016 року, коли загострилась напруженість у відносинах з США, які погружали ввести санкції у відношенні програми балістичних ракет. Услід за цим спікер Ісламської консультативної ради Алі Ларіджані здійснює подорож по цій базі, у яку входять ракети з дальністю дії 1700 кілометрів.

Усе це чудово узгоджується з американською політикою по використанню Ірану у деяких регіонах. Ракети Ірану здатні уразити Європу, а отож, це дає виправдання для збереженості Європи у затишку американської системи безпеки під приводом російської та іранської загрози. Хоча при цьому прес-секретар міністерства закордонних справ Франції Агнес фон дерМюлл заявила: «Франція нагадує, що ракетна програма не відповідає резолюції 2231 Ради Безпеки», — закликаючи Іран згорнути цю програму.

З іншого боку, має місце загроза і шантаж країн Перської затоки з боку Ірану, що вимушує країни затоки скуповувати зброю США. Іран усвідомлює усе це, але при цьому добровільно діє інтересах Вашингтону. Деякі ж продовжують вважати, що Іран становить небезпеку для Америки. США навмисно закривають очі на мілітаризацію Ірану і роздувають інформацію про агресію Ірану, роблячи із мухи слона, у той час як Іран страждає від внутрішніх в проблем, реальних криз та безпрецедентних невдач, оскільки усе це здійснюється у межах американської політики штучного агресора!

 


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Хасан Хамдан
12 Джумада ас-сані 1440 р.х.
17.02.2019 р.

Головне меню