Саудівський Хеллоуін

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Новина: В Ер-Ріяді в межах триваючого туристичного сезону відсвяткували Хеллоуін, як це роблять американці.

В соціальних мережах поширились фотографії і відеоролики, де молоді саудівські юнаки і дівчата були одягнуті у жахливі маскарадні костюми і маски, в героїв Діснея і різних супергероїв. За останні декілька днів в Інтернеті було багато хештегів на цю тему.

Коментар: З того часу, як Мухаммад ібн Сальман зайняв пост наслідного принца Саудівської Аравії, він почав вносити змінення і відкривати нові горизонти і можливості. На жаль, змінення не торкнулись процвітання і покращення умов життя, а також використання матеріальних благ і людського потенціалу у благо Ісламу і мусульман. Навпаки, змінення вирушили у бік вестернізації і поширення порочності у межах програми «Бачення-2030». Ми є свідками вечірок, фестивалів, розважальних конкурсів, проведення заходів з іхтілятом. Під егідою Управління, яке замінило Комітет по заохоченню чесноти і утриманню від пороку, вони видають закони і рішення, які сприяють занепаду і розпусті. Заборонне стало дозволеним, і усе це відбувається поруч з Заборонним домом Аллаха, киблою мусульман і родиною Посланця Аллаха ﷺ. Досить нам Аллаха як покровителя, яке ж сумне це положення!

Іноземна преса високо оцінила це торжество і розповіла про великі зміни, які відбуваються в Саудівській Аравії під покровительством Ібн Сальмана. Газета «The New York Times» опублікувала статтю журналістки Вівіан Нірім, в якій вона говорить: «Усього декілька років назад вечірка на честь Хеллоуіна означала арешт. Тепер спонсорований урядом «уік-енд жахів» асоціюється з розпродажами в магазинах костюмів і жахливими клоунами».

Подібні торжества — чужді для Ісламської Умми і є одиничним випадком. Мусульман ревні до своєї релігії, вони виразили свій гнів і обурення таким подіям. Соціальні мережі були переповнені постами і хештегами, в яких були обурення і невдоволення таким нахабним проявом західної культури.

Ібн Сальман і його підручні увійшли у лігво ящірки і слідують традиціям невірних п’ядь за п’яддю, лікоть за ліктем, в надії,що невірні будуть задоволені ними і збережуть їх трон, але Ібн Сальман забув, що Всевишній Аллах сказав:

وَلَن تَرْضَى عَنكَ الْيَهُودُ وَلَا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ الَّذِي جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَكَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِيٍّ وَلَا نَصِيرٍ

«Іудеї і християни не будуть задоволені тобою, поки ти не будеш дотримуватись їх релігії. Скажи: «Шлях Аллаха — це прямий шлях». Якщо ж ти будеш потурати їх бажанням після того, як до тебе явилось знання, то Аллах не буде тобі ані Покровителем, ані Помічником» (2:120),

إِذْ تَبَرَّأَ الَّذِينَ اتُّبِعُوا مِنَ الَّذِينَ اتَّبَعُوا وَرَأَوُا الْعَذَابَ وَتَقَطَّعَتْ بِهِمُ الأَسْبَابُ

«Коли ті, за ким слідували, зречуться від тих, хто слідував за ними, і побачать муки, зв’язки між ними обірвуться» (2:166).

О, Аллах, ці люди поширюють порочність і несправедливість, прискор же їх кінець! О, Аллах, вшануй нас правителем, який буде боятись Тебе, запроваджувати Твої закони і сподіватись на Твою милість і довольство, і тоді ми будемо щасливі в обох світах.

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Бараа Мунасира
11 Рабі ус-сані 1444 р.х.
5 листопада 2022 р.