Світські правителі мусульман зробили хадж джерелом прибутку

Новини та коментарі
Друкарня

Новина: В Бангладеш через знецінювання місцевої валюти і стрімкого росту цін багато паломників не можуть дозволити собі хадж в цьому сезоні. Через це Бангладеш з трудом виконує квоту на хадж.

Уряди Саудівської Аравії і Бангладеш узгодили квоту на початку цього року, і в цьому році 127000 бенгальських паломників можуть взяти участь у хаджі, який є одним із п’яти стовпів Ісламу. Реєстрація на хадж відкрилась 8 лютого, але поки на хадж подали заявки тільки 32 тисячі людей. Влада занепокоєна, адже такий низький попит спостерігається уперше («Arab News»).

Коментар: Вартість хаджу за останній рік збільшилась майже на 30% до 68018 бангладешських така (6500$). Хоч і говорять, що основною причиною цього збільшення є знецінювання валюти, але різниця в валюті складає усього 17%; виходить, що є інша причина, через що паломник повинен платити у три рази більше, аніж простий турист. Дві державні авіакомпанії двох країн отримають додатково 17,52 млрд. така. Окрім того, Саудівська Аравія стягує так званий «спеціальний податок» з кожного паломника за перебування в Міні,Арафаті і Муздаліфі. Податки у цьому році склали 160630 така (1530$), що на 162% більше, аніж у минулому році. Іще уряд Бангладеш стягує 89000 така (850$) у якості НДС з кожного паломника. Таким чином, сукупний прибуток, який уряд Бангладеш отримає від НДС, складе біля 11,32 мільярдів така. Цілком очевидно, що уряди обох країн використовують паломників для накопичення багатств.

Всевишній Аллах сказав:

وَأَذِّنْ فِي النَّاسِ بِالْحَجِّ يَأْتُوكَ رِجَالاً وَعَلَى كُلِّ ضَامِرٍ يَأْتِينَ مِنْ كُلِّ فَجٍّ عَمِيقٍ

«Сповісти людям про хадж, і вони будуть прибувати до тебе пішки і на усіх худорлявих верблюдах з найвіддаленіших доріг» (22:27).

Обов’язком правителів мусульман і хранителів Двох Святинь є докладання усіх зусиль для полегшення проведення хаджу для мусульман. Проте недивно, що ці світські капіталістичні уряди відмовляються від виконання цього обов’язку і використовують хадж для збільшення прибутку. Це пов’язано з тим, що секуляризм ігнорує винагороду і покарання у Наступному житті за вчинки в цьому житті. Тому ми можемо спостерігати, що уряди не можуть проявляти турботу про паломників заради духовних цінностей. Для цих секуляристів духовні потреби мусульман представляють собою можливість заробітку шляхом підвищення цін на послуги, виходячи із очікуваного попиту в постпандемійний період. Секуляризм настільки засліпив їх, що вони ставляться до Кааби, Міни, Арафату і Муздаліфу як до звичайних туристичних місць, а паломників розглядають як простих туристів!

У часи, коли халіфи були хранителями двох священних мечетей, правителі боялись Аллаха і дотримували права паломників, полегшуючи і спрощуючи здійснення для них хаджу. Одним із таких проектів є усім відома «Дарб Зубайда» — це дорога, побудована аббасидським халіфом Харуном ар-Рашидом і названа на честь його дружини Зубайди. Ця сучасна для того часу дорога простягнулась від Мекки до Куфи і Багдаду в Іраку, а також мала гілки, які йшли від Мекки в Африку і Китай. На протязі усього шляху були встановлені місця для відпочинку, де паломникам надавали безкоштовну їжу, питво і ночівлю. Усі ці зручності були доступні на протязі усього року, що в значній мірі збільшило число паломників, і. природно, ця дорога сприяла економічному розвитку регіону. Дорога Зубайди біла настільки великою і історично значущою, що ЮНЕСКО не змогла не долучити її до всесвітньої спадщини. Іще одним великим проектом була Хіджазька залізниця османського халіфа Абдульхаміда, яка повинна була усього за п’ять днів доставити паломників із Стамбула в Мекку. Проте британська змова завадила завершенню її будівництва.

О, Аллах, позбав Дві Священні мечеті від світських правителів-агентів, допоможи нам встановити Халіфат і дати присягу праведному халіфу, який потурбується про хадж мусульман і відновить належний статус Священних місць! Амін!

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Тальха Мухаммад
Член інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір/Бангладеш
15 Шабана 1444 р.х.
7 березня 2023 р.

Головне меню