Ми не дурні, і ми не дозволимо дурням нас обманути

Новини та коментарі
Друкарня

Новина: У четвер 3 лютого 2023 року президент Франції Емманюель Макрон під час зустрічі з французькою общиною в столиці Габона Лібревіле заявив, що епоха «французької Африки» закінчилась, повідомляє «Franse 24».

Макрон заявив: «Франція не проявляє ніякого бажання повернутись до своєї колишньої політики колонізації Африки, епоха французької Африки закінчилась». Президент Франції вирушив в африканське турне, в яке входять чотири країни центральної Африки — Габон, Ангола, Республіка Конго і Демократична Республіка Конго («Анадолу»).

Коментар: В 1958 році 14 африканських країн отримали незалежність, але це була лише формальність. Франція продовжувала виховувати і встановлювати правителів, за допомогою яких вона грабувала ресурси, знищувала культурну ідентичність, монополізувала безпеку і армію.

Як можна довіряти словам президента Макрона, якщо 25% необхідного ядерного палива для французьких реакторів видобувається на півночі Нігеру і Чаду?!

Як можна вірити Франції, яка відома своєю зарозумілістю, що вона відмовиться від кривавого колоніалізму і займе позицію діалогу і взаємоповаги?!

Як можна вірити, що Франція зобов’язується не втручатись у справи Африки, коли вона друкує валюти для 12 африканських країн, які, у свою чергу, зберігають більше 50% своїх валютних резервів у французьких банках?!

Як можна стверджувати, що епоха французької колонізації в Африці завершена, якщо усе іще існує таємний колоніальний договір? Даний договір перешкоджає розвитку континенту, вимагаючи від колишніх колоній 85% свого прибутку під контроль Французького центрального банку в обмін на інфраструктуру, яка, за ствердженням колоніалістів, була побудована. Окрім того, цей договір надає Франції виключне право на отримання будь-якої сировини, виявленої на землях її колишніх колоній, що дає французьким компаніям переваги в будь-якій економічній сфері.

Спроби Макрона обілити репутацію Франції не обмануть жодну розумну людину, яка бачить на власні очі економічний і культурний занепад Франції на Чорному континенті, особливо її жалюгідну військову поразку в Західній і Центральній Африці. Ми не повіримо ніякій новій стратегії, яку пропонує Макрон. Ми не дозволимо безкарно перегорнути сторінку минулого і відкрити нову, де політика колоніалізму і гегемонії буде замаскована новими термінами.

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Дуррату аль-Баккуш
15 Шабана 1444 р.х.
7 березня 2023 р.

Головне меню