Поширення хибних стверджень про нестерпне життя мусульманок

Новини та коментарі
Друкарня

Новина:

Три країни вважаються найбільш важкими для життя мусульманок: Саудівська Аравія, Іран і Афганістан. Це пов’язано з низкою причин: від суворих обмежень на освіту і працевлаштування до позбавлення базових прав людини. Ці країни представляють сувору реальність для мільйонів жінок. В державах, де Шаріат є основою правової системи, його норми регулюють різні аспекти життя: особисте життя, родинні відносини, кримінальне право і економічну діяльність. Проте їх застосування часто спричиняє непропорційно сильний вплив на права і свободи жінок. Інтерпретації Шаріату відрізняються в залежності від країни, що приводить до створення правових систем з різним ступенем суворості. В деяких країнах Шаріат став інструментом для дискримінації і обмеження свобод жінок. Наприклад, в Афганістані «Талібан» нещодавно притягнув увагу світових ЗМІ, заборонивши жінкам навіть розмовляти між собою. Питання про те, де Шаріат найбільш суворий по відношенню до жінок, залишається актуальним. Від заборон на освіту і професійну діяльність до обмеженого доступу до медичних послуг і позбавлення елементарних прав — життя мільйонів жінок в цих країнах залишається вкрай ускладненим (FairPlanet).

Коментар:

Нападки на ісламський спосіб життя і його фундаментальні погляди, згадані в статті, відображають давно поширювану і дешеву риторику, які часто використовували сходознавці, колонізатори і ті, хто спотворював історію. Їх ціль — створити оманливе враження, ніби західна культура володіє рівною чи переважаючою моральною цінністю.

Хіба заборона на носіння хіджабу в таких демократичних країнах, як Франція, не є серйозною правовою проблемою?

Хіба жінки, які були заарештовані, піддані тортурам і вбиті в ході так званої війни з тероризмом, а також маріонеткові правителі, підтримувані ззовні в наших країнах, не є прикладом «відмови від основних прав людини»?

Діти, які були поховані і спалені заживо в своїх домах, а також руйнування шкіл та університетів в Газі — це явно «обмеження в освіті», влаштовані так званими захисниками прав жінок.

Насправді, такі статті — це усього лише хибна спроба приховати ті ж самі злочини проти мусульманських жінок, про які вони говорили.

Ліберали поводять себе так, ніби жінки в їх країнах відмовились від фемінізму, оскільки їх положення занадто хороше! Але насправді фемінізм у них процвітає, і кожне покоління жінок продовжує боротись за свої права і виражати невдоволення.

Насправді, в Ісламі ніколи не існувало необхідності у русі за права жінок, оскільки реальне запровадження Шаріату гарантувало як мусульманкам, так і немусульманкам їх основні права, що було невід’ємним обов’язком халіфів.

Жодна із вищезгаданих держав не уособлює ісламську систему правління. Швидше, правління в цих країнах представляє собою одну із форм капіталістичного пригноблення.

Подібні атаки будуть тривати через відчайдушні спроби зберегти ілюзію капіталістичного успіху.

Ми не повинні забувати, що Всевишній Аллах підніс Іслам над усіма іншими способами життя. Єдине питання полягає в тому, що ми можемо зробити, щоб сприяти відродженню ісламського способу життя.

يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ

«Вони хочуть загасити світло Аллаха своїми ротами, але Аллах збереже Своє світло, навіть якщо це ненависно невіруючим» (61:8).


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір»
Умрана Мухаммад
Член Центрального інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір»
29 Джумада ас-сані 1446 р.х.
31 грудня 2024 р.