Новина:
Офіційні дані показують, що половина зареєстрованих інженерів в Тунісі покинули країну, що свідчить про підсилення витоку кадрів. Декан Інженерної асоціації Тунісу Камаль Сахнун озвучив, що 39 тисяч із 90 тисяч інженерів, зареєстрованих в Інженерній асоціації, покинули Туніс.
Згідно даним Німецького інформаційного агентства (DPA), загальна кількість випускників інженерних спеціальностей в туніських університетах перевищує 8 тисяч на рік, у той час як країну щоденно покидають біля 20 кваліфікованих фахівців. Декан Інженерної асоціації застеріг від продовження «витоку мізків», що веде до втрати людських і матеріальних ресурсів держави. За його словами, щорічні витрати на інженерів в Тунісі оцінюються приблизно в 215 мільйонів доларів.
Інженери входять до числа тисяч випускників ВНЗів, щорічно покидаючих Туніс. Серед них — фахівці в області медицини, цифрової інженерії і наукових досліджень. Основними причинами міграції є низькі зарплати, падіння якості і стану громадських і виробничих об’єктів, жахливі умови роботи і до того ж масове безробіття.
За даними Туніського національного центру по міграції, щорічно понад 35 тисяч людей покидають країну в межах організованої міграції. Основними напрямками для мігрантів є країни Європейського Союзу, держави Перської затоки і Канада.
Коментар:
Триваюча міграція інженерів і лікарів, а також інших фахівців з вищою освітою збільшується з кожним роком і явно вказує на те, що умови роботи в Тунісі є негативними і відштовхуючими для кваліфікованих кадрів. Якщо щорічно країну покидають 35 тисяч людей, в числі яких тисячі кваліфікованих працівників, це означає, що в Тунісе катастрофа в сфері умов роботи Це також свідчить про те, що існуючий режим веде країну до краху, розтрачаючи «розуми» і ресурси, зупиняючи науковий і промисловий розвиток, а гроші, які держав витрачає на освіту, уходять в нікуди. Щорічно держава витрачає біля 215 мільйонів доларів на освіту інженерів, понад 300 мільйонів доларів на лікарів і іще мільйони на інші області, але ці мільйони приносять лише невелику користь для народу.
Єдина причина цієї катастрофи полягає в рішеннях політичного керівництва країни, яке дбає тільки про збереження свого авторитарного режиму при владі. Цьому режиму не важливі ані народ, ані турбота про нього, ані освіта, ані розвиток. Він легко відмовляється від талановитої молоді і сприяє її міграції. Замість того, щоб Туніс вилучав користь від цих людей, від них вилучають користь інші країни, у той час як держава, яка не цінує їх значення і не вилучає користь від їх зусиль, залишається з порожніми руками.
Туніс, як і решта арабських країн, стикається з міграцією своєї освіченої молоді, яка врешті решт осідає в колоніальних країнах, які приваблюють їх і використовують їх здібності. Західні країни, які ворогують з Ісламом, зміцнюються за рахунок нашої молоді, стаючи сильніше з кожним днем, у той час як арабські країни, на жаль, стають тільки слабше.
Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу «Хізб ут-Тахрір»
Ахмад Хатавані
14 Рамадана 1446 р.х.
14 березня 2025 р.