Ісламська думка. Низка ідей і понять 1 ч.

Статті
Друкарня

1 — Всесвіт, людина та життя створені Творцем, а не вічні.

2 — Творцем є Всевишній Аллах. Він — азалій (не має ані початку, ані кінця) і не має співтоваришів.

3 — Мухаммад — Посланець Аллаха для усього людства. Він є печаткою (тим, хто завершує у ланцюжку) пророків та посланців.

4 — Коран — це мова Всевишнього Аллаха.

5 — Коран та Сунна — це одкровення від Всевишнього Аллаха. Коран — це одкровення, де зміст і сама мова належать Аллаху. Сунна — це одкровення, зміст якого виходить від Аллаха, а виражається вона словами Посланця ﷺ.

6 — Іслам представлений у Корані та Сунні.

7 — Віра у Коран та Сунну є обов’язковою. Їх заперечення, або хоча б заперечення одного із них, вважається куфром (невір’ям) і виходом із Ісламу.

8 — У переконання приймається лише те, що ґрунтується на ясних доказах (якин). Заборонено вірити у те, що ґрунтується на припустимих доказах. Необхідно, щоб кожен доказ, пов’язаний з акидою, був перевірений на категоричність по походженню тексту та по його вказівці. У протилежному випадку доказ відхиляється і його заборонено приймати у переконання.

9 — Переконання — це віра (іман). Віра — це рішуче ствердження, які відповідає реальній дійсності і має докази. Неминучою є наявність цих трьох умов одночасно, а саме: рішучість, відповідність дійсності і наявність доказів. Іншими словами, наявність перерахованого у ствердженні виступає обов’язковим для існування іману, акиди.