Щира порада усім, хто прагне підняти Єгипет і вирішити його проблеми

Статті
Друкарня

У багатьох прошарках суспільства, серед керівників і мислителів, іде пошук підйому Єгипту і правильного рішення його проблем. Люди хочуть зрозуміти, як вийти із кризи, і намагаються виправити режим, який служить джерелом усіх лих і хвороб, створюючи умови для занепаду і появи усе нових проблем.

У своїх міркуваннях вони не виходять за межі реалій і системи, яка управляє країною. Їх ідеї перетворюються на інструмент продовження життя режиму і відбілювання його брудного обличчя, у той час як кризи підсилюються і проблеми усугубляються. Цей шлях не вирішує проблеми, від яких страждає наша країна, а є лише тимчасовим знеболювальним, у той час як хвороба поширюється по усьому тілу. Ми бачимо, як народ Єгипту страждає від політики, що просувається політичними силами у якості реформ, тоді як вона є лихом для народу, який подібний тліючим вугликам під шаром попелу.

Не варто забувати, що найменший вітер може розвіяти цей попіл, після чого вуглики спалахнуть і спалять усе, що тисне зверху. Ми бачили, як люди відповіли на заклики Мухаммада Алі постати проти ас-Сісі, хоча те, що він говорив, не нове. І того, що терплять люди, вже досить, щоб вийти на вулиці міст, і немає необхідності у таких закликах. Досить поглянути на високі ціни, які поглинають прибутки, утискання, пригноблення і самовладу над людьми. Проте у цьому ланцюгу бракує ланки, яку не можуть надати ані Мухаммад Алі, ані інші прибічники змін. Варто відзначити два важливих моменти:

По-перше, у них немає реального культурного проекту як альтернатива існуючій системі. Вони обертаються у встановлених рамках, і те, що їм пропонується, лише продовжує життя нинішньої системи.

По-друге, на боці цих закликів немає сил, які служили б підтримкою і захистом від тих, хто прагне завадити їх запровадженню і прийняттю з боку суспільства.

Не буде успішним будь-який заклик до змін, який не має культурного проекту, який вирішував би проблеми реальним і дієвим чином, щоб за допомогою цих рішень люди усвідомлювали б різницю між пропонуємим та існуючим режимом. З іншого боку, не буде успішним заклик без наявності сил, здатних захистити цей проект від усіх супротивників.

У своєму виступі на нещодавньому засіданні президент Єгипту розповів щодо своєї турботи про країну з юних років. Під час свого виступу він запевнив, що не боїться діалогу, і поставив умовою тим, хто буде звертатись до нього, щоб вони усвідомлювали суть проблем і розглядали питання з усіх боків. Ас-Сісі зазначив, що звернення повинно стосуватись усіх тих, хто прагне до змін в Єгипті чи інших країнах. Тому наше звернення адресовано до усіх, хто щиро прагне підняти країну і вивести її із кругообігу лих і страждань, щоб знайти корінь кризи і знайти правильний шлях до вилікування.

Перший крок у рішенні — викоренити вплив Заходу і позбутися від прямої і непрямої залежності від нього. Другий — викоренити існуючий режим з усіма його інструментами і символікою, а також відмовитись від культури Заходу, яка виробляє зрадників і ворожих агентів. Третій — застосувати систему, яка узгоджується з вірою людей, гармонує з їх природою, відповідає їх ментальності, а також вирішує проблеми людей, забезпечує вдоволення їх потреб, захищає усі права кожного окремо, включаючи положення, обов’язкові для держави і громадян, без різниці між мусульманами і немусульманами. Усього цього можна добитися лише шляхом застосування Ісламу у Праведному Халіфаті за методом пророцтва.

Хізб ут-Тахрір підготував повний проект, пояснивши у ньому усі деталі держави: як вона створюється, як Іслам застосовується до людей і як він вирішує їх проблеми. Партія підготувала для Умми проект конституції для негайної реалізації у державі Ісламу і надала його для кожного щирого бажаючого змін у країні. Ми також з відповідним закликом звертаємось до кожного, хто переживає за країну, хто засмучений тим положенням, у якому вона опинилась при правлінні ворожих агентів, і хто відчуває утискання від того, що десятиріччями не надає допомоги своїй Уммі.

Ми упевнені, що таких людей багато, і серед них є володарі сили і впливу, які здатні змінити ситуацію, надавши допомогу тим, хто її просить. Зараз в Уммі з’явився справжній культурний проект, який несе Хізб ут-Тахрір, і єдиною відсутньою ланкою у цьому ланцюгу є допомога володарів сили, яка приведе до втілення проекту. Подумайте про те, що пропонує Хізб ут-Тахрір. Це ідеї Ісламу, у які ви вірите, а також системи, закони і положення, які прийшли пришли на благо усіх людей, а не лише для мусульман.

Іслам застосовувався на протязі більше тринадцяти сторіч, на протязі яких було як хороше, так і погане застосування з боку правителів. Але навіть найбільш сильні періоди застосування капіталізму не порівняються з найбільш слабкими періодами застосування Ісламу. Усе, що є в капіталізмі, і те, що із нього витікає, є чистою несправедливістю, навіть у тих країнах Заходу, які його породили на світ. І це не говорячи про лиха у мусульманських країнах, де капіталізм фактично застосовується лише у системі правління та економіці, що гарантує збереження залежності цих країн і панування Заходу над їх багатствами.

Звертаючись до жителів Єгипту, хотілось би сказати, що це і є єдиний шлях змін, який веде до втіленню того, заради чого ви вийшли на вулиці у січні 2011 року і виходити по сьогоднішній день. Обравши інше, ви лише повернетесь до того, з чого починали, коли над вами знов нависне тиранічний режим. Ваш обов’язок — як народу, так і армії — полягає у тому, щоб прийняти цей проект, у якому полягає ваш порятунок. Лише ісламським проектом буде задоволений Аллах, лише ісламський проект принесе справедливість і захистить ваші права, гарантовані Шаріатом для усіх людей, не звертаючи увагу на релігію, колір шкіри і походження. Ісламська система і його справедливість призначені не лише для мусульман, а для усіх людей. Справедливість Ісламу повинна охопити увесь світ.

Так нехай же наш заклик дійде до вух володарів сили в єгипетській армії! Якщо ви знайшли те, про що мріяли, і те, що виправить ситуацію в Єгипті та в усій Уммі, повернувши її велич у цьому світі, тоді ухопіться за цей шанс. Будьте ансарами Ісламу! Якщо ж ви знайшли зло, то відмовтесь від нього. Ми ж закликаємо вас лише до блага цього і наступного світу. Хто зробить це, окрім вас?! Хто допоможе релігії, хто надасть підтримку заклику, хто підніме стяг Ісламу, окрім вас?! Нехай ніхто не випередить вас в отриманні цього блага! Нехай обрадує Аллах цю Умму Ісламською Державою і зробить Єгипет її центром, а єгипетську армію — її помічником.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ

«О ті, які увірували! Відповідайте Аллаху і Посланцю, коли він закликає вас до того, що дарує вам життя. Знайте, що Аллах — між людиною та її серцем, і що ви будете зібрані до Нього» (8:24).

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Саід Фадль, член інформаційного офісу Хізб б ут-Тахрір в Єгипті  
8 Рабі аль-авваль 1441 р.х.
05.11.2019 р.

Головне меню