За що були прокляті сини Ісраіла?

Статті
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Всевишній Аллах говорить:

لُعِنَ الَّذِينَ كَفَرُواْ مِن بَنِي إِسْرَائِيلَ عَلَى لِسَانِ دَاوُودَ وَعِيسَى ابْنِ مَرْيَمَ ذَلِكَ بِمَا عَصَوا وَّكَانُواْ يَعْتَدُونَ ، كَانُواْ لاَ يَتَنَاهَوْنَ عَن مُّنكَرٍ فَعَلُوهُ لَبِئْسَ مَا كَانُواْ يَفْعَلُونَ ، تَرَى كَثِيراً مِّنْهُمْ يَتَوَلَّوْنَ الَّذِينَ كَفَرُواْ لَبِئْسَ مَا قَدَّمَتْ لَهُمْ أَنفُسُهُمْ أَن سَخِطَ اللّهُ عَلَيْهِمْ وَفِي الْعَذَابِ هُمْ خَالِدُونَ ، وَلَوْ كَانُوا يُؤْمِنُونَ بِالله والنَّبِيِّ وَمَا أُنزِلَ إِلَيْهِ مَا اتَّخَذُوهُمْ أَوْلِيَاء وَلَـكِنَّ كَثِيراً مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ

«Невіруючі сини Ісраіла (Ізраїля) були прокляті язиком Давуда (Давіда) та Іси (Іісуса), сина Марьям (Марії). Ці трапилось тому, що вони ослухались і перетинали межі дозволеного. Вони не стримували один одного від засуджуваних вчинків, які вони робили. Як же огидне було те, що вони робили! Ти бачиш, що багато із них дружать з невіруючими. Погане те, що уготовили їм їх душі, адже тому Аллах розгнівався на них. Вони будуть мучитись вічно. Якщо б вони увірували в Аллаха, Пророка і в те, що було ниспослане йому, то не стали б брати їх собі в помічники і друзі. Але багато із них є нечестивцями» (5:78‒81).

Вони прокляті, тому що:

1 — ослухались і перетинали межі дозволеного;

2 — не стримували один одного від засуджуваних вчинків, які вони робили;

3 — дружили з невіруючими.

Але чи стосується це тільки синів Ісраіла? Або стосується кожної нації, яка буде вчиняти подібним чином?

Чи не очікує на нас така ж доля, якщо ми будемо ослухатись Аллаха, перестанемо стримувати один одного від засуджуваних вчинків і дружити з невіруючими?

Хіба не будуть прокляті наші правителі, якщо в них присутні усі ці погані якості і якщо вони перешкоджають встановленню влади Ісламу на землі?

Яким є рішення Аллаха відносно вчених, які проявляють лояльність до цих правителів і замовчують щодо цих трьох якостей, не забороняючи їм засуджуване, як, наприклад, поширення лихварства, перелюбства і закони невір’я?

Хіба замовчування непорівнянне з німим шайтаном? Ким будуть ті, хто підтримує правителів в тиранії і порочності?

Хвала Аллаху за те, що серед мусульман іще залишились вчені, які не близькі до правителів і не мовчать відносно їх зла, навіть якщо і більшість із таких вчених томиться у в’язницях або перебуває у вигнанні. Але усе ж таки вони є. Якщо б не такі вчені, то наша Умма загинула б і була погибла проклята. В цих строках міститься нагадування вченим, які стоять поруч з правителями, в лиці яких втілені усі три поганих якості, що стали причиною прокляття синів Ісраіла. Сподіваємось, ці вчені вилучать урок і зрозуміють небезпеку того, що вони роблять, підтримуючи правителів або просто замовчуючи про їх зло.

Просимо Аллаха зробити усіх нас такими, хто прислухається до праведних наставлянь!

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
д-р Фарадж Мамдух
27 Мухаррама 1443 р.х.
04.09.2021 р.