Разом з Кораном: «Ефективні рішення і лікувальні рецепти для нашої хворобливої реальності»

Статті
Друкарня

Всевишній сказав:

يَا أيُّهَا النَّبِيُّ حَسْبُكَ اللَّهُ وَمَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ

«О, Пророк! Тобі і твоїм віруючим послідовникам досить Аллаха» (8:64).

Завжди виникає питання: чи зможемо ми подолати ворога сьогодні? Чи зможемо ми справитись з усіма недругами і колонізаторами? Чи зможемо ми вигнати їх із наших земель, в той час як ми — слабкі і відсталі в науковому і технологічному відношенні, а вони випереджають нас на протязі десятиріч? Чи можемо ми дійсно зупинити їх,звільнити наші землі і повернути наше панування? Чи можливо усе це?

Це ті питання, якими завжди задаються щирі віруючі, які оберігають свою релігію і свою Умму; їх засмучують і ображають ті приниження і злочини, які відбуваються з Уммою від сходу до заходу, від Палестини до Сирії, Іраку, Сомалі, Ємену, Лівії, Туркестану, Кашміру та інших мусульманських земель. І це правильно, що виникають подібні важливі і необхідні питання в такий час. Що нам треба для промінчика надії, що нам треба для міцної основи і твердої опори, що необхідно для висвітлення шляху у цій темряві, у війні і негараздах, з якими стикнулись мусульмани?

Всевишній говорить в сурі «Трофеї»:

يَا أيُّهَا النَّبِيُّ حَسْبُكَ اللَّهُ وَمَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ

«О, Пророк! Тобі і твоїм віруючим послідовникам досить Аллаха» (8:64).

Цей аят Всемогутній Аллах ниспосилав своєму благородному Пророку ﷺ в ту мить, коли мусульмани були нечисленні і перебували у вкрай слабкому стані, відчували нужду і страждали від зубожіння. Вони були оточені невірними із арабів і ворогами Аллаха євреями, на ту мить були дві найбільші імперії — перси і римляни — і їх захисники, які гриміли на Аравійському півострові і в Шамі. Тобто, якщо ви подивитесь на Посланця Аллаха ﷺ і сподвижників в Медині зверху, ви побачите наступну картину: вороги і невірні оточували їх з усіх боків, многобожники із числа арабів, а це велика кількість племен, євреї, у яких теж були свої племена, включаючи євреїв Хайбара з їх фортецями, гарнізони римлян і персів, саму Персидську Імперію і саму Римську Імперію, яка простиралась до Європи.

Картину цих околиць можна побачити, використавши додаток «Google Планета Земля». Що мали на ту мить Посланець Аллаха ﷺ і его сподвижники? Декілька мечів, стріл копій, щитів і трохи грошей. Це — спорядження мусульман того часу перед усіма цими ворогами і перед усіма арміями арабів, євреїв, армією персів і римлян.

Слабкість, бідність і нужда — хіба не такою була реальність групи віруючих, яка переселилась із Мекки в Медину? Хіба це не було їх реальністю, коли вони зблизились зі своїми братами ансарами в Медині? Хіба вони не були оточені ворогами з усіх сторін? Чи не схожа їх реальність з нашою з точки зору труднощів? Чи не схожа їх реальність з нашою з точки зору безпорадності? Чи не схожа їх реальність з нашою з точки зору того, що скрізь є вороги, які очікують нас і їх?

Деякі можуть по-різному оцінювати, кому було складніше: їм тоді чи нам сьогодні? Хтось вважатиме, що реальність Посланця Аллаха ﷺ і сподвижників була важче нашої. Їх сила, кількість і можливості були нічим порівняно з ворогами навколо них,не говорячи вже про те, щоб порівнювати їх сили з такою імперією, як Персія чи Рим. Усе це, безперечно, так. Тим не менш, що при Посланці Аллаха ﷺ, що зараз, стан справ обстоїть так, як нібито перемога неможлива.

І тут аяти сури «Трофеї» показують нам рішення в цих складних обставинах. Ці аяти були ниспослані, щоб полегшити важку і болючу реальність, в якій жила невелика група віруючих в сонцесяйній Медині разом з Посланцем Аллаха ﷺ. Так, якщо дивитись на цю картину через додаток «Google Планета Земля», ми знайдемо, що їх реальність була важкою до неможливості, але якщо подивитись на це очима віруючого в Аллаха і прислухатись до Його слів, ми виявимо, що Він обрадував мусульман тоді благою звісткою про майбутнє рішення в сурі «Трофеї».

Перед вами рецепти і рішення наших проблем сьогодні в сурі «Трофеї»:

1. Необхідно уповати на Аллаха і шукати порятунок у Нього, триматись за Нього і за віруючих, а не за ООН та її інститути.

يَا أيُّهَا النَّبِيُّ حَسْبُكَ اللَّهُ وَمَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ

«О, Пророк! Тобі і твоїм віруючим послідовникам досить Аллаха» (8:64).

2. Підготовка того, що устрашить ворогів.

وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ يَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ

«Приготуйте проти них скільки зможете сили і бойових коней, щоб устрашити ворога Аллаха і вашого ворога, а також тих, яких ви не знаєте, але яких знає Аллах. Що б ви не витратили на шляху Аллаха, вам буде повернуто сповна, і з вам не вчинять несправедливо» (8:60).

3. Військо Аллаха, яким Він зміцнює Своїх віруючих рабів. Аллах зміцнює віруючих, посилає їм в допомогу янголів, які борються, і сіє страх в ряди ворожих армій.

إِذْ يُوحِي رَبُّكَ إِلَى الْمَلآئِكَةِ أَنِّي مَعَكُمْ فَثَبِّتُواْ الَّذِينَ آمَنُواْ سَأُلْقِي فِي قُلُوبِ الَّذِينَ كَفَرُواْ الرَّعْبَ فَاضْرِبُواْ فَوْقَ الأَعْنَاقِ وَاضْرِبُواْ مِنْهُمْ كُلَّ بَنَانٍ

«Ось твій Господь внушив янголам : Я — з вами. Зміцніть тих, які увірували! Я ж вселю жах у серця тих, які не вірують. Рубіть їм голови і рубіть їм усі пальці» (8:12).

4. Блага звістка від Аллаха мусульманам про перемогу над ворогами, які думають, що їм усе підвладне.

وَلاَ يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ سَبَقُواْ إِنَّهُمْ لاَ يُعْجِزُونَ

«Нехай не думають невіруючі, що вони випередять інших. Воістину, їм не втекти» (8:59).

Ці та інші корисні рецепти, ефективні і провірені рішення, однозначно і безперечно приведуть нас до цілі. Ці рішення обернули невелику групу віруючих в Медині у велику і вагому державу, яка розбила своїх ворогів — як близьких, так і далеких, поставила східну і західну імперії на коліна, завоювала Константинополь на сході і побудувала Андалусію в центрі Західної Римської імперії в Європі. Так, це і є ступінь ефективності цих рішень і рецептів в сурі «Трофеї».

Давайте ж уповати на Аллаха, давайте будемо братами, як належить віруючим, давайте залишимо прокляті націоналізм і патріотизм, які розділяють і розколюють нас, і давайте знов будемо однією Уммою в одній державі Халіфат, слідуючи за одним халіфом і однією конституцією із Корану і Сунни, Іджма і Кияса. Давайте розірвемо усі зв’язки з невірними колонізаторами і перестанемо звертатись за допомогою до їх організацій і інститутів в рішенні наших проблем. Ми сповна перевірили на собі усі їх рішення і рецепти. Давайте вирішувати наші проблеми, тримаючись за нашого Господа і нашу єдність, підготовлюючись до зустрічі з ворогом, зберігаючи наші багатства і ресурси, які розграбували наші правителі і Захід. Тільки тоді Аллах дарує нам перемогу, надасть нам допомогу і пошле нам Своїх янголів і вселить страх в серця наших ворогів, а наші землі стануть вільними, ми зможемо знов стати переможною Уммою, а не переможеною, яка завойовує, а не яку узурпують, величною, стяг якої майорить над усім світом.

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Фарадж Мамдух
29.10.2021

Головне меню