Любов до Пророка (с.а.с.) та віра

Хадіс
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ми вітаємо вас, дорогі брати, на новій серії нашої програми «Разом зі священним хадісом».

І починаємо найкращим привітанням:мир вам від Аллаха, Його милість та благословення.

Передають зі слів Абу Хурайри (нехай буде задоволений ним Аллах), що Пророк (с.а.с.) сказав:

فَوَالَّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ لَا يُؤْمِنُ أَحَدُكُمْ حَتَّى أَكُون أحَبَّ إِلَيْهِ مِنْ وَالِدِهِ وَوَلَدِهِ

«Клянусь Тим, у Чиїй длані душа моя, не увірує ніхто із вас, доки не стане любити мене більше, аніж любить свого батька та своїх дітей» (Муслім).

Найкраща мова — це мова Аллаха, і найкраще керівництво — це керівництво Мухаммада ібн Абдуллаха (с.а.с.).

Даний хадіс роз’яснює важливі питання , пов’язані з любов’ю до Всевишнього Аллаха та Його Пророка (с.а.с.). Що означає любити їх? Тут Пророк (с.а.с.) клянеться Тим, у чиїй длані його душа,і це, звичайно же, — Всевишній Аллах. Це — велика клятва, яка роз’яснює важливість даного питання. Пророк (с.а.с.) у даному хадісі пов’язує віру з любов’ю до Аллаха та Його Пророка. Відомо, що найдорожче для людини — це її батьки та діти. Здрава людина цінує своїх дітей більше самої себе та намагається дати їм те, чого позбавила самої себе . Більше того, вона робить великі жертви заради них. З іншого боку , зв’язок між сином та батьком,який виховав його, стає дуже сильним , і доходить до того, що батько жертвує багато чим заради нього . Це — дуже тонка примітка, яку може зрозуміти лише той, хто знає значення любові між батьком та сином. Пророк (с.а.с.) повідомляє про те, що той, хто хоче досягнути верхівки віри, повинен віддавати перевагу Аллаху та Його Пророку (с.а.с.) над найулюбленішими своїми людьми. Він повинен любити Аллаха та Його Пророка (с.а.с.) більше решти інших, щоб досягти досконалої віри.

Любов до Аллаха та Його Пророка (с.а.с.) не обмежується лише обрядами. Вони повинна виражатись в усіх питаннях, таких як дотримання законів Всевишнього Аллаха та віддавання переваги Аллаху, Його Пророку (с.а.с.) та Його наказам перед усім, навіть перед найближчими людьми, як батьки та діти. Віруючий не повинен спокушатись цим життям та повинне прагнути до втілення наказів Пророка (с.а.с.). Ми просимо Всевишнього Аллаха, щоб Він зробив нас із числа тих, хто любить Аллаха та Його Пророка (с.а.с.), і щоб Він підніс нас на найвищі ступені та полегшив нам наші справи, щоб ми наблизились до Аллаха з чистою вірою. Амінь.

Дорогі брати, ми ввіряємо вас Аллаху і залишаємо вас до наступної зустрічі та наступного хадісу. Мир вам від Аллаха, Його милість та благословення.

Написав для радіо Махєр Саліх
5 Джумада ас-сані 1438р.х.
4.03.2017 р.