Пророк ﷺ проявляв турботу при зверненні з увещеваннями, щоб не відштовхувати від себе людей

Хадіс
Друкарня

Вітаємо вас, дорогі брати і сестри по усьому світу, у межах нового випуску із серії «Разом з благородним хадісом». Ми починаємо з найкращого привітання: ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

У розділі «Пророк ﷺ проявляв турботу при зверненні з увещеваннями, щоб не відштовхувати від себе людей» у коментарях Ібн Хаджара аль-Аскаляні до «Сахіху» Бухарі — «Фатхуль-Барі» — приводиться сьогоднішній хадіс.

Передається від Мухаммада ібн Юсуфа, йому — від Суфьяна, йому — від аль-Амаша, йому — від Абу Ваіля, що Ібн Мусуд сказав:

كَانَ النَّبِىُّ، صلى الله عليه وسلم، يَتَخَوَّلُنَا بِالْمَوْعِظَةِ فِى الأَيَّامِ، كَرَاهَةَ السَّآمَةِ عَلَيْنَا

«Пророк ﷺ проявляв про нас турботу і звертався до нас з увещеваннями (лише в окремі) дні, не бажаючи, щоб (його слова) викликали у нас нудьгу».

Серцям властиве іржавіти подібно металу. Тому існує потреба в увещеванні, яке полірує серця і душі. Звідси хадіс підштовхує нас увещевати. Але також хадіс звертає нашу увагу на надзвичайно важливий аспект, який полягає у тому, що ми не несемо наставляння, кидаючись ним у людей так, як нібито ми намагаємось зігнати зло за те, що ті цього не знали. Люди мають право на увещевання.

О, мусульмани!

Сказане у хадісі корисне для кожного мусульманина, але особливо воно надзвичайно важливе для носія заклику. Носій заклику постійно вступає у діалог з людьми,намагаючись донести і передати їм послання Аллаха. О, носій заклику, ось тобі пророцьке керівництво:

• стеж за часом при спілкування з людьми;

• підбирай слушну нагоду для спілкування з людьми;

• звертайся до людей так, щоб вони наближались до тебе, а не втікали від тебе;

• велике благо, яке ти несеш, вимагає від тебе турботи, трепету і відданості, щоб донести до людей ідею, оскільки донесення ідеї повернення Халіфату у якості системи життя для мусульман, а також подальше прийняття даної ідеї людьми можливо лише у тому випадку, якщо носії даної ідеї проявляють турботу про людство.

О, Аллах! Наблизь якнайшвидше встановлення Халіфату за методом пророцтва, у якому об’єднається розірване на частини тіло мусульман і яке покладе край їх лихам. О, Аллах! Осяй землю своїм світлом! Амінь!

До нових зустрічей, дорогі слухачі, при вивченні наступного хадісу Пророка ﷺ. нехай береже вас Аллах. Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Абу Марьям
18 Рабі ус-сані 1441 р.х.
15.12.2019 р.

Головне меню