Стяг зрадництва і стяг відданості

Хадіс
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Вітаємо вас, дорогі брати і сестри по усьому світу, у межах нового випуску із серії «Разом з благородним хадісом». Ми починаємо з найкращого привітання: ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

Передається від Абу Саіда аль-Худрі (р.а.), що Пророк ﷺ сказав:

لِكُلِّ غَادِرٍ لِوَاءٌ عِنْدَ إِسْتِهِ يَوْمَ القِيَامَةِ، يُرْفَعُ لَهُ بِقَدْرِ غَدْرِهِ، ألاَ وَلاَ غَادر أعْظمُ غَدْرًا مِنْ أمِيرِ عَامَّةٍ

«У день Воскресіння біля сідниць кожного віроломного опиниться стяг, який піднімуть згідно ступеня його віроломства, і, воістину,ніхто не проявляє більшого віроломства, аніж той, хто править людьми».

Воістину, краща мова належить Аллаху, а краще керівництво — Пророку Мухаммаду ﷺ.

Цей благородний хадіс говорить про зрадника і про його відмітне від решти людей положення в Ахіраті, а також підкреслює, що він є найгіршим із людей. Отож, зрадництво є однією із якостей хворих душ, які вводять мусульман в оману і хочуть завдати їм шкоди. Дана якість ненависна Всевишньому Аллаху, а той, хто має таку якість, приречений на муки у День Воскресіння.

Ісламська Умма заслуговує зайняти належний вищий ступінь, оскільки вона несе народам і усьому людству благо аж до Судного дня. І це заслужене право буде здійснено у найближчому майбутньому. Тоді Умма зможе поширювати божественне одкровення — Іслам, високо піднявши його стяг. Даної честі заслуговують лише ті, у кому є зерно благородства і щирості, щоб вилікувати нафс від будь-якого прихованого зрадництва і віроломства. Адже зрадництво не пройде без покарання як у цьому світі, так і у Наступному житті. Цей хадіс говорить нам, що у зрадників буде особливий стяг, який буде відрізняти їх від інших у День Воскресіння, повідомляючи усім про їх сутність зрадництва і про очікуванні ними покарання. У цьому світі Всевишній Аллах викриває їх і робить їх назиданням для решти інших.

У кінці благородного хадісу згадано про найбільш віроломних зрадників. На них був покладений обов’язок допомагати, полегшувати справи і проявляти турботу про мусульман. Проте вони зрадили мусульман, піддавши їх мукам у життєвих справах та їх релігії. Таких правителів хадіс описує як найбільш віроломних, щоб вказати на масштаби їх злочину по відношенню до тих, хто обрав їх, надавши їм право турботи над Уммою. Що вже говорити, якщо правитель мусульман є несправедливим, грішним чи невірним?

Ми, мусульмани, повинні обрати найбільш гідних людей, які будуть керувати нами і вести наші справи. Тому наш амір не повинен бути тим, хто вводить в оману, псує наші життя в обох світах, а також тим, хто отримає стяг зрадництва у День Воскресіння. Ми повинні добре піклуватись про те, щоб наш амір був свідомим, вірним і страшився Всевишнього Аллаха, щоб він був справедливим, слідував Ісламу через ідейну просвіту, а також, щоб його мабдою був Іслам. В Уммі існує багато щирих синів, які прагнуть взяти на себе ініціативу вести діяльність серед народів, а ті, хто докладає зусилля, зможуть підняти стяг Ісламу.

Просимо Аллаха викрити зрадників, які п’ють кров Умми, щоб, знешкодивши їх, здійснити право цієї благородної релігії.

До нових зустрічей, дорогі слухачі, при вивченні наступного хадісу Пророка ﷺ. нехай береже вас Аллах. Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Махір Саліх
13 Джумада аль-уля 1441 р.х.
08.01.2020 р.