Звернення Ата Абу ар-Рашта, відносно результату спостереження за місяцем Рамадану 1435 р.х.

Звернення
Друкарня

بسم الله الرحمن الرحيم

Звернення вченого Ата ібн Халіля Абу ар-Рашта, хай береже його Аллах, до усіх щирих та правдивих мусульман, закликаючи до Ісламу, відносно результату спостереження за місяцем Рамадану 1435 р.х.

Хвала Аллаху, мир і благословення Посланцю Аллаха, його родині, сподвижникам та усім тим, хто пішов за ним!

Щирим та правдивим братам, носіям заклику…

Усім мусульманам в усіх місцях Землі

Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху…

Я прошу Всемогутнього Аллаха прийняти піст і старання мусульман, і щоб Всевишній Аллах пробачив нам усе те, що ми скоїли з гріхів, і як сказав Пророк, мир йому і благословення Аллаха, в хадісі приведеному в аль-Бухарі та Мусліма від Абу Хурайри, який сказав, що Посланець Аллаха ﷺ сказав:

مَنْ صَامَ رَمَضَانَ، إِيمَانًا وَاحْتِسَابًا، غُفِرَ لَهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِهِ

«Хто постився у місяць Рамадан щиро і з надією на нагороду, йому пробачаться скоєні ним гріхи».

І в іншій передачі Абу Хурайра (р.а.) передав від Пророка, мир йому і благословення Аллаха:

مَنْ قَامَ رَمَضَانَ إِيمَانًا وَاحْتِسَابًا، غُفِرَ لَهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِهِ

«Тому, хто під час Рамадану буде молитися ночами з вірою і надією на нагороду Аллаха, пробачаться його минулі гріхи».

Любі брати! У місяць Шабан у другий рік Хіджри, Всемогутній Аллах дав в обов’язок дотримання посту в Рамадан. Рамадан – це місяць, у який був ниспосланий Священний Коран:

شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِلنَّاسِ وَبَيِّنَاتٍ مِنَ الْهُدَى وَالْفُرْقَانِ

«Місяць Рамадан, у який був ниспосланий Коран як керівництво людям, роз’яснення прямого шляху і розрізнення» (2:185).

 Також це такий місяць, у якому Аллах вшанував Умму завоюваннями та явними перемогами. Такими, як велика битва при Бадрі, яка була 17 Рамадану, коли мушріки Мекки були цілком повергнуті…Також й інші вирішальні битви відбувалися у цей благословенний місяць, починаючи від завоювання Мекки, яке сталося 20 числа благословенного місяцю Рамадан у восьмому році Хіджри, і завершуючи битвою аль-Бувайб (близько сучасної Куфи), яка була перським Ярмуком, тоді мусульмани 14 Рамадану 31-го року Хіджри одержали перемогу армією очолюваною  аль-Мусанною ібн Харісою аш-Шайбані. Далі було завоювання Амуурійя під керівництвом аль-Муттасима на 17 день Рамадану 223 року Хіджри. Потім битва Айн-Джалут, коли мусульмани подолали монголо-татар на 25 день рамадану 658 року Хіджри і багато інших перемог у цей благословенний місяць…

Таким чином, піст пов'язаний зі Священним Кораном, який не буде спотворено жодною брехнею…І піст пов'язаний із завоюваннями та перемогами…Також піст пов'язаний з Джихадом…Він пов'язаний з виконанням законів Аллаха, Святий Він і Великий… І кожний, хто володіє чистим баченням і розумінням, усвідомлює, що закони Аллаха Всемогутнього не можуть бути відділені від усього іншого, будь то поклоніння або Джихад, взаємовідносини або моральність, правила поведінки, або покарання за злочини… Для усіх них свої ніші, і хто роздумує над аятами Священного Корану і текстами благословенних хадісів, знаходить наскільки вони  докладно описані. Так наприклад мусульманин читає аят з Корану:

وَأَقِيمُوا الصَّلَاةَ

Робіть намаз…. (02:43)


Так само як і читає аят:

وَأَنِ احْكُمْ بَيْنَهُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ

Суди між ними згідно з тим, що ниспослав Аллах… (05:49)

Також він читає:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الصِّيَامُ

«О ті, які увірували! Вам приписано піст…» (2:183).

Також він читає:

كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِتَالُ

Вам приписано битися… (02:216)

Також він читає про Хадж у хадісах Посланця Аллаха ﷺ:

خذوا عني مناسككم

«Переймайте від мене обряди (здійснення хаджу)». Хадіс приводить Байхакій у «Сунан аль-Кубра» від Джабіра. Також мусульманин читає про покарання, слова Посланця Аллаха ﷺ:

«خُذُوا عَنِّي خُذُوا عَنِّي، قَدْ جَعَلَ اللهُ لَهُنَّ سَبِيلًا، الْبِكْرُ بِالْبِكْرِ جَلْدُ مِائَةٍ وَتَغْرِيبُ عَامٍ، وَالثَّيِّبُ بِالثَّيِّبِ جَلْدُ مِائَةٍ وَالرَّجْم»

«Прийміть від мене, прийміть від мене: Аллах влаштував їм шлях. За перелюбство неодруженого з незаміжньою (належить) сто плітей і відчуження на рік. За перелюбство одруженого з заміжньою – сто плітей і закидання камінням».

(Хадіс приводить Муслім від Убада ібн Саміта).

Також мусульманин читає про взаємовідносини слова Пророка, хай благословить його Аллах і привітає: Посланець Аллаха, хай благословить його Аллах і привітає, сказав: «Покупець і продавець залишаються вільними у своєму виборі,11 допоки вони не розлучилися один з одним…». (Аль-Бухарі від Хакіма ібн Хізама). Він також читає про присягу халіфу:

"...ومن مات وليس في عنقه بيعة مات ميتة جاهلية"

«...і той, хто помер не маючи присяги, той помер смертю часів невігластва». Приводить Муслім від Абдулаха ібн Умара. Таким чином, Іслам – це єдине ціле, яке не розділяється, і заклик до Ісламу – це заклик до виконання Ісламу в державі, житті і суспільстві. Той же, хто розділяє аяти Аллаха і закликає до відділення релігії від політики – той коїть великий гріх і серйозний злочин, який приведе людину до приниження у цьому житті і болісного покарання у житті наступному.

І у завершенні, Всемогутній Аллах згадує дуа серед аятів посту в сурі «аль-Бакара». Всевишній говорить:

وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُوا لِي وَلْيُؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ

«А коли запитують тебе раби Мої про Мене, то адже Я – близький, відповідаю на заклик закликаючого, коли він кличе Мене. Нехай же вони відповідають Мені і хай увірують в Мене – можливо, вони підуть прямо!» (2:186).

Розділення зв’язаного – доказ величі Відкриваючого, і Аллах Всемогутній наказав піст, потім наказав дуа, і після продовжив аятами посту, щоб показати велич дуа, і тому – виказуйте старанність у своїх дуа в Рамадан. Пророк, мир йому і благословення Аллаха, сказав у хадісі, приведеному в Ахмада, переданому Абу Хурайрою:

ثَلَاثَةٌ لَا تُرَدُّ دَعْوَتُهُمْ: الْإِمَامُ الْعَادِلُ، وَالصَّائِمُ حَتَّى يُفْطِرَ، وَدَعْوَةُ الْمَظْلُومِ تُحْمَلُ عَلَى الْغَمَامِ، وَتُفْتَحُ لَهَا أَبْوَابُ السَّمَاوَاتِ، وَيَقُولُ الرَّبُّ عَزَّ وَجَلَّ: وَعِزَّتِي لَأَنْصُرَنَّكَ وَلَوْ بَعْدَ حِينٍ

«Мольба трьох не відкидається Аллахом: того, хто поститься, поки не розговіється, справедливого правителя і мольба пригнобленого. Аллах підніме їх дуа вище хмар в Судний день і їм відкриються двері небес для них, і Аллах скаже: «Клянусь своєю Величчю, Я допоможу вам, навіть якщо не одразу».

Дуа було згадане серед аятів посту, як доказ на наполегливість у дуа у місяць посту і утвердження його гідності і радісна звістка про відповідь на дуа, а Аллах – Чуйний, Близький.

І так само як ми повинні берегти свій піст, щоб Аллах був нами вдоволений і пробачив наші гріхи, ми також повинні виказувати активність у роботі з відродження ісламського образу життя з відновленням Праведного Халіфату. І тоді ми будемо серед переможців у цьому житті за допомогою застосування законів Аллаха під стягом Посланця Аллаха, мир йому і благословення Аллаха, стягу «аль-Укаб», стягу «Ля ілляха ілля Аллах, Мухаммадун Расулюллах», а також будемо серед переможців у житті наступному, з дозволу Аллаха, під затінком Аллаха, того Дня, коли не буде іншої тіні окрім Його Тіні. І лише таким чином ми одержимо успіх в обох світах, а це велика перемога.
Вассаляму Алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху.


Ваш брат Ата ібн Халіль Абу ар-Рашта
Амір Хізб ут-Тахрір