У ці дні Алжир став свідком протестних народних рухів та зіткнень між демонстрантами та силами безпеки, що призвело до порань десятків людей.
Центром цих рухів стали міста Беджайя, Сіді-Аіш, Бумердес та інші… Причиною хвилювань виявились рішення, прийняті урядом на підґрунті нового бюджету, який передбачає заморожування заробітної платні та збільшення податку на додану вартість, що спричинило за собою ріст цін, особливо на товари першої необхідності… Подібні міри демонструють неспроможність уряду і усієї держави, оскільки він, незважаючи на багатства країни, зазнав поразки у турботі про справи громадян, що примусило його знов вдатися до міжнародних позичань . Згубні наслідки дій цих колоніальних важелів очевидні кожному, тому що, як слід, ці позичання ставлять країну у залежність від кредиторів та супроводжуються диктатом та жорсткими умовами з їх сторони, не беручи до уваги потреби людей. На додаток до цього, Алжир перебуває у стані застою та політичного глухого куту внаслідок конфлікту порядків денних навколо того, хто ж «більш гідний керувати країною» в очікуванні остаточного позиціонування того, «що ж буде після Бутефлікі»…
Країна живе під впливом очікуваних реакцій-відповідей відставного генерала Тауфіка – колишнього голови розвідки та армії, враховуючи те, що цей генерал був відомий як «людина, що робить президентів» і знаменитий своєю жорстокістю та суворістю и…
І усе це відбувається на тлі реального глухого куту у прямому сенсі цього слова, у якому перебуває голова держави, маючи, згідно до конституції, широкі повноваження, проте він – зачинений,утиснутий та той, хто перебуває під впливом свого найближчого оточення на чолі з його братом Саідом Бутефлікой. І це оточення намагається виграти час, використовуючи хворобу Бутефліки, щоб віддалити своїх супротивників та конкурентів, щоб перехід влади на користь Саіда був м’яким.
Такий стан справ є ганьбою і не гідний Алжиру, адже він – це величезна країна, яку Америка намагається взяти будь-якою ціною, і засоби її у досягненні цієї мети відомі та випробувані – це розділення за етнічною ознакою, «тероризм», перевороти і т.д.
Усе це готове обрушитись на Алжир, у той час, як країна одержима виправданим бурхливим народним гнівом, у якому присутнє поширений (хоча і придушений) ісламський рух, який почуває себе пригнобленим після перевороту дев’яностих років…
Усі побоювання стосуються того, що ці народні рухи будуть взяті під контроль, або пере скеровані, або стануть просто віддушиною , у той час як політична криза залишиться…
А тому ці рухи повинні бути скеровані у бік проекту Ісламської Умми, тобто у бік встановлення Праведного Халіфату за методом пророцтва . І неприпустимо допускати впровадження в оточення цих рухів сил із-за кордону, які почнуть хитрувати проти Алжиру . Як і не припустимо допускати до цього проекту впливові сили всередині країни, які маніпулюють громадською думкою та готові жертвувати людьми з метою зведення рахунків між конкуруючими сторонами та володарями впливу…
Оптимальне рішення ситуації в Алжирі полягає у сумлінні щирих людей для порятунку Алжиру від участі, очевидної для нас усіх, не дай Аллах,перш, ніж почне втілюватись проект розділення країни, на кшталт Іраку, Ємену, Лівії та Шаму, і Туреччина вже стоїть на порозі такого розділення. Хіба не є розумним випередити ці події та врятувати Алжир від сумного кінця, щоб він допоміг собі на цьому вирішальному історичному етапі, більше того, допоміг усій Ісламській Уммі?! Алжир здатен на це, адже він сильний стратегічно, через що йому заздрять вороги та супротивники. Він сильний у боротьбі та протистоянні, як і сильний гідністю, гордістю та величчю. І він особливо сильний своєю величчю, завдяки Ісламу, чим і пишається.
Можливо, правителі Алжиру не допустять у черговий раз помилки в утисканні та пригнобленні народу… І, можливо, вони не стануть знов розігрувати брудну гру з «тероризмом», яку розіграли у дев’яності роки минулого сторіччя,що вартувало їм сотень тисяч вбитих, зниклих без вісті та поранених. І адже вони будуть запитані про усі дрібниці скоєного перед Всевідаючим Знаючим…
Робіть висновки та будьте сміливими, о володарі впливу, о ті, хто відволікся на дрібні битви від головної битви – битви порятунку Ісламської Умми шляхом встановлення її величної та вшанованої держави – держави Халіфат за методом пророцтва!
Ріда Бельхадж
Центральний інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір
Вівторок, 12 Рабіъ ус-сані 1438 р.х.
10.01.2017 р.
№ 025/1438h