Єрусалим потребує звільнення, а не оливкових дерев, які його прикрасять

Новини та коментарі
Друкарня

Новина: 19.10.2017 на сайті «Al-Jazeera.Net» було оприлюднене наступне повідомлення: «Міжнародна асоціація «Молоді активісти» («GençAktivistler») у Туреччині проявила ініціативу розсадження тисяч оливкових дерев в Єрусалимі через багато викликів, що приховуються в оливках для окупаційної влади «Ізраїлю».

У той же час, це відображає небайдужість турецького народу до питання палестинців.

Асоціація, центральний офіс якої знаходиться у Стамбулі, запустила акцію по посадці 10000 оливкових дерев в Єрусалимі. Також серед громадян Туреччини була проведена кампанія пожертвування 3 доларів за саджанець, щоб реалізувати дану акцію.

У своєму роз’ясненні голова асоціації Еркан Хельваджи (Erkân Helvacı) повідомив, що кампанія уособлює духовні цілі мусульман у цілому, а також є свого роду відповіддю на заклик Пророка Мухаммада ﷺ відправляти в Єрусалим трохи масла, яке буде використовуватись у лампах, якщо немає можливості відвідати ті місця. Еркан Хельваджи сказав, що посадка оливкових дерев в Єрусалимі означає відправити масло.

Також одним із викликів є те, що акція носить ім’я султана Абдуль-Хаміда, оскільки, на думку Хельваджи, це ім’я безпосередньо пов’язано з Палестиною, тому що у часи правління Османським Халіфатом Абдуль-Хамід сказав: «Я віддав перевагу тому, щоб моє тіло порізали на шматочки, ніж віддати п’ядь цих земель ворогу мусульман». До того ж, по словам турецького активіста, це ім’я носить подразнюючий ефект для «сіонізму та його прибічників».

Коментар:

Насправді, зв’язок турецького народу з палестинською проблемою більше та глибше матеріальних та духовних зв’язків. Адже палестинське питання є першочерговим для мусульман і має зв’язок з турецьким народом на рівні акиди, оскільки Палестина є брутально відірваною частиною Умми. Місцевість, куди перенісся Пророк ﷺ, Захід окупував та віддав своїм свино- та мавпоподібним братам для ощирення безчинства та систематичного руйнування благословенної мечеті аль-Акса, євреїзації Єрусалиму та знищення та залякування синів Умми, які невпинно стараються заради повернення єдності, величі та об’єднання навколо єдиного знамені, халіфа та армії у затишку Праведного Халіфата за методом пророцтва.

Для слідування шляху султана Абдуль-Хаміда недосить посадок оливкових дерев, розпалення ламп у Байт аль-Макдісі та наречення акції його іменем, адже султан Абдуль-Хамід захищав Палестину та перешкоджав євреям її роздобути. Таким же чином, слідуючи його шляху, треба захищати Палестину та Єрусалим, а досягається це позбавленням їх від скверни іудеїв. Такою є історія султана Абдуль-Хаміда у Палестині. Перш за усе там повинні застосовуватись хукми Аллаха.

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Мухаммад Абдульмалік
6 Сафара 1439 р.х.
26.10.2017 р.