За наказом свого хазяїна Салех грає подвійну роль. Він закликав Саудівську Аравію розпочати усе з нового листа

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Новина: Колишній президент Ємену Алі Абдуллах Салех закликав коаліцію, очолювану Саудівською Аравією, зупинити війну та провести переговори з парламентом Ємену.

Він також закликав єменський народ виступити проти хоусітів після того, як у столиці Ємену Сані сталися жорстокі зіткнення між конфліктуючими с сторонами.

Алі Салех назвав хоусітів бойовиками, які несуть шкоду державним закладам та позбавляють співробітників зарплатні.

Він також закликав держави коаліції на чолі з КСА припинити свою агресію та зняти осаду Ємену, пообіцявши розпочати усе з «нового листа».

У свою чергу, лідер хоусітів Абдуль-Малік аль-Хоусу у телевізійному зверненні назвав бойовиками вже прибічників Салеха, попереджаючи їх про наслідки того, якщо вони продовжать вести озброєну боротьбу у Сані.

«У суботу в єменській столиці Сані сталися жорсткі озброєні зіткнення між рухом хоусітів «Ансар Аллах» та прибічниками екс-президента Ємену Алі Абдуллаха Салеха», — передає канал «Al-Hurrа» у Сані.

Згідно інформації, яка надходить, зіткнення, розпочате у п’ятницю ввечері, охопило численні райони столиці; також є повідомлення про те, що у сутичці були застосовані крупнокаліберні кулемети, міномети та гранатомети.

Місцеві джерела повідомляють, що по дому генерала Таріка Мухаммада, племінника Абдуллаха Салеха, було зроблено три мінометних постріли.

Республіканській гвардії, відданій екс-президенту, спільно з племінними згуртуваннями вдалось відтіснити хоусітів з двох крупніших військових баз на півдні та сході Сани. Вони також захопили три танки у районі Артиля к півдню від столиці і узяли у полон їх екіпажі.

Канал «YemenToday» передає, що Салех та його прибічники «очистили» усі райони навколо столиці і взяли під контроль важливі державні об’єкти.

За останні 2 дні Сана заповнилась сотнями бойовиків з обох сторін, що призвело до десятків вбитих та поранених.

За допомогою племінних згуртувань у п’ятницю вранці вдалось припинити зіткнення між силами союзних партій.

Озброєні зіткнення почались у середу 29 листопада у районі крупнішої у Сані мечеті, названої ім’ям Салеха. Це сталося після того, як хоусіти спробували взяти під контроль дану мечеть напередодні дня народження Пророка ﷺ.

Це не перша у своєму роді напружена ситуація, що виникла між союзними сторонами (хоусітами та Салехом), які об’єдналися проти визнаної міжнародною спільнотою єменського уряду . Атаки у Сані, що сталися наприкінці серпня з боку хоусітів, призвели до загибелі деяких наближених Салеха («Al-Hurra», 2 грудня 2017 року).

Коментар: Конфлікт в Ємені бушує між двома сторонами: Америкою та її агентами, з одного боку, і Британією з її агентами — з іншого. Кожна зі сторін використовує свої засоби та методи . Що стосується Америки, то вона використовує хоусітів, аль-Хірака (Південний рух) та Іран наряду зі своїми методами ведення переговорів через посланців ООН. Що стосується Британії, то вона користується своєю політичною проникливістю. Прикладом цьому слугує створення союзу між Салехом та хоусітами: у випадку, якщо хоусіти переможуть, то Британії дістанеться доля влади через свого агента Алі Салеха. А якщо хоусіти програють, то Англія просто відмовиться від.

Такою є реальність Салеха, він — витончений гравець, який відвернувся від своїх «друзів» хоусітів і направив проти них зброю .

Це — реальне положення єменського конфлікту, а також міжнародної та регіональної боротьби. Для більш детального розгляду цього я звертаю вашу увагу на прокламації Хізб ут-Тахрір по даному питанню.

У зв’язку з тим, що відбувається, варто зробити сміливе ствердження, що ключ до політичного усвідомлення положення Ємену та інших мусульманських країн полягає у гіркій істині, а саме — у тому, що країни мусульман після розвалу Халіфату перетворились на мішень західних колонізаторів. Вивчення та збереження цього факту відкриває двері для розуміння політичної діяльності у регіоні, що допоможе не обдуритись фальшивою незалежністю та недоречним оптимізмом.

О народ Ємену! Порятунок вашої країни від страждань не буде досягнуто за допомогою прибічників Британії або за допомогою прибічників Америки, як і не буде досягнуто очікуванням допомоги від цього або від того. Порятунок Ємену буде досягнуто тим, що його народ почне діяти, будучи щирим з Аллахом та правдивим Посланцем Аллаха ﷺ у тому, що буде знищувати зло з обох сторін. Таким чином, будуть врятовані країна та народ від зрадників, а Ємен повернеться до своєї основи — країні віри та мудрості, в якій буде майоріти прапор Пророка ﷺ, і він буде керуватись Ісламом, знаходячись у складі праведного Халіфату, правління в якому буде здійснюватись за методом пророцтва.


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Усама ас-Сувейні
Інформаційний офіс Хізб ут-Тахрір/Кувейт
04.12.2017