Проект Хізб ут-Тахрір очевидний як Сонце для зрячого

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Новина: Єгипетська газета «Аlmesryoon» опублікувала статтю, автором якої був Махмуд Султан: «Ісламський проект — реальність чи  пропаганда?». Автор статті показав свою необізнаність щодо проекту Хізб ут-Тахрір, коли урівняв усі ісламські рухи, суперечивши існуючим фактам.

Коментар:

Я хотів би докорити головному редактору газети Махмуда Султана за його необізнаність щодо проекту Хізб ут-Тахрір; він заявив: «Ісламісти не відповіли на питання щодо «ісламського політичного проекту», тобто про те, що із себе представляє цей проект!». Неприйнятно, щоб такі люди виносили вердикт, не знаючи усієї реальності, також неприйнятно те, що він, обмежившись своїм розумінням, узагальнює усі ісламські рухи. Автор припустився помилки, коли урівняв усі ісламські групи, не розрізняючи між тими, хто несе реальний проект, і між пропагандистським проектом.

Я хочу сказати автору, що Хізб ут-Тахрір — це єдина партія, яка прийняла проект Халіфату, правління у кому буде здійснюватись за методом пророцтва. Я закликаю його та усіх читачів ознайомитись з цим проектом на офіційних сайтах партії. Хізб ут-Тахрір детально роз’яснив цей проект у своїх книгах та публікаціях. Позиція Хізб ут-Тахрір по різноманітним проблемам ясна та позначена у різноманітних його публікаціях.

Хізб ут-Тахрір не вивів основи держави Халіфат із історії, навпаки, він вивів їх із Корану, Сунни і того, на що вони вказують (іджма та кияс). Таким чином, Хізб ут-Тахрір бажає встановити Халіфат, правління у якому буде здійснюватись за методом пророцтва. І це — те, про що сповістив нас Посланець Аллаха (с.а.с.), сказав:

...ثُمَّ تَكُونُ خِلاَفَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةٍ...

«Потім буде Халіфат, правління у якому буде здійснюватись за методом пророцтва».

«Більшість поміркованих груп, які прийшли до влади, раніше також заявляли про свій намір створити Халіфат зі столицею в аль-Кудсі!», — тут автор знов узагальнює усі ісламські рухи, не розрізняючи між прибічниками наміру та реального проекту!

Автор захищає «національні держави», незважаючи на те, що вони є результатом угоди «Сайкс–Піко» — спадщини Першої світової війни. Він описав ці держави так: «Вони перебувають під міжнародним захистом, який контролює прийняті рішення на міжнародному, регіональному та місцевому рівнях». Із цього очевидно, що автор закликає до смиренності та вдоволенню існуючим положенням у країнах мусульман. Як нібито він наслідує слова скинутого президента Єгипту Хосні Мубарака: «Це Америка, о Саддам!», — у спробі нав’язати свій страх великій Уммі. О Махмуд, якщо ти не знаєш історію Уммы, то Америка, Британія, Франція та Росія знають її! Халіфат зобов’язав Америку платити дань у Середземному морі, незважаючи на те, що Ісламська Держава на той час була у занепаді. Халіфат допоміг визволити із полону короля Франції, Ісламська Умма зобов’язала Британію вибачитись перед Халіфатом, — це лише деякі фрагменти із історії.

Я нагадаю автору та читачам слова Всевишнього Аллаха:

إِنَّ اللَّهَ لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ

«Воістину, Аллах не змінює положення людей, доки вони не змінять самих себе» (13:11).

Таким є закон буття: Аллах не змінить нашого положення, доки ми самі не змінимо його — ми приймаємо це! Ми не приймаємо закони реалізму, приниження та залежності від наддержав. Ми визнаємо проект Ісламської держави Халіфат, виведений із Книги Аллаха, Сунни Його Пророка (с.а.с.) і того, на що вони вказують. Ми не визнаємо вчення «фікх аль-вакіа» (об’єктивна реальність) та «фікх аль-авлявіят» (розуміння пріоритетів). Ця промова ясна та очевидна, і Хізб не бреше своєму народу.

І на завершення я хотів би повторити та нагадати автору, щоб він вивчив політичний проект Хізб ут-Тахрір. Якщо він бажає, щоб ми подарували йому книги, то, по волі Аллаха, ми подаруємо йому їх.

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Халіфа Мухаммад — Йорданія
30.04.2018