17 років перебування при владі не були перемогою Ісламу, щоб сьогодні говорити про його поразку

Новини та коментарі
Друкарня

Новина: Десятки тисяч прибічників Екрема Імамоглу зібрались у четвер, 30 червня 2019р. біля будівлі мерії Стамбулу, щоб відсвяткувати вступ їх обранця на посаду градоначальника.

Другий раз за три місяці Центральна виборча комісія видала кандидату від опозиції посвідчення по визнання його мером мегаполісу і наділення відповідними повноваженнями.

https://ru.euronews.com/2019/06/27/new-istambul-mayor-takes-office

Коментар:

Своєю перемогою на виборах мера Стамбулу Е.Імамоглу, представник заснованої Ататюрком Республіканської Народної партії, наніс нищівного удару по позиціям, які здавались непохитними, правлячої Партії справедливості і розвитку президента Реджепа Тайіпа Ердогана.

Уперше за 17 років перебування при владі партія Ердогана програла на виборах мера Стамбулу.

Окрім цього внаслідок місцевих виборів, які пройшли 31 березня 2019р., партія Ердогана втратила пост мера у двох найбільших містах Туреччини — Анкарі та Ізмірі.

Тут варто згадати про наступні словах Ердогана, сказаних ним у бутність мером Стамбулу:

«Хто володіє Стамбулом, той володіє Туреччиною».

Поразка на виборах мера Стамбулу стала іще одним проявом послаблення популярності Ердогана.

На протязі тривалого часу його партія вже не у змозі одноосібно формувати уряд, і вимушена вступати у коаліції з іншими політичними силами.

Втрата популярності Ердоганом є природним наслідком політики, яку проводить його партія на протязі усіх років перебування при владі. Експлуатуючи ісламські сентименти, його партія на протязі усіх 17 років фактично продовжує втілення встановленої Ататюрком світської системи правління. Нерідко, Партію справедливості і розвитку приводять як вдалий приклад т.з. поміркованого Ісламу при владі на потязі такого тривалого часу. тим не менш, успіх партії Ердогана полягає не у правильності обраного курсу, а у підтримці з боку США, яка використовує Ердогана для послаблення англійського впливу у Туреччині, який у свою чергу уособлюється на протязі довгих десятиріч республіканською народною партією Ататюрка. Мусульмани Туреччини усе більше розчаровуються в Ердогані на тлі його порожніх обіцянок та експлуатації їх ісламських почуттів.

Деякі аналітики стверджують, що результати виборів мера Стамбулу вказують на поразку Ісламу.

Незважаючи на те, що деякі із прибічників Ердогана дійшли до того, що назвали день виборів мера 23 червня днем, коли необхідно вибрати між прибічниками Мухаммада ﷺ чи прибічниками Абу Джахля, тут варто відзначити, що 17 років перебування партії Ердогана при владі ніколи не було перемогою Ісламу . Після кожної перемоги Ердогана до влади приходили т.з. «ісламісти», але ніколи до влади не приходив Іслам.

Виступаючи перед своїми прибічниками 30 червня, новоспечений мер Стамбулу, член Республіканської народної партії Е.Імамоглу заявив:

"Жителі Стамбулу надали урок групі людей, які хотіли попрати демократію. І сьогодні ми можемо нарешті сказати: "Слава Республіці! Слава демократії!".

Примітно те, що партія Ердогана, у випадку перемоги, завжди заявляла про «перемогу демократії». Насправді, кандидати від цих обох протиборчих партій завжди відстоювали чужді мусульманам, а отож і турецькому народу, цінності демократії, секуляризму і капіталізму.

Саме тому у кожну річницю смерті Ататюрка, Ердоган біля його могили виступає з хвалебними промовами на його адресу, запевняючи усіх у прихильності його партії світському характеру Туреччини.

Таким чином, минувші 17 років не були перемогою Ісламу, щоб сьогодні, за підсумками виборів мера Стамбулу, можна було б говорити про поразку Ісламу у Туреччині.

На завершення, варто відзначити, що із року у рік мусульмани Туреччини очищують свою свідомість від порочних поглядів і цінностей капіталізму і секуляризму, де їх місце усе більше займають ісламські погляди і цінності, що рано чи пізно призведе до влади у Туреччині таких істинних ісламістів, разом з якими до влади у Туреччині прийде і Іслам. І, воістину, цей день вже не за горами.


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Голова інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір в Україні
Фазил Амзаєв
06.07.2019

Головне меню