Правитель ніколи не повинен брехати своєму народу

Новини та коментарі
Друкарня

Новина: На церемонії відкриття автомагістралі «Менемен–Аліага–Чандарли» в Ізмірі президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган сказав, що війна республіки у різних областях, від економіки до терору, — це боротьба за незалежність у повному змісті цього слова, підкресливши, що політика Туреччини у Сирії і Лівії  — це не авантюра і не забаганка, а боротьба, яку веде країна і народ, навіть якщо турецькі інтереси суперечать інтересам інших країн.

«Хвала Аллаху, сили і можливості Туреччини дозволяють проводити незалежну політику. При необхідності ми використовуємо нашу військову міць на найвищому рівні. Ми робимо усе можливе, щоб змінити хід подій за столами і на місцях. Нам вдалось отримати результат. Сьогодні ми бачимо, що проблеми, з якими ми стикнулись, пов’язані з тим, що у минулому у нашої країни не було сильної позиції», — заявив Ердоган, як про це пише агентство «Голос Америки» від 22.02.2020.

Коментар: Найбільш важливими якостями правителя є: перше — він не повинен брехати своєму народу, друге — коли він вживає які-небудь кроки чи складає який-небудь план, він повинен чітко пояснити свої цілі. Всевишній Аллах говорить:

وَأَنزَلْنَا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَيْهِمْ

«А тобі Ми ниспослали Нагадування для того, щоб ти роз’яснив людям те, що їм ниспослано» (16:44).

Всемогутній Аллах говорить Пророку ﷺ, що причина ниспослання Корану полягає у тому, щоб він доніс і роз’яснив його змісти людям. Посланець Аллаха ﷺ виконав свою місію у кращому виді. Коли Пророк ﷺ почав передавати Послання людям Мекки, він ясно пояснив їм цілі свого заклику, не залишаючи місце здогадкам. У Корані говориться:

إِنْ أَنَا إِلَّا نَذِيرٌ مُّبِينٌ

«Я — усього лише застерігаючий і роз’яснюючий увещеватель» (26:115).

Таким чином, жителі Мекки дізнались цілі заклику від самого Пророка ﷺ і взаємодіяли з ним, відштовхуючись від цих знань. Поки цілі і задачі лідера не будуть чітко і недвозначно розкриті, вони не приведуть до якого-небудь прогресу чи розвитку. А реакція суспільства не буде правильною та ефективною. І це — саме те, що робить Ердоган. Він говорить, що ми боремось за хорошу економіку і боремось з тероризмом, але не розкриває ідеї економічного підйому, до якого прагне, як і не розкриває цілей війни з тероризмом і того, чого ми змогли добитися від цієї війни; усе це — смутні питання, неоднозначні цілі і невідчутні результати.

Він говорить, що веде країну до правильних цілей, але якими є ці цілі? Про це він умовчує. Він говорить, що Туреччина використовує свою військову міць у політиці і за столом, але яких цілей вона досягла і кому служить її військова міць? Цього він не говорить. Він заявляє, що ми усе іще страждаємо від деяких проблем і слабкості, а також, що причиною цього є відсутність твердої позиції у минулому, але у чому полягає ця слабкість у минулому? По це він також мовчить.

Оскільки Ердоган не розкриває ясно для народу цілей своїх досягнень, кроків і планів, цей народ довіряє його словам і підтримує його рухи всліпу і без усвідомлення. Люди підтримують його, не розуміючи нічого. Він не заручився б підтримкою мусульман Туреччини, зокрема, і ісламських земель — у цілому, якщо б не розкрив свої військові, політичні і дипломатичні цілі, наприклад, у Сирії, де його мета полягає у тому, щоб реалізувати накази Америки, вкрасти революцію Шаму, обдурити мусульманський народ і повернути його у підкорення Башару Асаду.

Звичайно, якщо б він поставив ці цілі перед своїм народом, то народ не прийняв би їх, але президент обманює їх. Якщо Ердоган розкрите те, що причина, по якій він послав військові сили у Лівію, полягала у бажанні послабити британську присутність, що залишилась з часів Каддафі, і підтримати Хафтара, який слідує за Америкою, тоді, звичайно, народ не прийняв би це. Тому кожен мусульманин повинен дивитись на питання з правильної ісламської та ідеологічної точки зору, стежити за лідером чи правителем і зіставляти його справи з правдою і справедливістю, щоб можна було дати правильне рішення. У протилежному випадку ми скоїмо разом з правителем помилку, розділимо його провину і зазнаємо поразки в обох світах. Щоб правителі не могли обдурити нас, нам треба завжди пам’ятати слова Посланця Аллаха ﷺ:

اتَّقُوا فِرَاسَةَ الْمُؤْمِنِ فَإِنَّهُ يَنْظُرُ بِنُورِ اللَّهِ

«Бійтесь проникливості віруючої людини, адже вона дивиться світлом Аллаха» (ат-Табарані).

 


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Рамадан Абу Фуркан
3 Раджаба 1441 р.х.
27.02.2020 р.

Головне меню