Коли прийде кінець байдужості?

Новини та коментарі
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Новина: Офіційні представники Америки та Афганістану об’явили, що Америка та її союзники в НАТО виведуть свої війська із Афганістану на протязі 14 місяців, якщо таліби виконають свої зобов’язання у межах підписаної угоди у Досі. Про це було сказано в американсько-афганській заяві, опублікованій у Кабулі.

«Президент Дональд Трамп заявив, що це був «довгий і важкий шлях» в Афганістані. «Після стількох років прийшов час повернути наших солдатів додому»… Виступаючу у Білому домі, Трамп сказав, що таліби давно намагаються досягти угоди з Америкою. Також він сказав, що американські війська вбивали терористів в Афганістані «тисячами», і тепер прийшов час «комусь іншому робити цю роботу, і ними будуть таліби і сусідні країни» (www.bbc.com, 29.02.2020).

Коментар:

Невже муджахіди Афганістану дійсно стануть новим інструментом у руках Америки? Невже вони будуть виконувати усю брудну роботу по її наказу? Невже після такої тривалої боротьби з американськими військовими вони перетворяться на тих, хто буде захищати їх і полегшать їх від’їзд додому, а також почнуть коїти злочини проти мусульман?

Невже після боротьби з Америкою та її союзниками після того, як вони вкусили всю гіркоту страждань, муджахіди зрадять землі Афганістану і честь мусульман?

Невже після того, як світ побачив, як брат захищає брата, не зраджує його, не залишає без допомоги, побачив приклади жертвування, муджахіди розгорнуться на 180°? І це після того, як в усьому світі люди побачили в них силу, правильну гордість, мужність?

Хіба ви відмовитесь від вигнання окупанта, і це після стійкості на істині і виклику, кинутого невірним та їх агентам?

Невже після того, як муджахіди стали лідерами для молоді у боротьбі проти деспотії і тиранів, після того, як вони змогли відкрити багатообіцяючі горизонти перед молодими людьми, а невірні стали у їх очах жалюгідними і боягузливими, муджахіди зрадять свою молодь? Але ж після боротьби муджахідів з окупантом повернулась упевненість молоді у їх здатності кинути виклик колонізатору, завдати йому поразку, із земель мусульман, повернути їм владу.

І після усіх цих досягнень деякі муджахіди в Афганістані погоджуються з тим, що усі жертви стали марними, вони згодні відмовитись від своїх досягнень в обмін на жалюгідні блага цього світу?

О, таліби, що ж вам такого запропонувала Америка, чого не пропонувала раніше? Невже ці брудні політичні гроші? Або ж вона запропонувала вам розділити владу тагуту?

Зараз Америка шукає спосіб, як вибратись із болота, у яке ви її загнали; піджавши свій хвіст, вона благає дозволити їй вибратись із пекла, яке ви їй влаштували. І тепер ви простягаєте їй руку допомоги? Ви даєте їй шанс до порятунку? Я вже не говорю про те, що більше цього. Перо відмовляється писати про те, що ви домовитесь з нею про переслідування революціонерів і тих, хто буде незгодний з вашою мирною угодою.

Що з вами, дорогі брати таліби? Ви адже не дурні! Чому ви не схопите за руку цю купку парламентарів, які хочуть знецінити усі жертви афганського народу, які хочуть перетворити життя афганців у суцільне пекло? Після підписання цієї угоди на вас очікує лише приниження і плазування перед планами Америки, які вона не змогла втілити у життя завдяки вашій стійкості. Але ж шукати притулок під затишком зрадництва — це приниження і ганьба як у цьому світі, так і у Наступному житті.

Він нас не приховалась участь правителів Катара у цьому процесі, адже без них невірні не змогли б провернути це, а за рахунок брудних грошей були куплені слабкі душі. О, нащадки Абу Рігаля, вам незабаром предстанете перед халіфом, і він сповна візьме з вас звіт за вашу роль посередників у продажу земель мусульман і знецінюванні їх крові перед ворогами Умми. Незабаром ми предстанете перед Господом світів у Судний день.

Гордині Америки та її правлінню прийде кінець, коди буде дана присяга праведному халіфу, який зробить її життя пеклом, і цей день, з дозволу Аллаха, близько! Адже це — обіцянка нашого Господа і блага звістка Його Посланця (с.а.с.).

А тим мусульманам, яких спіткав сум, злість, розчарування через дії талібів, ми хочемо сказати наступне:

وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ

«Не слабшайте і не сумуйте, у той час, у той час як ви будете на висоті, якщо ви дійсно є віруючими» (3:139).


Асма аль-Джааба
Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
7 Раджаба 1441 р.х.
02.03.2020 р.