Новина: ОПЕК+ скорочує видобуток нафти на 2 мільйони барелів на добу.
Радник по національній безпеці США Джейк Салліван заявив: «Президент розчарований недалекоглядним рішенням ОПЕК+ скоротити видобуток нафти, у той час як світова економіка продовжує відчувати труднощі через вторгнення Путіна в Україну».
Коментар:
Розчарування Байдена у зв’язку зі скороченням видобутку нафти ОПЕК+ на 2 мільйони барелів на добу викликає подив. Справа в тому, що Америка вважає нафту одним із своїх важелів впливу, і вона повністю контролює нафтову політику «своїх» країн. Відомо, що з початку вересня Саудівська Аравія просувала свою пропозицію про скорочення видобутку нафти, і члени ОПЕК+, такі як Республіка Конго, Судан і Екваторіальна Гвінея, були відкриті для цієї ідеї. Саудівська Аравія керувала зустріччю ОПЕК+ і наполягала на скороченні видобутку — новина про це була об’явлена в Вашингтоні. Раніше «JP Morgan», найбільший банк Америки, виразив думку, що, можливо, членам ОПЕК+ доведеться скоротити видобуток на 1 мільйон барелів, щоб зупинити падіння цін, а також реорганізувати фактичний і фондовий ринки, які здаються незв’язаними. Потім міністр енергетики Саудівської Аравії заявив на прес-конференції після останньої зустрічі ОПЕК+: «Ми в організації вирішили скоректувати загальний видобуток і знизити на 2 млн. барелів на добу, починаючи з листопада 2022 року.». Відомо, що держава Сальмана і його некомпетентного сина знаходиться під контролем американської адміністрації. Так наскільки небезпечне скорочення видобутку для США? Нафтова політика є прямим американським впливом на міжнародній арені, особливо зараз, під час російсько-української війни. Тому рішення про скорочення видобутку не вказує на незалежність Саудівської Аравії від США, і тим більше воно не викликає подиву у американського президента.
Це вказує,що за скороченням видобутку нафти стоїть адміністрація США, а Саудівська Аравія — усього лише інструмент реалізації. Заява Байдена про розчарування насправді стосується його внутрішньої аудиторії, щоб поглинути народний гнів, тим більше на адміністрацію чекають проміжні вибори в США.
Рішення про скорочення є частиною американської стратегії у відношенні Росії. «Скорочення виробництва такими темпами безпрецедентне», — сказав Олександр Новак, заступник голови уряду РФ. Америка відкрито прагне нанести фінансовий удар по Росії, скоротивши її прибутки в енергетичному секторі (нафта, природний газ і навіть вугілля). Енергетичний сектор є двигуном російської економіки. Росія є третім виробником сирої нафти після США і Саудівської Аравії із середньодобовим видобутком 11 млн. барелів, із яких вона експортує біля 5 млн. барелів щоденно.
Рішення про скорочення було висунуто Саудівською Аравією, а Росія спочатку (4 вересня) заперечувала проти цієї ідеї. Потім Америка посприяла саудівсько-російському зближенню, теплому відношенню між Путіним і Ібн Сальманом, закамуфлювавши це обманом і пасткою. В Кремлі повідомили, що на минулому тижні президент Росії Володимир Путін і наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммад ібн Сальман дали високу оцінку зусиллям, вжитим в рамках ОПЕК+, і підтвердили свою рішучість дотримуватись домовленостей. Заява ОПЕК+ про скорочення видобутку нафти показує, що найбільша частка скорочення припадає на Саудівську Аравію і Росію, на 526 тис. барелів на добу для кожної країни, приблизно на 1,052 млн. барелів на добу для двох країн. Тим самим знижуються прибутки росіян від продажу нафти і виснажуються їх фінанси, які і так розмиваються війною проти України і положенням РФ на фронті, яке погіршується.
Що стосується Америки, то нестача нафти на світовому ринку служить її продажам і підштовхує до інвестицій в її енергетичний ринок, який, як відомо, скорочується. Голова одного із найбільших виробників нафти Метт Галлахер сказав: «Рішення ОПЕК+ знизити добування нафти може прокласти шлях до більш високих цін, що спонукає американські нафтодобувні компанії збільшити буріння і розвідку». Що стосується цін, то в заяві Білого дому говориться,що Байден розпорядився розконсервувати стратегічні запаси нафти США, і в наступному місяці на ринок заплановано поставити 10 млн. барелів у спробі обмежити ріст цін. Усе це служить інтересам нафтової промисловості США, більше того, були збільшені інвестиції у вугільний сектор Америки, що збільшило його продажі.
Проклятий американський колоніалізм живиться російською політичною дурістю і зрадництвом наших правителів-рувайбідат. В своїй підлій політиці американці використовують своїх презренних агентів.
О, мусульмани! Америка бореться з Росією до останньої краплі вашої нафти, і ваші правителі-рувайбідат повністю схилились перед американським рішенням!
О, мусульмани! Ваше положення — тяжке, чи не прийшов час відрубати коріння невір’я і колоніалізму?!
وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعاً أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
«Звертайтесь до Аллаху з покаянням усі разом, — можливо, ви набудете успіху» (24:31).
Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Мунаджі Мухаммад
14 Рабі уль-авваль 1444 р.х.
10 жовтня 2022 р.