Послів колоніалізму треба видворяти, а не викликати в МЗС

Новини та коментарі
Друкарня

Новини: В міністерство закордонних справ Туреччини викликані посли дев’яти країн у зв’язку з закриттям їх генеральних консульств в Стамбулі з міркувань безпеки і терористичної загрози. Послам було сказано: «Такі одночасні дії не є поміркованим і розумним підходом» («TRT Haber»).

Коментар: Посли і представники Нідерландів, Швейцарії, Швеції, Англії, Німеччини, Бельгії, Франції і Італії були викликані в МЗС в Анкарі, тому що ці країни направили Туреччині попередження про загрозу, а потім тимчасово закрили деякі дипломатичні і консульські представництва. Замість того, щоб дати реальну і адекватну відповідь, Туреччина, як зазвичай, продемонструвала свою слабку позицію на попередження європейських країн, особливо Великобританії, яка спричиняє тиск напередодні турецьких виборів і створює атмосферу терору в суспільстві.

Відомо, що посольства іноземних держав в мусульманських країнах, в тому числі — і в Туреччині, є розсадниками тероризму, його натхненниками і головними посібниками. Іноземні держави за допомогою своїх посольств здійснюють терористичні акти проти беззахисного мирного населення в мусульманських країнах і встановлюють контакти з терористичними угрупуваннями. Той факт, що вони попереджають про тероризм в Туреччині, є черговим доказом, що вони знаходяться в контакті з терористичними групами, керують ними і отримують через них інформацію. Для такої країни, як Туреччина, неможливо не знати про це, як сказав міністр іноземних справ Чавушоглу: «Ми вважаємо, що ці закриття є навмисними», — і це заява свідчить, що Туреччина обізнана про зв’язок іноземних посольств з терористичними формуваннями. Приниження перед європейськими країнами і Америкою — це позиція, яка належить слабким країнам, такій як Туреччина — в тому числі. Що стосується виклику послів в МЗС, то це хід для внутрішньої публіки. Якщо б безпека людей була пріоритетом, Туреччина б негайно об’явила цих послів персонами нон грата і попросила б покинути країну. Але замість цього Туреччина викликала їх у МЗС і попросила надати переконливі докази, які свідчать про існування терористичної загрози.

Якщо закриття консульств було «навмисною» дією, хіба виклик послів — гідна відповідь на навмисні і сплановані кроки ворогів? Оскільки їх викликали в МЗС, чи їм дали «османського» ляпаса, чи сором’язливо умовляли? Якщо б посли іноземних держав принизливо покинули б країну, це було б доказом ляпаса, але замість цього ми бачимо, що їх попросили не затягувати з закриттям дипломатичних представництв. І немає ніяких навіть розмов про їх видворення!

Єдина причина, чому невірні колоніальні держави продовжують працювати проти наших країн, спонсорують і захищають терористичні організації, без поваги ставляться до святості і гідності Умми — це боягузтво і зрадництво наших правителів. Якщо б реакція правителів відрізнялась мужністю і відвагою, посольства не змогли б діяти так самовільно і втручатись у внутрішні справи країни. Якщо стисло, то причина зухвалості невірних держав — це боягузтво і малодушність наших правителів.

Якщо ми поглянемо на історію Ісламської Умми, то побачимо, що вона повна подіями які розкривають те, як реагували мусульмани на будь-яке замахування на їх релігію і святині. Держава Халіфат рішуче реагувала, коли хтось замахувався на честь мусульманок, мав намір образити Пророка ﷺ чи погрожував внутрішній безпеці. Детально з цими подіями можна ознайомитись в книгах по історії.

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Ерджан Текінбаш
17 Раджаба 1444 р.х.
8 лютого 2023 р.

Головне меню