Расизм серед поліції — це не декілька гнилих яблук

Новини та коментарі
Друкарня

Новина: В офіційному англійському звіті поліція звинувачується у зловживанні своїми повноваженнями при обшуку дітей з роздяганням, причому темношкірі діти в 11 раз частіше піддаються обшуку, аніж їх світлошкірі однолітки.

Дослідження показало, що в більшій частині усіх обшуків з роздяганням поліція не дотримувалась правил. А в половині усіх обшуків нічого не було виявлено.

Уповноважений по справам дітей Рейчел де Соуза сказала, що вона «вкрай занепокоєна» непропорційно великим числом темношкірих серед постраждалих дітей. Кількість неповнолітніх, обшукуваних таким «нав’язливим і травмуючим» способом, різко зростає з кожним роком.

Де Соуза додала: «По усій Англії і Уельсу поліція обшукує дітей з роздяганням у межах затримання і обшуку, і є свідчення того, що така практика викликає глибоке занепокоєння. Мої висновки включають докази широко розповсюдженого недотримання встановлених законом гарантій захисту дітей, в тому числі — відсутність дорослих в більше аніж половини випадків обшуку і обшуку з роздяганням, проводимих у школах, поліцейських автомобілях і на виду в усіх».

На минулому тижні член Палати лордів Луіза Кейси надала огляд стандартів поведінки і внутрішньої культури в Службі столичної поліції, який свідчить про поширений расизм, сексизм і женоненависництво серед стражів порядку Лондона («The Guardian»).

Коментар: Довгий час влада говорила, що декілька гнилих яблук зіпсували увесь ящик, як нібито проблема пов’язана з порочністю декількох людей. Незважаючи на невизнання поліцейського керівництва, очевидно, що поліція та інші державні заклади до мозку кісток просякнуті расизмом.

Як можуть існувати такі цінності в закладах, які закликані розслідувати і запобігати злочинам на расовому підґрунті? Відповідь полягає у тому, що расизм не притаманний саме для поліції, він глибоко укорінений в британських світських цінностях, політиці і ЗМІ.

В нещодавньому урядовому розгляді невдалої політики протидії расизму поліцейським рекомендується, щоб вони менше приділяли уваги зростаючим правим поглядам серед молоді і більше концентрувались на мусульманах, щоб ті не дотримувались своєї релігії більше, аніж це необхідно. Інакше кажучи, расизм можна потерпіти, але Іслам ніяк неможна терпіти.

Подвійні стандарти закладені в ДНК секуляризму, основою якого є компроміс між двома протилежними ідеями. В світському суспільстві немає таких понять, як «правильно чи неправильно», для них існує тільки комфорт і вигода.

Для отримання додаткової інформації про расизм в Великобританії ви можете ознайомитись зі статтею «Britain’s Legacy of Racism» («Британська спадщина расизму»).

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Яхъя Нісбат
Офіційний представник Хізб ут-Тахрір в Британії
8 Рамадана 1444 р.х.
30 березня 2023 р.