Виконання шести речей гарантує Рай

Статті
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Вітаємо вас, дорогі слухачі, на новій зустрічі у нашій програмі «Разом з благородним хадісом», почнемо її з найкращого привітання:ассаляму алейкум ва рахматуллахи ва баракятуху!

Привів Ібн Хіббан у своєму «Сахіху»: «Нам повідомив Ахмад ібн Алі ібн аль-Мусанна: «Нам розповів Абу ар-Рабі аз-Захрані: «Нам розповів Ісмаіль ібн Джафар: «Нам розповів Амр ібн Абу Амр від аль-Мутталіба ібн Хантаба, а він — від Убади ібн Саміта, що Посланець Аллаха ﷺ сказав:

اِضْمَنُوا لِي سِتًّا مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَضْمَنُ لَكُمُ الْجَنَّةَ اُصْدُقُوا إِذَا حَدَّثْتُمْ وَأَوْفُوا إِذَا وَعَدْتُمْ وَأَدُّوا إِذَا ائْتُمِنْتُمْ وَاحْفَظُوا فُرُوجَكُمْ وَغُضُّوا أَبْصَارَكُمْ وَكُفُّوا أَيْدِيَكُمْ

«Гарантуйте мені шість речей, і я гарантую вам Рай: будьте чесними, коли говорите,; виконуйте ваші обіцянки; дотримуйтесь того, що було вам даровано; бережіть у цноті ваші статеві органи; опускайте погляди (не дивіться на заборонене); і утримуйте ваші руки (від гріху )».

Цей хадіс розповідає нам про справи, які введуть нас у Рай, і ми зможемо отримати вдоволення Всевишнього. Посланець Аллаха ﷺ повідомляє, що якщо ми гарантуємо йому виконання цих справ, то він ﷺ гарантує нам Рай. Виконання цих справ не є чимось неможливим, навпаки, це по силам кожному!

Перше, що ми повинні зробити, так це бути чесними при розмові, адже дотримуючись чесності, ми отримуємо вдоволення Всевишнього і порятунок.

Друге, ми повинні виконувати свої обіцянки, угоди і віддалятись від лицемірства та його якостей.

Третє, дотримуватись того, що нам було довірено, і повертати його володарям. Адже надійність є якістю віруючого, а ненадійність є великим гріхом.

Четверте, берегти статеві органи від перелюбства, адже не коїть перелюбник перелюбства, будучи віруючим, тому що за це записується великий гріх, і у ньому — розбещення суспільства.

П’яте, потупляти погляди, коли бачиш гріх, адже у цьому полягає збереженість суспільства від розпусти та бруду. Лише так суспільство зможе залишитись чистим та цнотливим.

Шосте, не простягати руки до чужого, не відбирати в інших, адже це — злочин по відношенню до інших, і Шаріат зобов’язується захищати їх майно.

Ми просимо Аллаха надати нам Своє сприяння у виконанні цих шести та інших речей, які ведуть до Його вдоволення і вводять у  Рай. Ми просимо Його віддалити нас від заблудших та розпусників.

Дорогі слухачі, до нових зустрічей з черговим хадісом Посланця Аллаха ﷺ. Нехай Аллах береже вас. Ассаляму алейкум ва рахматуллахи ва баракятуху!


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Махір Саліх
18 Рабі уль-авваль 1440 р.х.
26.11.2018 р.