Посланець Аллаха (с.а.с.) — найкращий приклад для віруючих

Статті
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Всевишній Аллах сказав:

يَٰٓأَيُّهَا ٱلنَّبِيُّ ٱتَّقِ ٱللَّهَ وَلَا تُطِعِ ٱلۡكَٰفِرِينَ وَٱلۡمُنَٰفِقِينَۚ إِنَّ ٱللَّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمٗا ١ وَٱتَّبِعۡ مَا يُوحَىٰٓ إِلَيۡكَ مِن رَّبِّكَۚ إِنَّ ٱللَّهَ كَانَ بِمَا تَعۡمَلُونَ خَبِيرٗا ٢ وَتَوَكَّلۡ عَلَى ٱللَّهِۚ وَكَفَىٰ بِٱللَّهِ وَكِيلٗا

«О Пророк! Будь по відношенню до Аллаху володарем такви. І не підкоряйся невірним і лицемірам! Безперечно, Аллах — Алім (Всезнаючий), Хаким (Володар влади і мудрості). Підкоряйся тому, що тобі ниспослано одкровенням (вахй) від твого Господа. Воістину, Аллах відає про те, що ви робите. Уповай на Аллаха, і досить Аллаха у якості Вакіля (Довіреного)» (33:1–3).

Через звернення до Посланця (с.а.с.): «О Пророк! Будь по відношенню до Аллаху володарем такви», — Аллах звертається до усієї Умми мусульман. Таква — це прояв покори Аллаху так, як Він повелів, надія на Його винагороду, уникання непослуху Аллаху, страх перед Його покаранням. Далі в аяті ідуть слова: «І не підкоряйся невірним (кяфірам) і лицемірам (мунафікам)», — які означають не слухатись їх, не дружити і не радитись з ними, а також дивитись на них з обережністю. «Безперечно о, Аллах — Алим (Всезнаючий), Хакім (Володар влади і мудрості)», — Аллаху краще знати, що для вас корисно і підходить для вашої справи (справи релігії), а отож, дотримуйтесь Його повелінь і заборон, оскільки Йому відомо про гайб (приховане) і Він Хакім у Своїх словах і діях. «Підкоряйтесь тому, що тобі ниспослана одкровенням» — ти (Мухаммад), ті, хто послідував за тобою, увірував у тебе і уповають на Аллаха (ті, хто робить таваккуль) — слідуйте Шаріату, релігії і системам, які виходять із релігії Іслам, адабу і моральним цінностям, які приніс вам Посланець Аллаха (с.а.с.).

Слідуйте і підкоряйтесь методу, обраному для вас Аллахом, уповайте лише на Нього, цілком підкоріться Його велінням і Його волі. Будьте упевненні у перемозі і захисті, які неодмінно прийдуть від Нього, щоб ви утвердили Його релігію, отримали Його вдоволення, а також слідуйте Його Посланцю (с.а.с.).

Іслам — це покора волі Аллаха, готовність дотримуватись Його повелінь і заборон, утвердження на землі Його релігії, ниспосланої Посланцю Аллаха (с.а.с.) і обраної для вас, неприйняття чого-небудь іншого окрім Ісламу, упевненість у тому, що Іслам — це акида, із якої витікає регулюючий життєві справи людей Шаріат.

Таква грає важливу роль у втіленні Шаріату Аллаха і виражає релігійний стимул, який закріпився у серці віруючого, що спонукає його вірити нормам Аллаха і чекати прощення, милості і вдоволення Аллаха. «О Пророк! Будь по відношенню до Аллаху володарем такви» — це веління, вимога, застереження і попередження. Таква у відношенні Аллаха — це почуття контролю і величі Аллаха, яке є вірним стимулом втілення і відданості закону.

Заборона підкорення, слідування рекомендаціям або пропозиціям, а також покори невіруючим (кяфірам) і лицемірам (мунафікам) виражається у цьому аяті словами: «І не підкоряйся невірним і лицемірам!». Ця заборона діє у будь-якому положенні і часі. Аллах попереджає віруючих ніколи не слідувати за невірними і лицемірами у будь-якому питанні акиди, законодавства і врегулювання своїх життєвих справ, щоб зберегти щирість життєвого шляху мусульман від чийого-небудь керівництва окрім Аллаха, щоб ніхто не обманувся невіруючими або лицемірами, які здаються знаючими і досвідченими, як зазвичай, виправдовують себе деякі мусульмани у періодах слабкості і відхилення. Аллах — Алім (Всезнаючий) та Хакім (Володар влади і мудрості), і Він обрав шлях для мусульман згідно Своїм знанням і мудрості: «Безперечно, Аллах — Алім (Всезнаючий), Хакім (Володар влади і мудрості)».

«Слідуй тому, що навіюється тобі в одкровенні від твого Господа» — тут вказується напрям, звідки виходить керівництво, і це надійне джерело для слідування. «Воістину, Аллах відає про те, що ви робите» — Він — той, хто пропонує вам досвід і те, що ви робите, і що робить для вас і примирює вас. «Уповай на Аллаха, і досить того, що Аллах є Попечителем і Хранителем!». Він керується Аллахом і керується Його знаннями, мудрістю і досвідом, і справа повертається до Аллаху і доручається Йому одному.

Володар акиди не має прав агов рити і слова, виконувати дію, брати намір, уявляти що-небудь у відриві від своєї акиди. Він повинен таємно і публічно у горі і радості слідувати велінням і заборонам, що виходять із своєї акиди, незважаючи на те, чи знаходиться він у мусульманському суспільстві в Ісламській Державі або у будь-якій іншій точці земної кулі, не зраджуючи принципам своїх поглядів, цінностей, покори Єдиному Аллаху і слідування Посланцю  Аллаха (с.а.с.).

Всевишній Аллах сказав:

لَّقَدۡ كَانَ لَكُمۡ فِي رَسُولِ ٱللَّهِ أُسۡوَةٌ حَسَنَةٞ لِّمَن كَانَ يَرۡجُواْ ٱللَّهَ وَٱلۡيَوۡمَ ٱلۡأٓخِرَ وَذَكَرَ ٱللَّهَ كَثِيرٗا

«У Посланці Аллаха був чудовий приклад пример для вас, для тих, хто сподівається на Аллаха та Останній день і пребагато поминає П Аллаха» (33:21).

Для вас, люди, хороший приклад у Пророку (с.а.с.). У ньому існує добрий приклад для віруючих, які сподіваються на милость Аллаха, стережуться Його покарання в обох світах і часто поминають Аллаха, оскільки результатом поминання Аллаха є покірність і таква у відношенні Аллаха, без чого неможливо повне подражання Пророку (с.а.с.). Він (с.а.с.) є нашим найкращим прикладом та ідеалом в усіх сферах життя, особливо у шаріатській відповідальності, щирості до Аллаху, добрих справах, послуху Аллаху та Його Посланцю (с.а.с.), дотриманні їх наказів і заборон, організації життя згідно з Шаріатом Аллаха, практиці реалізації справедливості серед суспільства.

Тут згадані аяти сури «Ахзаб», що розповідає про Битву сонмів (Битві біля рву) і починається зі слів: «О Пророк! Будь по відношенню до Аллаху володарем такви. І не підкоряйся невірним і лицемірам!», — що є наказом і вимогою, якою Всезнаючий Аллах звертає нашу увагу на серйозність позиції у відношенні кяфірів і мунафіків та їх невгамовної та постійної ворожнечі. Так що стережіться їх і не вставайте на їх сторону, ставши їх союзниками, друзями, агентами або служителями. Усе це заборонено і неприйнятно для вас.

Звідси звернення до Пророку (с.а.с.) також адресоване і до усієї Умми. Невірні зібрались, щоб напасти на мусульман у часи Посланця Аллаха (с.а.с.) і покінчити з ними назавжди. Мусульмани з причини своєї нечисленності здались кяфірам безсилими, уразливими і безпорадними. У тій битві проти мусульман виступили племена Курайш, Гатафан, Бану Асад, Бану Мурра, Ашджа та Бану Салім. Невірні і лицеміри не змінюються у тому, що вичікують мить, щоб напасти на мусульман. Том стережіться їх, не захищайте їх сторону і неодмінно слідуйте Посланцю Аллаха (с.а.с.) у боротьбі проти ворогів, у терпінні, настирливості, жертвуванні, джихаді і встановленні Ісламської Держави у Медині, яка правила на протязі тринадцяти сторіч, будучи більшу частину свого існування головуючою державою у світі, доки не була зруйнована невірними не без допомоги заблудших синів Умми.

Де ж наше слідування прикладу Посланця Аллаха (с.а.с.) і втілення Шаріату Аллаха? До того ж, ми не усуваємо нікчемних правителів, що обманулися крихтами зі столів невірних і сіючих ганьбу і приниження, правлячи несправедливо та агресивно!

Привчайте себе допомагати справі Ісламу заради його перемоги, слідувати Сунні Посланця Аллаха (с.а.с.) чесно, щиро, усвідомлено, вчинками і словами, вести діяльність по відновленню ісламського образу життя шляхом встановлення Ісламської Держави — Праведного Халіфату за методом Посланця Аллаха (с.а.с.). Хвала Аллаху — Господу світів.

وَٱللَّهُ غَالِبٌ عَلَىٰٓ أَمۡرِهِۦ وَلَٰكِنَّ أَكۡثَرَ ٱلنَّاسِ لَا يَعۡلَمُونَ

«Аллах владний вершити свої справи, проте більшість людей не знає про це» (12:21).

 

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Ібрагім Салама
11.01.2019