Єдність Умми неминуча

Статті
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Хвала Аллаху — Господу світів, мир і благословення Пророку Мухаммаду!

98 років назад був скасований щит Умми у виді Османського Халіфату, який оберігав її від зла зрадників і невірних. Не секрет, що після його руйнування мусульман спіткала роздробленість і окупація. У результаті більшість країн мусульманського світу опинилось у лапах західного колонізатора.

Також не секрет, що це вплинуло на політичне і географічне розчленування тіла Умми, якого не було до цього. А це призвело до появи нових гравців на світовій арені та до їх гегемонії в усіх куточках мусульманських земель.

Після падіння Османського Халіфату колоніальні держави скерувались розробляти плани по недопущенню визвольної діяльності жителів мусульманських земель і збереженню своєї гегемонії над ними. Іншими словами, вони усіляко перешкоджали поверненню влади Ісламу і єдності Умми.

У мусульманському світі було багато повстань і революцій з метою вигнати колонізатора і відновити владу мусульман. І сьогодні Умма виходить на площі і вулиці, закликаючи до запровадження Шаріату, будь то у Тунісі, Єгипті, Сирії, Судані, Алжирі, Марокко… Поява революцій одна за іншою доводить, що політичне усвідомлення грає рішучу роль у протистоянні Умми з колонізатором.

Таким чином, виникає питання, на яке повинна бути відповідь: за допомогою чого Умма повинна вигнати колонізатора і його агентів?

Встановлення Другого Праведного Халіфату, який об’єднає усіх мусульман, і є рішенням даної проблеми. Саме Халіфат розплавить і об’єднає політичні утворення на землях мусульман. Саме він скасує усі конституції невірних і проголосить конституцію на основі Ісламу. Лише тоді Умма зможе позбутися від несправедливих законів і колонізатора і скасувати усі угоди з ним, особливо у військовому плані. Так ми зможемо позбутися від прозахідних політичних кіл у наших країнах, від прихвоснів Заходу і зрадників із нашого числа. Халіфат також покладе край політичному і ідейному впливу Заходу на мусульман, бо буде заборонена будь-яка політична діяльність, заснована не на Ісламі.

Встановлення Халіфату є єдиним гарантом того, що мусульмани зможуть знов користуватись своїми багатствами і можливостями, які були відібрані колонізатором.

Халіфат — єдиний, хто може покінчити з колоніалізмом, його агентами, його транснаціональними компаніями. Проте встановлення Халіфату можливе лише після приєднання володарів сили до лав Умми, після надання допомоги щирим носіям заклику із числа Хізб ут-Тахрір,адже Хізб слідує по Божественному шляху, щоб:

Ми змогли присягнуть халіфу,

Держава Ісламу стала захисником мусульман і лідером на світовій арені та у міжнародних відносинах.

Необхідно розуміти, що лише Халіфат відправить свої війська для звільнення аль-Акси із лап сіоністів, для помсти за мусульман Бирми, для повернення Східного Туркестану під своє крило. Адже сказав Посланець ﷺ:

إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ

«Воістину, Імам — це щит, за яким б’ються і яким захищаються» (Муслім).

Саме таке положення речей примушує піджилки Заходу трястись. Адже у минулому Захід мав досвід взаємодії з Халіфатом, пізнавши його статус. Захід розуміє, що з появою Халіфату західна гегемонія у світовій політиці та економіці паде, після чого капіталізм, демократія, світськість будуть викинуті за смітник історії. Тому ми бачимо, що Захід, ані секунди не вагаючись, веде боротьбу з Ісламом, щоб максимально запобігти появі Халіфату.

Умма безперечно відкине від себе відчай, песимізм і усвідомить, що її майбутнє — у її руках. Сказав Всевишній:

إِنَّ ٱللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوۡمٍ حَتَّىٰ يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنفُسِهِمۡ

«Воістину, Аллах не змінює положення людей, доки вони не змінять самих себе» (13:11).

Якщо Умма буде діяти на основі правильного усвідомлення і озаряючої думки у бік встановлення Другого Праведного Халіфату, то Аллах неодмінно надасть їй підтримку і приведе до успіху.

Ідея про єдність Умми нібито аромат заполонила собою усе навколо, і встановлення Халіфату стало питанням часу, не більше. Намісництво, влада, велич, статус наближаються, і про це не може бути і суперечок. Діяльність по відновленню ісламського образу життя і присяга халіфу є фардом-айн (обов’язком кожного), і у цьому заборонено (харам) проявляти недбалість і упущення. Навпаки, кожен мусульманин і мусульманка повинні взяти у цьому участь, доки Аллах не позбавить нас від приниження, доки ми не повернемось до статусу кращої общини, виведеною для людей.

وَعَدَ ٱللَّهُ ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ مِنكُمۡ وَعَمِلُواْ ٱلصَّٰلِحَٰتِ لَيَسۡتَخۡلِفَنَّهُمۡ فِي ٱلۡأَرۡضِ كَمَا ٱسۡتَخۡلَفَ ٱلَّذِينَ مِن قَبۡلِهِمۡ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمۡ دِينَهُمُ ٱلَّذِي ٱرۡتَضَىٰ لَهُمۡ وَلَيُبَدِّلَنَّهُم مِّنۢ بَعۡدِ خَوۡفِهِمۡ أَمۡنٗاۚ يَعۡبُدُونَنِي لَا يُشۡرِكُونَ بِي شَيۡ‍ٔٗاۚ وَمَن كَفَرَ بَعۡدَ ذَٰلِكَ فَأُوْلَٰٓئِكَ هُمُ ٱلۡفَٰسِقُونَ

«Аллах обіцяв тим із вас, які увірували і робили праведні діяння, що Він неодмінно зробить їх намісникпми на землі, подібно тому, як Він зробив намісниками тих, хто був до них. Він неодмінно обдарує їх можливістю сповідувати їх релігію, як Він схвалив для них, і змінить їх страх на безпеку. Вони поклоняються Мені і не долучають співтоваришів до Мене. Ті ж, які після цього відмовляться увірувати, є нечестивцями» (24:55).

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
ат-Таліб Ахмад аль-Лятиф
1 Шабана 1440 р.х.
07.04.2019 р.