Річниця відкриття Константинополя

Статті
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Річницю якої великої події ми згадуємо у ці дні? Який історичний факт став причиною того, що столиця Візантійської імперії стала столицею Ісламської Держави?

Наскільки великою є ця перемога? Якою є це честю для усіх мусульман і для тих, хто безпосередньо приймав участь в осаді міста?

За двісті років до великого завоювання Константинополя ісламські землі пережили монгольське вторгнення, яке привело до загибелі майже двох мільйонів мусульман, серед яких були чоловіки, жінки і діти,до вбивства аббасидського халіфа Мутасіма у 1258 році і захоплення столиці Халіфату і Багдаді.

Навалі монголів передували Хрестові походи, які довго мучили мусульман, поки Салахуддін не зупинив їх.

Усі ми читали історію і знаємо, що трапилось у кінці правління династії Аббасидів . Нас атакували, вбивали, і ми були роздроблені до такої міри, що жодна гієна землі не соромилась накидатись і терзати тіло нашої Умми. До цих подій ми думали, що проживаємо кращі дні, лише обороняючись у своїх замках і не відкриваючи нові території.

Після падіння Аббасидського Халіфату світ дивився на мусульман з презирством, поки не з’явились чоловіки Умми, які обіцяли Аллаху боротися за справедливість і, пройшовши усі труднощі і випробування, вони встановили Османський Халіфат і повернули мусульманам землі. Ця держава стала опорою і прелюдією до усіх завоювань після того, як на зміну колишнім прийшли вірні покоління, серед яких був великий османський султан Мухаммад аль-Фатіх, який зробив столицю Візантійської імперії столицею держави Халіфат. Разом з Османською державою ми перейшли із положення захисту у наступ, що у результаті увінчалось завоюванням Константинополя.

Потім ситуація знов змінилась … Османська держава була зруйнована, і мусульмани втратили те, що об’єднувало і захищало їх. Знов почалась епоха поразок і занепаду. Наше положення — краще свідчення тому. Пала Палестина, Багдад, Шам та багато інших мусульманських земель. Ми знов повернулись у стан приниженості.

Дорогі мусульмани! Річниця відкриття Константинополя повинна наштовхувати нас на дві думки:

1) Необхідно зробити питання відновлення Ісламської Держави своїм головним пріоритетом, щоб у нашій Уммі знов з’явились такі герої, як Мухаммад аль-Фатіх, Салахуддін та інші.

2) Нова держава мусульман повинна бути не Османською, Аббасидською чи Омейядською, а Другим Праведним Халіфатом за методом пророцтва, за допомогою якого мусульмани зможуть здолати іудеїв і завоювати Рим, як було обіцяно Посланцем Аллаха (с.а.с.).

Такою є ціль партії Хізб ут-Тахрір, так нехай же квапляться мусульмани допомогти їй і отримати блага цього і Наступного світу .

وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ ، بِنَصْرِ اللّهِ

«У той день віруючі зрадіють допомозі Аллаха» (30:4,5).


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
д-р Фарадж Мамдух
14 Джумада аль-уля 1441 р.х.
09.01.2020 р.