Уйгур-мусульманин, який перебував у полоні в Таїланді, помер

Огляд новин
Інструменти
Друкарня

49-річний Азіз Абдуллах із Східного Туркестану, який на протязі багатьох років перебував у полоні в Імміграційному центрі в Таїланді, помер.

Згідно новинам «BBC Turkish», 50 уйгурських чоловіків перебували у полоні в Імміграційному центрі утримання під вартою в Бангкоку, столиці Таїланду, на протязі 9 років.

Азіз Абдуллах, один із полонених мусульман, був із числа більше аніж 350 прохачів притулку, які втікали від китайських переслідувань у Східному Туркестані і були затримані в Таїланді. Абдуллах, який утримувався в нелюдських умовах, помер після того, як втратив свідомість у Центрі утриманні іммігрантів.

Азіз Абдуллах був фермером у південно-західному Сіньцзяні і приїхав до Таїланду наприкінці 2013 року зі своєю вагітною дружиною, братом і сьома дітьми.

Правозахисники, які спілкувались з ув’язненими у Центрі утриманні іммігрантів, повідомили, що Абдуллах був серйозно хворим на протязі трьох тижнів, але тайська влада відмовлялась доставити його до лікарні, поки він не зомлів.

Полат Сайим, директор Центру по справам біженців всесвітнього уйгурського конгресу, що базується в Австралії, сказав про Азіза Абдуллаха: «Він кашляв, його рвало кров’ю. Лікар у центрі утримання під вартою оглянув його і сказав, що він не був дійсно хворий, його стан був нормальним».

У свідоцтві про смерть, виданою лікарнею, повідомляється, що Абдуллах помер від легеневої інфекції.

Група уйгурів, включаючи Абдуллаха, мали намір вирушити спочатку до Малайзії, а потім до Туреччини, але була затримана на півдні Таїланду.

Тіло Азіза Абдуллаха було передано тайським мусульманам і поховано у дворі мечеті біля річки Чаупхрая в Бангкоку.

Переслідування в Китаї

Комуністичний уряд Китаю забороняє мусульманам здійснювати релігійні обряди у Східному Туркестані, який він перетворив у в’язницю під відкритим небом. Він видає доньок із мусульманських родин заміж за китайських чоловіків. Він позбавляється від тіл мусульман, чиї органи він вкрав, спалюючи їх, щоб не видавати їх родинам. Він підселяє китайських державних робітників у дома мусульман. Дітей із мусульманських родин, дорослих представників яких катують у концентраційних таборах, виховують у дитячих будинках, щоб виростити їх як китайців і асимілювати. Він також вбиває лідерів громадської думки, поетів, вчених, хафізів і відомих людей в камерах під тортурами.

Правителі мусульманських країн мовчать і відкрито підтримують китайську адміністрацію, яка продовжує ці переслідування в комерційних і політичних інтересах, або продовжують обманювати свій власний народ, говорячи, що цих переслідувань не існує.

Китай не дозволяє уйгурам, які шукають притулку у країнах, на які він спричиняє тиск, виїжджати до третьої країни, і робить усе, щоб вони перебували у в’язницях і утримувались у поганих умовах.

 

«Köklü Değişim Medya»
22.02.2023