Благо у вивченні Корану

Хадіс
Друкарня

Вітаємо вас, дорогі радіослухачі, на новій передачі із «Разом з благородним хадісом».

Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

Хадіс, який ми сьогодні обговоримо, приводиться у книзі «Фатх аль-Барі шарх Сахіх аль-Бухарі» автором якої є Ібн Хаджар аль-Аскаляні, у розділі «Кращий із вас — той, хто вивчає Коран та навчає йому інших».

Передаі Хаджадж ібн Мінхаль, а також Шуъба, який сказав: «Повідомив мені Алькъама ібн Марсад, який почув від Саъда ібн Убайди, той — від Абу Абдуррахмана Сулямі, він — від Усмана (р.а), що Посланець Аллаха ﷺ сказав:

خَيْرُكُمْ مَنْ تَعَلَّمَ الْقُرْآنَ

«Кращий серед вас – той, хто вивчає Коран»».

У цьому хадісі міститься вимога вивчати Коран, заучувати його напам’ять, регулярно читати його та слідувати йому. В усьому цьому — велике благо. Найкраще, що може вивчати людина — це Коран. Найкраще, чому може навчати людина — це Коран. Знавець Корану подібний до величним горам. В очах його дунья жалюгідна, і він, заради Аллаха, не боїться нічиїх докорів. Читанням Корану оживляються душі та заспокоюються серця.

Дорогі мусульмани!

Нема необхідності у нагадуванні про те, що наше життя повинно Корану, що необхідно дотримуватись його у своєму житті. Наша загибель та блукання у лабіринтах мирського відбуваються через упущення у виконанні його законів. Також нема необхідності в обґрунтуванні того, що невірний колонізатор веде жорстоку боротьбу з Кораном, з миті його ниспослання Пророку Мухаммаду ﷺ і по сьогоднішній день. Події минулого та сьогоднішні дні підтверджують ці слова. Чим більше ми проявляємо прив’язаність до Корану, тим більше невірний нападає на нас та намагається збити з правильного шляху , доки завершенням цієї боротьби не стане або наше повне розчинення, або остаточна грандіозна перемога. Таким чином, у вивченні Корану — перемога. Заучування його напам’ять замість збереження на книжкових полицях — перемога. Втілення його норм у житті, щоб він став таким, що практикується — перемога. І в усьому цьому міститься багато великих благ.

О Аллах, прискор для нас встановлення Халіфату за методом пророцтва, який об’єднає мусульман та покладе край нашим стражданням. О Аллах, ниспошли на землю Свою милість! Амінь!

До нових зустрічей у вивченні наступного хадісу. Нехай береже вас Аллах!

Вассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Абу Марьям
14.02.2017

Головне меню