Такими були наші попередники, і ми неодмінно підемо їх шляхом

Хадіс
Друкарня

بسم الله الرحمن الرحيم

З іменем Аллаха – Милостивого, Милосердного

Вітаємо вас, дорогі брати, на нашій новій передачі із серії «Разом з благородним хадісом».

Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

Від Абу Хурайри (р.а.) передається, що Посланець Аллаха ﷺ сказав:

وَالَّذِي نَفْسِي بِيَدِهِ لَا تَذْهَبُ الدُّنْيَا حَتَّى يَمُرَّ الرَّجُلُ عَلَى الْقَبْرِ , فَيَتَمَرَّغَ عَلَيْهِ , وَيَقُولَ : يَا لَيْتَنِي كُنْتُ مَكَانَ صَاحِبِ هَذَا الْقَبْرِ , وَلَيْسَ بِهِ الدِّينُ إِلَّا الْبَلَاءُ

«Клянусь Тим, у чиїх руках душа моя, не буде Кінця Світу, доки (не прийде час, коли) людина, проходячи повз могили, не стане валятися у пилу та говорити: «Краще б я був на місці того, хто у цій могилі!». Для такої людини не буде існувати релігія, окрім переживання випробувань» (Бухарі, Муслім).

Краща мова належить Аллаху, а краще керівництво – Пророку Мухаммаду ﷺ.

Від картини, описаній у цьому хадісі, кидає у тремтіння. Посланець Аллаха ﷺ розповідає про положення, якого не може бути у затишку Ісламу та правління по Ісламу – у затишку щита, який захищає мусульман від будь-якого прояву зла, у затишку халіфа мусульман, обраного людством, щоб керувати по законам Аллаха, а також оберігати людей та їх релігію. Пророк Мухаммад ﷺ повідомляє нам про те, що мусульман спіткають труднощі, страждання, муки та приниження, що є ознакою наближення Кінця Світу.

Усі ми знаємо, що людина по своїй природі не бажає собі смерті і не прагне зайняти місце померлого. Лише якщо стан людини буде доведений до крайнощів, до межі виживання на грані неможливого, вона готова буде валятися у пилу та бажати зайняти місце мертвого. Вони буде думати, що земля порятує та змиє її гріхи, віддалить її від непослуху та позбавить від ситуації, що склалася, що той, хто на землі, - займає краще положення.

Посланець Аллаха ﷺ повідомив нам про труднощі та випробування, з якими ми стикаємось сьогодні. Але також він ﷺ навчив нас, як ставитись до цих труднощів і як вчиняти згідно зі здоровим глуздом. Пророк Мухаммад ﷺ вчив, що доки віруючий жив – він піддається випробуванням, що він не має права відвертатись від того, хто чекає від нього допомоги он. Також віруючий повинен розмірковувати над істинною причиною, яка стоїть за проблемою, і шукати рішення в Ісламі, а не підкорятись тим, хто заперечує Аллаха,адже невірні найбільш ворожі до нас, а також саме вони довели нас до положення, неугодного Аллаху та Його Посланцю ﷺ.

Помилково думати, що Аллах, створивши людство, залишив нас напризволяще без керівництва та прямого шляху. Всевишній Аллах створив усе та надав порядок для кожної речі згідно своєму призначенню. Аллах створив людину та підкорив їй світ, щоб та заселила та стерегла Землю.

Важно пам’ятати, що Аллах велів нам утвердити та поширити Іслам і не залишати головування непокірним Аллаху людям. І тим більше неможна, павши ниць, скаржитись на безсилля перед непокірними Аллаху людьми, які бажають ввести вас у розчарування у милості Всевишнього. Ми повинні заздрити колишнім поколінням у їх пожертвування заради цієї релігії та рівнятися на них, доки Іслам не пошириться скрізь і не утвориться держава Ісламу всупереч сподіванням.

Невірним та їх пособникам ніколи не вдасться віддалити нас від релігії Аллаха. Ми повинні слідувати прямим шляхом, по якому йшли мешканці могил із попередніх поколінь. Нам варто заздрити їм та їх у дотриманні Ісламу, а не бажати опинитися на їх місці, щоб уникнути випробувань та протистояння зі злом.

Ми молимо Аллаха зробити нас тими, хто прислухається до Корану та хадісам і вчиняє згідно з цим, а також бути схожими на тих великих мешканців могли, що віддали свої життя на шляху своєї релігії. Амінь!

До нових зустрічей у вивченні наступного хадісу. Нехай береже вас Аллах.

Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!


Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Махір Саліх
19.01.2017