Про наслідки відсутності джамаату

Хадіс
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Вітаємо вас, дорогі брати і сестри по усьому миру, у межах нового випуску із серії «разом з благородним хадісом». Ми починаємо з найкращого привітання: ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

Буср ібн Убайдуллах аль-Хадрамій передає зі слів Абу Ідріса аль-Хавляні про те, що він чув, як Хузайфа ібн аль-Яман (р.а.) говорив:

كَانَ النَّاسُ يَسْأَلُونَ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ عَنِ الْخَيْرِ، وَكُنْتُ أَسْأَلُهُ عَنِ الشَّرِّ مَخَافَةَ أَنْ يُدْرِكَنِى. فَقُلْتُ يَا رَسُولَ اللَّهِ إِنَّا كُنَّا فِى جَاهِلِيَّةٍ وَشَرٍّ، فَجَاءَنَا اللهُ بِهَذَا الْخَيْرِ، فَهَلْ بَعْدَ هَذَا الْخَيْرِ مِنْ شَرٍّ؟ قَالَ: «نَعَمْ». قُلْتُ: وَهَلْ بَعْدَ ذَلِكَ الشَّرِّ مِنْ خَيْرٍ؟ قَالَ: «نَعَمْ، وَفِيهِ دَخَنٌ». قُلْتُ: وَمَا دَخَنُهُ؟ قَالَ: «قَوْمٌ يَهْدُونَ بِغَيْرِ هَدْيِى تَعْرِفُ مِنْهُمْ وَتُنْكِرُ». قُلْتُ: فَهَلْ بَعْدَ ذَلِكَ الْخَيْرِ مِنْ شَرٍّ؟ قَالَ: «نَعَمْ دُعَاةٌ إِلَى أَبْوَابِ جَهَنَّمَ، مَنْ أَجَابَهُمْ إِلَيْهَا قَذَفُوهُ فِيهَا». قُلْتُ: يَا رَسُولَ اللهِ صِفْهُمْ لَنَا، فَقَالَ:«هُمْ مِنْ جِلْدَتِنَا، وَيَتَكَلَّمُونَ بِأَلْسِنَتِنَا». قُلْتُ: فَمَا تَأْمُرُنِى إِنْ أَدْرَكَنِى ذَلِكَ؟ قَالَ: «تَلْزَمُ جَمَاعَةَ الْمُسْلِمِينَ وَإِمَامَهُمْ». قُلْتُ: فَإِنْ لَمْ يَكُنْ لَهُمْ جَمَاعَةٌ وَلاَ إِمَامٌ؟ قَالَ: «فَاعْتَزِلْ تِلْكَ الْفِرَقَ كُلَّهَا، وَلَوْ أَنْ تَعَضَّ بِأَصْلِ شَجَرَةٍ حَتَّى يُدْرِكَكَ الْمَوْتُ وَأَنْتَ عَلَى ذَلِكَ»

«Зазвичай люди питали Посланця Аллаха (с.а.с.) про благе, я ж питав його про погане, побоюючись, що це спіткає мене. (Одного разу) я сказав: «О,Посланець Аллаха, воістину, ми перебували у невігластві і у злі, а потім Аллах дарував нам це благо, але чи прийде після цього блага зло?». Він сказав: «Так». Тоді я спитав: «А чи прийде після цього зла благо?». Він сказав: «Так, але до нього буде примішане і зло». Я спитав: «У чому ж це буде полягати?». Він сказав: «(З’являться) люди, які будуть керувати (іншими) не так, як це роблю я, а ви побачите (їх справи) і не схвалите їх». Я спитав: «А чи прийде після цього блага (інше) зло?». Він сказав: «Так, (і цим злом стануть) закликаючі (людей) до врат Пекла, і той, хто відповість (на їх заклики), буде кинутий ними (у Пекло)». Я попросив: «О,Посланець Аллаха, опиши їх нам». Він сказав: «Вони будуть із нашого оточення і будуть розмовляти на нашій мові». Я спитав: «Що ж ти велиш мені робити, якщо я доживу до цього?». Він сказав: «Не розставайся з джамаатом мусульман та їх Імамом». Я спитав: «А якщо не буде ані джамаату мусульман, ані їх Імаму?». Пророк (с.а.с.) сказав: «Тоді стороніться усіх цих груп, навіть якщо (доведеться тобі для цього) учепитися зубами о корні дерев, і залишайся у подібному положенні, поки не прийде до тебе смерть!».

Дорогі слухачі! Ну ось ми і живемо у злі, про яке говорив Посланець Аллаха (с.а.с.). Ось ми і стикнулись з людьми одного з нами кольору шкіри і мови, які збивають нас зі шляху, ведучи нас до врат Пекла (нехай врятує Аллах нас і вас від цього вогню).

Ми стикнулись на власні очі з тими, хто дозволяє заборонене Аллахом і забороняє дозволене Ним. Вони приймають закони куфру, що суперечать нашій вірі, і забороняє дозволене Ним. Вони приймають суперечливі нашій вірі закони куфру, позабувши про Аллаха. І якщо б не побоювання громадської думки, то вони б примусили нас прийняти релігію своїх господ з Заходу і піти за невірними.

У чому ж полягає шлях позбавлення від даного? І як уберегти себе від загибелі, яка неминуче спіткає нас у тому випадку, якщо ми будемо слідувати за цими нечестивцями?

Посланець Аллаха (с.а.с.) повідомив наприкінці даного хадісу, що якщо у мусульман не буде джамаату та Імаму, то варто сторонитись усіх груп, навіть якщо доведеться вчепитись зубами у корінь дерева. І тут маються на увазі заблудші групи, які прагнуть погубити нас у ту мить, коли у нас немає Імама, який би правив згідно Книзі Аллаха.

Проте існують групи, які закликають до релігії Аллаха, частина із яких дотримується шляху Посланця Аллаха (с.а.с.), а друга частина бачить порятунок в іншому, аніж метод Пророка Мухаммада (с.а.с.). Ми же як мусульмани повинні піддавати критиці ці групи, чітко розуміючи, які ж дії, що відповідають при цьому повелінням Аллаха, усе ж таки приведуть до втілення релігії Аллаха, і брати участь у діяльності по ствердженню релігії Аллаха на Землі. А поки ми не знайдемо джамаату, який закликає до Ісламу, то краще вчепитись зубами о корні дерев, тим самим тримаючись подалі від заблудших груп.

Шановні слухачі! Нам варто знати, що неможна виправдовувати незнання норм своєї релігії, оскільки Аллах обдарував нас відмітною рисою від решти Своїх створінь — вмінням міркувати, щоб ми відрізняли хороше від поганого, прямий шлях від омани, добро від зла, щоб ми, вивчивши, бачили різницю між Аллаха і Його заборонами, між бажаним і ненависним.

Ми повинні вміти розпоряджатись своїми розумами правильним чином. Давайте вивчати свою релігію, щоб упевнено іти до розвитку усією Уммою на основі Ісламу. Встаньте і приєднайтесь до діяльності джамаату, щиро закликаючого до релігії Аллаха, щоб позбавити людство від заблудших груп і тих, хто, розмовляючи на нашій мові, намагається затягнути нас до загибелі.

Сьогоднішній випуск дійшов кінця, дорогі слухачі. Дякуємо вас за те, що приділили нам час і дослухали нас до кінця. Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!


30 Мухаррама 1441 р.х.
29.09.2019 р.