Відносно слів Пророка (с.а.с.): «Горе арабам від зла, яке вже близько!»

Хадіс
Інструменти
Друкарня
  • Маленький Менше Середній Більше Великий
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Вітаємо вас, дорогі брати і сестри по усьому світу, у межах нового випуску із серії «Разом з благородним хадісом». Ми починаємо з найкращого привітання: ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

У розділі, присвяченому словам Пророка (с.а.с.): «Горе арабам від зла, яке вже близько!», — у коментарях Ібн Хаджара аль-Аскаляні до «Сахіху» Бухарі — «Фатхуль-Барі» — приводиться наш сьогоднішній хадіс:

Передається від Маліка ібн Ісмаїла, йому — від Суфьяна ібн Уйайни, йому — від аз-Зухрі, йому — від Урви, йому — від Зайнаб бінт Умм Саламы, їй — від Умм Хабіби, їй — від Зайнаб бінт Джахш (р.а.) наступний хадіс. Зайнаб бінт Джахш сказала:

اسْتَيْقَظَ النَّبِيُّ صَلَّى اللّٰهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ مِنَ النَّوْمِ مُحْمَرًّا وَجْهُهُ يَقُولُ لَا إِلَهَ إِلَّا اللّٰهُ وَيْلٌ لِلْعَرَبِ مِنْ شَرٍّ قَدْ اقْتَرَبَ فُتِحَ الْيَوْمَ مِنْ رَدْمِ يَأْجُوجَ وَمَأْجُوجَ مِثْلُ هَذِهِ وَعَقَدَ سُفْيَانُ تِسْعِينَ أَوْ مِائَةً، قِيلَ: أَنَهْلِكُ وَفِينَا الصَّالِحُونَ؟ قَالَ نَعَمْ إِذَا كَثُرَ الْخَبَثُ

«Одного разу Пророк (с.а.с.) прокинувся серед ночі з почервонілим обличчям і сказав: «Ля іляхаілляллах! Горе арабам від зла, яке вже близько! Сьогодні у стіні Яджуджа і Маджуджа був зроблений ось такий отвір!» — тут Суфьян з’єднав (пальці), утворивши ними цифру дев’яносто чи сто (маючи на увазі розміри отвору). Тоді спитали : «Невже ми загинемо, навіть якщо серед нас будуть праведні?», — на що він (с.а.с.) відповів : «Так, якщо примножиться порочність».

Аль-Куртубі після того, як привів даний хадіс, сказав: «У цьому хадісі говориться про муки громадськості через гріхи приватної особи, а також про заслужене покарання за залишення амрбіль-маруфа і нахйаніль-мункара (заклик до схвалюваного і заборона засуджуваного). Як говориться: поява фітни губить усіх, а це відбувається з появою гріхів, поширенням мункара і відсутністю змін на краще».

О,мусульмани!

Ось вона, точка відліку. Звідси починається міркування над питаннями: яким є мій обов’язок? Чи можливий порятунок у Судний день при залишенні амрбіль-маруфа і нахйаніль-мункара? Чи можна убезпечити себе від покарання Аллаха у цьому світі, не закликаючи людство до схвалюваного і не забороняючи йому засуджуване?

Клянусь Аллахом, наш Творець спитає з нас за усе. І кожен гріх стане причиною продовження мук. Нікому не вдасться уникнути відповідальності за гріх, оскільки кожен повинен виконувати наказане йому Аллахом. Кожен мусульманин, який живе серед мусульман, несе свою частку відповідальності за змінення мункару. І так, у даному хадісі дається інформація про муки громадськості через гріхи приватної особи. Горе арабам і мусульманам від зла, яке вже близько! Що може бути жахливіше того, що ми переживаємо сьогодні? Що може бути жахливіше правителів-мусульман, які зрадили і проміняли Умму?! Це зло, природно, відкриває двері для усілякого іншого зла. В обох «Сахіхах» приводиться хадіс, що Ібн Умар (р.а.) чув, як Пророк (с.а.с.) сказав:

إذا أنْزَلَ الله بِقَوْمٍ عَذَاباً أصابَ العَذَابُ مَنْ كانَ فِيهِمْ ثُمَّ بُعِثُوا على أعْمالِهِمْ

«Коли Аллах посилає покарання на який-небудь народ, воно уражає собою усіх тих, хто знаходиться серед (цих людей), а потім їх воскресять (і будуть судити) по справам їх».

У цьому світі наслідки переносяться спільно, але у тому світі буде детально запитано і піддано звіту за справи і наміри. Залишається лише додати, що кращим чином з амрбіль-маруф і нахйаніль-мункар справиться Ісламська Держава, яка незабаром буде встановлена, іншаллах. Саме Халіфат зробить маруф набуттям людей, а мункар відправить у забуття.

О Аллах! Наблизь якнайшвидше встановлення Халіфату за методом пророцтва, у якому об’єднається розірване на частини тіло мусульман, і яке покладе край їх лихам. О Аллах! Осяй Землю своїм світлом! Амінь!

До нових зустрічей, дорогі слухачі, при вивченні наступного хадісу Пророка (с.а.с.). нехай береже вас Аллах. Ассаляму алейкум ва рахматуллахі ва баракятуху!

 

Спеціально для радіо Центрального інформаційного офісу Хізб ут-Тахрір
Абу Марьям
21 Зуль-када 1440 р.х.
24.07.2019 р.